1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İşte ilk 11'imiz...
İşte ilk 11'imiz...

İşte ilk 11'imiz...

Hiddink: Kazanalım yeter!

A+A-

A Milli Futbol Takımımız, 2012 Avrupa Şampiyonası elemeleri A Grubu'ndaki 10. ve son maçında bu gece Azerbaycan'la karşılaşıyor...


Lider Almanya'nın ardından grup ikincisi olabilmek için Belçika ile yarışan millilerimizde parola mutlak galibiyet. Ay-yıldızlı ekibimizin maçı kadar Almanya-Belçika karşılaşmasını da bizim için hayati önem taşıyor. Eğer Almanya Belçika'yı yenerse bize bugün 1 puan bile yetiyor. Almanya-Belçika maçı berabere biterse, grup ikincisi olabilmemiz için Azerbaycan'ı mutlaka yenmemiz gerekiyor.

İşte ilk 11'imiz:


Sinan, Sabri, Gökhan Zan, Egemen, Hakan, Emre, Mehmet Topal, Hamit, Arda, Burak, Kazım


HİDDİNK'İN SÖZLERİ

Milli Takım'ın teknik patronu Guus Hiddink, Azerbaycan maçı öncesi yaptığı basın toplantısında kazanmamız gerektiğini söyledi. Hollandalı hoca, "Rakibimize saygılıyız, ancak Azerbaycan gibi bir ekiple evimizde oynuyorsak yenmeliyiz. Kazanamıyorsak finallere gitmeyi hak etmiyoruz demektir" dedi. Almanya- Belçika maçı içinse, "İstatistiklere bakınca Almanya'nın Belçika'ya puan vereceğini düşünmüyorum" diye konuştu.

PİŞMANLIK DUYMADIM

Kadrodan çıkarılan kaleci Volkan dışında eksiklerinin bulunmadığını belirten Hiddink, "Eleme grubuna başladığımızda rakiplerimizin Belçika, Avusturya ve Almanya olduğunu söylemiştik. Birinci olamıyorsak finallere gitmek için yöntem 2. olmaktı. Biz de bunu yakalamak üzereyiz" diyerek ümitli konuştu. Türkiye'yi seçtiği için pişmanlık duymadığını da vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, "14 aydır zevkle çalıştım. Gayet mutluyum" ifadesini kullandı.

YARIN BENİ ALKIŞLARLAR

Hiddink, Almanya maçından sonra yapılan "Go Home" tezahüratına aldırmıyor. Ülkesinde AD gazetesine konuşan Hollandalı hoca, "Türkler günlük yaşar. Biz Azerbaycan'ı, Almanya da Belçika'yı yenince beni bağırlarına basarlar" dedi.