1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İşte suç dosyası!
İşte suç dosyası!

İşte suç dosyası!

Baytar Analizi...

A+A-

Futbolumuzun son dönemdeki uslanmaz yeteneklerinden Engin Baytar’ın Trabzonspor macerası kısa sürdü... Bordo-Mavililer’e transfer olduğu 2009-2010 döneminden bu yana olay üzerine olay yaratan ve kendisini milli takıma kadar yükselten performansını bile gölgede bırakan Engin Baytar, bir fırsatı daha elinin tersiyle itmiş oldu. ‘Hırçınlığı’ 2008-2009’da formasını giydiği Eskişehirspor’da ‘sezonun en çok sarı kart gören oyuncusu’ olarak tescillenen genç oyuncu, Karadeniz ekibine büyük tereddütlerle geldi. Ancak teknik direktör Şenol Güneş’in futbolcu için bir şans olduğu, Engin’in de bunu kullanabileceği inancı yüksekti. Olmadı. Saha içinde de, dışında da sinirlerine hakim olamadı. İyi bir Trabzonsporlu olmasına, taraftarlarca sevilmesine rağmen o malum tavırlarıyla dışlandı.


Bursa ‘aman’ dedi!

Güneş’in sabrının da sınırlarını zorlayıp, en sonunda bardağı taşırmayı başaran Engin Baytar, artık Trabzon’un satış listesinde. Gelecek her teklife açık yönetim. Ancak ‘psikopat’ ünvanlı oyuncunun dosyası bu süreçte ciddi sorun yaratıyor. Çünkü Engin ismi herkesi korkutuyor. İşte son örnek... Trabzonspor’un Bursa’dan Ozan İpek’i istediği ve son olarak yeni teklif paketine Engin’i de eklediği öğrenildi. Ancak Engin ismini duyan Bursa’nın hocası Ertuğrul Sağlam’ın bu öneriyi düşünmeden reddettiği bildirildi. Kısacası belli oldu ki, genç oyuncunun ayrılış süreci de Trabzonspor’u hayli yoracak.

İşte suç dosyası

Broos döneminde oyundan çıkarıldığı bir maçta önce hocasına kızdı, kulübe yerine soyunma odasına yöneldi. Ardından tepkiler üzerine tribünlerle atıştı.

Broos’un ipinin çekildiği Kasımpaşa sınavı sonrasında kazan kaldıran 5 oyuncudan biriydi, kadro dışı bırakıldı.

Bir Bursa deplasmanında takımı galip geldikten sonra olmayacak bir iş yapıp, 3’lü çektirmeye kalktı, ortalık

karıştı. Güneş, “Uyaracak mısınız?” sorusuna, “Hayatımız Engin’i uyarmakla geçiyor” yanıtını verdi.

Güneş döneminde Eskişehir maçında oyundan çıkarken hocasını hedef alan ağır hareketler etti, ertesi gün özür diledi!

Antrenmanlardaki agresif tavırları ve negatif tavırları sebebiyle hocasından uyarı aldı, Ünal Karaman ile tartışıp idmanı terk etti.

Benfica deplasmanında hocası, ‘Isınsın, oyuna girecek’ dedi, Engin tavır yaptı. Güneş bu noktada kararını verdi, değişikliği iptal edip, Engin’in de biletini kesti.

SON DAKiKA: Aslan talip

Trabzon’da yönetimin satış listesine aldığı Engin Baytar’ın Galatasaray ile temasta olduğu ileri sürüldü. Bu konuda Aslan’ın patronu Fatih Terim’in Güneş ile görüşmesi bekleniyor. O görüşme Engin’in İstanbul’a gidip gitmeyeceğini belirleyecek.