1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. İşte 'hayat kurtaran' karışımlar!
İşte 'hayat kurtaran' karışımlar!

İşte 'hayat kurtaran' karışımlar!

Zararsız abur cuburlarla kilo vermek ve aynı zamanda sağlıklı kalmak mümkün…

A+A-

 Bu karışımlar hem lezzetli hem sağlıklı…

KURU ÜZÜM+LEBLEBİ KARIŞIMI: Birer çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek tatminkar bir abur cubur olacaktır.

FINDIK+KURU ÜZÜM KARIŞIMI: Fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz, kuru üzüm ile beraber yersek, demir yönünden zengin bir karışım elde ederek metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz.

CEVİZ: Omega-3 zengini ceviz, tok tutmasının yanında metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır. Ve ayrıca zinde, enerjik olmamızı sağlar. Aralarda 1 avuç cevizi 1 adet elma veya taze herhangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar.

SÜT+BİTTER ÇİKOLATA: Çikolata mutlu eden ve metabolizmamızı hızlandırabilen keyifli bir abur cubur. Sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını oldukça yükseltiyor. Soda+ayran: Çok yoğun terlediğiniz çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısı.

YOĞURT + YULAF EZMESİ + CEVİZ: Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır. Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır. Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışmasında etkilidir.

YOĞURT + MAYDANOZ KARIŞIMI: Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklerken, gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek, yavaşlayan metabolizmamızı açar, kilo vermeye ivme kazandırmış oluruz.