1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul'u fetheden Fatih'in ve Atatürk'ün izini sürüyoruz!
İstanbul'u fetheden Fatih'in ve Atatürk'ün izini sürüyoruz!

İstanbul'u fetheden Fatih'in ve Atatürk'ün izini sürüyoruz!

Trabzon'da Trabzonspor'da biz diyoruz ki iBize Her Yer Trabzon"

A+A-

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar,  İstanbul'u fetheden Fatih'in izini ve Atatürk'ün izini sürdüklerini söyledi

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı, TOKİ Eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Ümraniye'de Trabzon Dernekleri Federasyonu'nun organizesinde Trabzonlu İşadamlarıyla Kahvaltıda bir araya geldi.

Ünlü İş adamlarından Ali Ağaoğlu, Süleyman Varlıbaş, İbrahim Cevahir ve çok sayıda iş adamının katıldığı toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Oktay Saral da katıldı.

Bayraktar, Ali Ağaoğlu ve Süleyman Varlıbaş ve Kocaeli Üniversitesi rektörü ve aynı zamanda Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in ablası Sezer Şener Komsuoğlu ile aynı masada oturarak kahvaltı yaptı.

Trabzonlu İş Adamları Derneği Başkanı Kemal Şener, Trabzonlular olarak bir arada olmanın güç olduğunu belirterek, "İnşallah bu toplantı bir güç olur. Ezberi bozarak ülkeye moral veren bölgemizin medari iftarı Erdoğan Bayraktar'ın mecliste de ezberleri bozacağını belirtir ve kendisinin arkasında olduğumuzu belirtiriz. Herkese afiyet olsun" dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili adayı eski Of Belediye Başkanı Oktay Saral, "Türkiye'nin 4 bir tarafına dağılmış çok değerli iş adamları ağabeylerim hepiniz hoş geldiniz. 12 Haziran seçimleri için burada sabahtan başlayıp gecelere kadar süren bu ziyaret ve çalışmalarımız halkımızın da yoğun ilgisiyle son derece güzel geçiyor.AK Parti'nin 8.5 yılda Başbakanımızın güzel koordinesiyle Türkiye'nin 4 bir yanına projeleri yayarak ülkemizi dünyanın en önemli ülkeleri arasına sokarak bir çığır açtı.Sayın Erdoğan Bayraktar da Trabzon'da önemli işler yapıyor " diye konuştu.


BAYRAKTAR: BİZ EVİMİZDEYİZ

Erdoğan Bayraktar, yaptığı konuşmada  "Çok değerli katılımcılar, biz Harzemşahlardan, Anadolu Selçuklularından, Osmanlı imparatorluğundan Türkiye Cumhuriyeti'nin oluşumunun manifestosunda olan güzel insanlar, Türkiye'nin çimentosu güzel insanlar, hepinizi en içten dilek ve duygularımla selamlıyorum hoş geldiniz. Çok fazla geriye gidecek değilim.

Cumhuriyetimizin kurucusu yüce Atatürk'ün Türkiye'de neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Türkiye 1923'ten 1938'e kadar çok istikrarlı ve yüzde 10’ lara varan kalkınma hızıyla İstiklal Harbinden çıkmış tarumar olmuş 22 bin kilometrekare topraktan 330 bin kilometrekare toprağa çıkmış. Bir Cumhuriyeti sonra hem Atatürk'ümüz hem de Cumhuriyetimizi kuran o Kuvayi Milliye ruhuyla bugün 760 bin kilometrekareye çıkarttı’’ dedi.

Bayraktar şöyle devam etti:

‘’Biz burada kesinlikle siyaset yapamayız. Biz evimizdeyiz. Trabzon, Giresun'dan Gümüşhane'den Rize'den Artvin'den sorumludur. Biz biriz, biz bütünüz arkadaşlar. Ben de acizhane olarak bu yörenin ruhundan ve gözeneklerinden yetişen bir arkadaşınız olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi7nde çalıştığım süre içerisinde yaptığım 4 bin ihalede harcamış olduğum 25 katrilyon parada sizlerin başını öne eğdirecek bir iş yapmadım. Allah beni şaşırtmadı inşallah bundan sonra da şaşırtmaz.Biz öyle kuru bir sevda için yola çıkmadık. Biz iz sürüyoruz. İstanbul'u fetheden Fatih'in izini sürüyoruz. Atatürk'ün izini sürüyoruz" ifadelerini kullandı.

İstanbul Köprübaşı Derneği başkanı Köksal Purtoğlu, Erdoğan Bayraktar’a bir plaket verdi.

Bayraktar'ın  iş adamları kürsüye çıkarak toplu fotoğraf çekildiler.