1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. İşte Akçay gerçekleri!
İşte Akçay gerçekleri!

İşte Akçay gerçekleri!

Akçay’ın önce istifa edip sonra vazgeçmesine neden olan olayların perde arkasını aralıyor.

A+A-

Antalyaspor maçından sonra Mustafa Akçay’ın önce istifa edip sonra vazgeçmesine neden olan olayların perde arkası aralandı. İşte deneyimli teknik adam, yönetim ve oyuncu kadrosu arasındaki kriz üçgeninin detayları...

1 Sezon başında yapılan transferlerden Mustafa Akçay’ın haberdar olmaması, istediği oyuncuları yönetimin takıma kazandıramaması.

2 Siyasetin kulübe bulaştırılması Akçay’ı en fazla rahatsız eden konuların başında geldi. Akçay ayrımcılığı asla kabul edemedi.

3 Deneyimli teknik adam, takım içinde yaşanan sorunları yönetime aktarmasına rağmen karşısında hiçbir muhatap bulamadı.

4 Akçay’ın Malouda ile yıldızı bir türlü barışmadı. Fransız oyuncunun başına buyruk hareket etmesine yönetimin göz yummasını Akçay içine sindiremedi.

5 ‘Colman ceza yiyecek’ dedi. Yönetim Arjantinli oyuncuya kalkan oldu, ‘Ceza yok’ karşılığını verdi. Akçay, Volkan Şen’de olduğu gibi söyleminin hiçe sayılmasına hep içerledi.

6 Gaziantep maçı öncesi Vahid Halilhodzic’le yönetimin görüşmesi Akçay’ın moralini bozdu. Akçay Lazio maçı öncesi istifa etti ama devre arasına kadar gitmek istedi.

7 Yerli futbolcuların yaşadıkları sorunları kendisi ve kulüp idari menajeriyle paylaşmak yerine yönetimin değer verdiği yabancıları araya sokarak çözüm araması.

8 Akçay’ın istifa kararından dönme sebebi ise yönetimin kendisine tam yetki vermesi oldu. Yaşanan sorunların düzeleceği sözünü de alan Akçay, isteği mevkilere de transfer garantisi aldı.