1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşte Gülen'in kaçmak için hazırlık yaptığı 3 ülke!
İşte Gülen'in kaçmak için hazırlık yaptığı 3 ülke!

İşte Gülen'in kaçmak için hazırlık yaptığı 3 ülke!

İşte Gülen'in kaçmak için hazırlık yaptığı 3 ülke!

A+A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen için 'kaçacağı yönünde istihbarat var' açıklamasının ardından 3 ülke öne çıktı.

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın ABD'de yaptığı ''Gülen'in bir kaçış arayışı içinde olduğuna dair istihbari bilgiler elimize ulaşmıştır.'' açıklamasının ardından FETÖ elebaşının başka bir ülkeye kaçmak için hazırlıklarını tamamladığı ortaya çıktı.

 

İstihbarat birimleri, 'kainat imamı'nın yerleşmesi için örgütün 3 ayrı ülkede hazırlık yaptığını belirledi. Yapılan tespitlere göre teröristbaşının kaçmayı planladığı ülkelerin başında Belçika geliyor. Diğer 2 ülke ise Brezilya ve Kanada.

 

Gülen'e yakın isimlerden Pensilvanya'da bulunan eski emniyet müdürü Ahmet Sait Yayla'nın birkaç kez ABD'den Belçika'ya gidip geldiği tespit edildi. FETÖ'nün Belçika'da Gülen'in yerleşmesi için bir çiftlik evi bile satın aldığı öğrenildi.

 

Gülen'in kaçmak için hazırlık yaptığı ikinci ülkenin ise Brezilya olduğu anlaşıldı. Üstelik Gülen, Brezilya'dan siyasi sığınma bile talep etti.

 

Gülen'in kaçmak için planladığı üçüncü ülke ise Kanada. ABD'nin kuzeyindeki Kanada'nın coğrafi yakınlıktan ötürü tercih edilebileceği, buradaki örgüt üyelerinin Gülen için bir çiftlik evi satın alarak hazır hale getirdiği ifade ediliyor. (Yenişafak)