1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. İstanbul’da Karadeniz günleri başladı
İstanbul’da Karadeniz günleri başladı

İstanbul’da Karadeniz günleri başladı

Bu yıl ilk defa düzenlenen etkinlik 10 gün boyunca devam edecek.

A+A-

 Muhteşem etkinlik Karadenizlileri ağırlıyor. Karadeniz Günleri Maltepe sahilindeki etkinlik alanında hamsi şöleniyle başladı.

Karadeniz Konfederasyonu tarafından düzenlenen etkinliğe, Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak, Karadeniz Konfederasyonu Başkanı Sıtkı Ada, konfederasyona bağlı dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Karadeniz Konfederasyonu Başkanı Sıtkı Ada, yaptığı açıklamada, konfederasyon olarak Karadeniz'in 17 iliyle birlikte etkinlik yaptıklarını anlattı.

Bu yıl ilk kez düzenledikleri etkinliği, sezonu olduğu için hamsi şöleniyle açtıklarını belirten Ada, şunları kaydetti:

"Karadeniz illerini temsil etmek amacıyla buradayız. Etkinliğimiz 10 gün boyunca devam edecek. Etkinlik boyunca misafir sanatçılarımız bize katılacak ve hep birlikte güzel günler geçireceğiz. Yine bir sanatçımızın katılımıyla 29 Ekim kutlamalarını da burada yapacağız. Bu birlikteliğimizin daim olması için tamamen kenetlenmiş durumdayız. İnşallah ülke genelinde de bu birlikteliğimizin daha iyi olacağını düşünüyorum."

Konuşmanın ardından Çakmak, Ada ve beraberindekiler, davetlilere ekmek arası hamsi dağıttı. Daha sonra tulum ve kemençe eşliğinde horon oynandı, hatıra fotoğrafı çektirildi.