1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. İstanbul'da okullar tatil mi?
İstanbul'da okullar tatil mi?

İstanbul'da okullar tatil mi?

Türkiye genelinin kara teslim olması sebebiyle bazı illerde eğitime ara verildi.

A+A-

İstanbul'u da etkisi altına alan kar yağışı sonrası öğrenci ve veliler okulların tatil olup olmadığı sorusunu sormaya başladı. İstanbul'da okullar tatil mi? İstanbul Valiliği okulları tatil etti mi? İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı sonrası en fazla sorulan bu iki soru cevabını buldu. İşte İstanbul'da son hava durumu ve İstanbul'da okulların tatil edilip edilmediğinin detayları...

İSTANBUL' DA OKULLAR TATİL Mİ EDİLDİ?

Öte yandan, Twitter üzerinden İstanbul’da okulların tatil edildiği iddiaları yayıldı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun geçen yıla ait tweet’i, yeniymiş gibi paylaşıldı. Bunun üzerine Mutlu, Twitter hesabıdan açıklama yaparak şu uyarıda bulundu: “Dikkat; geçen yıl okul tatilini duyurduğumuz tweeti yeni habermiş gibi RT edenler nedeniyle yanlış tatil haberleri yayıyorlar inanmayın.”

İŞTE EĞİTİME ARA VERİLEN İLLER:

SAMSUN: Samsun’un Çarşamba ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

KİLİS: Kilis Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verildiği bildirdi.

NEVŞEHİR: Nevşehir il genelinde ve Ürgüp ilçesi ile ilçeye köy ve kasabalarda ilk ve orta dereceli okullar yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün tatil edildi.

ELAZIĞ: Elazığ’da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Elazığ Valiliği, meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli görevlilere 1 gün süreyle izin verildiğini açıkladı.

KARABÜK: Karabük Valiliği, Yenice ve Safranbolu ilçesinde taşımalı eğitime bir gün tatil verildiğini bildirdi.

BURSA: Bursa'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

KONYA: Konya'nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.