1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. İşte Trabzonspor’un gözdeleri!
İşte Trabzonspor’un gözdeleri!

İşte Trabzonspor’un gözdeleri!

Bu üç futbolcu…

A+A-

 Trabzonspor, Hollanda ve Almanya olmak üzere iki etap olarak yaptığı yeni sezon hazırlıklarını tamamladı. 18-28 Temmuz tarihleri arasında yapılan Almanya kampında Okay Yokuşlu, Uğurcan Çakır ve Constant, performansları ile ön plana çıkan isimler oldu. 10 günde toplam 14 antrenman yapan bordo-mavili takımda Mehmet Ekici, Mbia, Deniz Yılmaz, Aytaç Kara, Musa Nizam ve Özer Hurmacı, sakatlıkla boğuşan isimler oldu.

ONUR: Sakatlık sürecinin ardından Hollanda kampıyla sahalara dönen Onur, Almanya kampında da maç eksiğini gidermeye çalıştı.

Antrenmanlarda oldukça hırslı olan Onur, eski günlerini aratmayacağını gösterdi.

İBRAHİM: Genç kaleci idmanlarda oldukça iyi performans sergilese de kamp süresince oynanan Avrupa Ligi ve hazırlık maçında süre alamadı. Tecrübesizliğini de yenen kaleci, çok iyi bir alternatif görüntüsü çizdi.

UĞURCAN: Ön plana çıkan isimlerden oldu.Fiziksel yönden zayıflığını güç antrenmanlarıyla gideren Uğurcan, hazırlık maçında da 45 dakika görev almayı başardı. Tecrübe eksikliği olsa da şansı hak ettiğini ispatladı

YAVUZ: Kamp kadrosunda bulunan en genç isimlerden olan Yavuz, kendisine görev verilen taktik antrenmanlarda elinden geleni yaptı. Genç file bekçisinin önü açık. Şota özellikle Yavuz ile yakından ilgilendi.

SALİH: Teknik yönünü mücadele hırsıyla kapatan Salih Dursun, tam bir görev adamı.Antrenmanlardaki çift kalelerde dahi hırsıyla göze batan Salih, formasını kolay kolay Cavanda'ya bırakmayacak gibi gözüküyor

M. YUMLU: Kampta sadece işini yapmaya çalışan oyuncuların başında yer alıyor.

Takım arkadaşlarının da en çok sevdiği isimlerden olan Yumlu, mevcut stoperler arasındaki rekabette kendini ön plana çıkardı

UĞUR: Teknik direktör Şota'nın çok ilgilendiği oyuncular arasında yer alan Uğur, antrenman ve maç performansı ile kamp süresinde sınıfı geçmeyi başaran isimler arasına girdi. Uğur formaya göz kıpıyor

MEDJANİ: İsmi istikrar kelimesiyle eş anlamlı. Gerek orta saha, gerekse stoperde görev yaptığı maçlarda performansının yüzde yüzünü ortaya koyan Medjani için, "Çok iyi bir profesyonel" özeti yapılabilir.

CONSTANT: Almanya kampında adeta kendini buldu. Gerek sol bek, gerekse orta sahada görev yaptığı anlarda futbolculuk kalitesini herkese gösteren Constant, formaya en yakın isimler arasında yer alıyor.

MUSA: Sol bekte yaşanan sıkı rekabette özellikle savunmadaki başarısıyla ön planda oldu. Differdange ile oynanan iki maçta da 90 dakika sahada kalmasına rağmen UEFA'ya verilen listede olmayışı ile şok yaşadı.

SEFA: Kampa en iddialı başlayan isimlerdendi.

Şota'nın taktik antrenmanlarda sürekli 11'de denediği Sefa, beklenen çıkışı yapamadı. Ancak yine de Gürcü teknik adamın güvendiği isimler arasında yer alıyor

MEHMET: Sakatlığı nedeniyle kampı verimsiz geçiren Mehmet Ekici, takımla birlikte sadece 3 antrenmana çıkabildi. Bu nedenle saha çalışmalarında yer alamayan gurbetçi oyuncu, yine de takımın en önemli silahı

OKAY: Kampın tartışmasız en dikkat çeken performansına imza atı. Mücadeleci gücü, agresif yapısı ve isabetli pasları ile şov yapan Okay, formayı kaptı. Okay Yokuşlu, yeni sezon öncesi Fırtına'nın sürpriz gücü

AYTAÇ: Kampta sakatlıkla boğuşan isimlerden olan Aytaç, bu nedenle takım arkadaşlarından geri kalsa da hırsı ile ön plana çıktı.

Sert ve isabetli şutları ile dikkat çeken Aytaç, takımdaki dengeleri her an değiştirebilir.

CARDOZO: Belindeki kronik rahatsızlık nedeniyle Hollanda kampına katılamayan Cardozo, Almanya kampında özel çalışmalar ile antrenman eksiğini gidermeye çalıştı. Taktik antrenmanlarda attığı gollerle dikkat çekti.

YUSUF: Şota'nın hem sol açık hem de sağ açıkta görevlendirdiği Yusuf, sürati ile dikkat çeken isimlerden. Almanya kampı da dahil olmak üzere oynanan üç hazırlık maçında da gol atan Yusuf, formayı kaptı.

SONER: Şota'nın gelişiyle performansındaki artış dikkat çeken Soner Aydoğdu, özellikle Trier maçında yaptığı 3 asist ve Differdange karşılaşmasında attığı golle göz hapsine girdi. Ancak forma savaşında geride kaldı

WARİS: Trabzonspor'un en ciddi hayal kırıklığı olmaya devam ediyor. Differdange maçında bekleneni bir türlü veremeyen Waris, Trier sınavında iki gol atsa da forvet hattındaki beklentilerini karşılamaktan çok uzak.

ERKAN: İki kampta da beklenen çıkışı gösteremedi.

Yetenekleri tartışılmayan futbolcu kendisini sahaya vermekte sorunlar yaşıyor.

Ancak yine de neşesi yerinde olan Erkan Zengin, sürpriz yapabilecek isimlerden biri.

MBİA: Büyük umutlarla transfer edilen yıldız futbolcu sağ dizinde meydana gelen ödem nedeniyle 10 günlük Almanya kampında sadece 2 kez sahada çalışabildi. Mbia, sakatlık sürecini atlatmaya çalıştı.

DENİZ: Kamp süresi boyunca takımdan ayrı olarak koşu yapan Deniz, sahalara dönmek için gün sayıyor. Sağ ayak başparmağında çatlak bulunan Deniz, sakatlık sürecinin ardından forma için savaşmaya hazırlanıyor.

ÖZER: Kampa iyi başlamasına rağmen belinden yaşadığı sakatlık tüm planlarını alt üst etti. Teknik direktör Şota'nın mücadele yönünü çok beğendiği oyuncu orta sahada formaya yakın isimlerden biri.

ALPER: Kamptaki yeni transferlerden olan Alper, ilk günlerde kendisini göstermekte zorlansa da kampın son günlerine doğru toparlandı. Özellikle hızlı çıkışları ile dikkat çeken Alper'in forma için savaşması şart.

AYKUT DEMİR: Takımın en hırçın oyuncusu.Bu hırçınlığını futboluna da yansıtan Aykut Demir, kötü başladığı kampı iyi tamamlayan isimlerden oldu. Kolay pes etmeyecek isimler arasında yer alıyor.

YUNUS EMRE SEL