1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. İŞTE KARAMAN’IN TRANSFER PLANI!
İŞTE KARAMAN’IN TRANSFER PLANI!

İŞTE KARAMAN’IN TRANSFER PLANI!

Ünal Karaman, mevcut yabancı kadrosunu boşaltıp geleceklere yer açmak için düğmeye bastı.

A+A-

Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, mevcut yabancı kadrosunu boşaltıp geleceklere yer açmak için düğmeye bastı. Karaman, Eneramo, Babel ve Bobo gibi isimleri Trabzonspor’a kazandırmak istiyor.

İSİMLER BELLİ AMA...

Nokta atışı transferler yaparak sezona girmeyi hedefleyen Trabzonspor’da mevcut yabancı oyuncu sayısının fazla olması sıkıntı yaratıyor. Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman’ın, bir taraftan yakın çevresine "Yabancı kontenjanı boş olsa kimleri alırım kimleri!" diye yakındığı, diğer taraftan bu konuda çalışma yaptığı ve yeni geleceklere yer açmak için düğmeye bastığı öğrenildi. Karaman’ın transfer listesinde yer alan Eneramo, Gekas, Babel, Bobo ve Tosic’in transferlerinin mevcut kadronun boşaltılmasına bağlı olduğu kaydedildi.

İLK ÖNCE ENERAMO

Transfer edilmek istenen oyunculara kontenjanı açmak için "Biraz zamana ihtiyacımız" var diyen Karaman’ın bu işi kısa sürede aşmak için yoğun tempoda çalıştığı belirlendi. Öte yandan Karaman’ın Sivasspor ile bonservisi sona eren ve Süper Lig’i iyi tanıyan Eneramo ile yakından ilgilendiği öğrenildi. Eneramo hakkında geniş araştırma yapan Karaman’ın hazırladığı raporda "Trabzonspor’un gol ihtiyacını giderir" ibaresini yazdığı iddia edildi. Karaman, yabancı kontenjanında yer açar açmaz Nijeryalı oyuncu ile masaya oturacak.

Üçünden birisi

Eneramo’nun transferinin gerçekleşmemesi halinde ise Karaman, Akhisar Belediyespor ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Gekas veya Kayserisporlu Bobo’ya yönelecek. Karaman’ın üç forvet arasından birini mutlaka takıma kazandırmayı düşündüğü belirlendi. Hücum hattına katkı sağlayacağı düşünülen Hollandalı futbolcu Babel de Karaman’ın transfer listesindeki isimlerden biri olarak dikkat çekiyor. Bu oyuncunun bonservis bedelinin bulunmaması kendisini cazip kılıyor.