1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. İSTANBUL'DA KARAKOLA SALDIRI!
İSTANBUL'DA KARAKOLA SALDIRI!

İSTANBUL'DA KARAKOLA SALDIRI!

Terör örgütünün bu seferki adresi İstanbul Yenibosna'da bir karakol oldu. Karakola önce bomba attılar daha sonra kalaşnikof tüfeklerle ateş açtılar..

A+A-

Terör örgütünün bu seferki adresi İstanbul Yenibosna'da bir karakol oldu. Karakola önce bomba attılar daha sonra kalaşnikof tüfeklerle ateş açtılar. Bunun üzerine polis memurları ile aralarında çatışma çıktı. 

İstanbul Yenibosna’da bulunan 75’inci Yıl Polis Merkezi’ne dün saat 22.00 sıralarında DHKP-C terör örgütü üyesi biri kadın iki terörist önce düşük etkili parça tesirli bomba attı. Ardından Kalaşnikof tüfeklerle ateş açtı. Karakolda görevli polis memurlarının teröristlere karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. kaçmaya çalışan teröristlerden kadın olanı polis merkezinin 100 metre uzağında yaralı ele geçirildi. Erkek terörist ise kaçtı.

Patlamanın etkisiyle ayağına şarapnel parçası isabet eden 2 polis hafif yaralandı. Hastaneye kaldırılan iki polis ayakta tedavi edildi. Yaralanan kadın terörist ise Bakırköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bu arada teröristlerin polis merkezinin bahçesine atılan ancak patlamayan bir el bombası uzman ekiplerce etkisiz hale getirildi. Polis, saldırının ardından kaçan saldırganın yakalanması için bölgede operasyon başlattı.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Çapkın’dan sonra karakola gelip olay hakkında bilgi alan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptığı açıklamada, saldırganların yasa dışı sol bir örgüt üyesi olduğunun tespit edildiğini, ele geçirilen kadın teröristin üzerinden bir tabanca, bir uzun namlulu silah ve bir el bombası çıktığını söyledi.