1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İSTİFA EDERKEN
İSTİFA EDERKEN

İSTİFA EDERKEN

SİYASİ EL DEVREYE GİRMİŞ !

A+A-

 TÜRK  FUTBOLU SİYASİLERİN  OYUNCAĞI  MI? 


Fenerbahçeli Engin Verel’in   iddiasına göre Kulüp temsilcileri 58. maddede yapılması istenen değişiklik nedeniyle birbirine girdi. 

Küfürler havada uçuştu. 
Sinirlenen Mehmet Ali Aydınlar "Bu iş bu kadar" diyerek istifa edeceğini söyledi. Ancak tepeden gelen bir mesajla kararından caydı. 
İşte Verel'in spor gündemine bomba gibi düşecek o yazısı...
"Almanya maçı öncesi öğle saatlerinde Türkiye Futbol Federasyonu bir toplantı yaptı. Bu toplantının yaptığım istihbaratlar neticesinde çok gergin bir havada geçtiğini öğrendim. Gerginliğin nedeni ise değişmesi istenen 58. maddeyle ilgili. Biliyorsunuz, ilk başta Kulüpler Birliği kararıyla bütün kulüpler bumaddenin değişmesi için imza verdi. Fakat sonrasında Kulüpler Birliği Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Kulübü adına imzasını geri çekti. Toplantıda bu tartışılmış. İş neredeyse kavgaya kadar varmış hatta küfürler havada uçuşmuş. Federasyon yönetiminde 58. maddenin değişmesini isteyen yöneticiler, "Kulüplere söz verildi. Yine sözümüzü yiyecek miyiz" demiş. Maddenin değişmesini istemeyen yöneticiler ise "Ne sözü verildi? Biz maddenin değiştirilmesini istemiyoruz" diye bağırmış.
EMANET ATA BİNEN TEZ İNERMİŞ
Ortam iyice gerilince Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar "Zaten biz yeterince yıprandık. Emanet ata binen tez inermiş.  Biz bu işi yürütemeyeceğiz galiba. Baksanıza halimize. Hepimiz istifa edip kongre kararı alalım" demiş ve küfürleşmeyi, kavgayı önlemiş. Federasyon istifaya hazırlanırken bu konuya Ankara’dan, tahminim Kabine’den bir isim tarafından müdahale edilmiş!  ‘ Bu işlerin hepsi çözülür. Koltuğunuzda oturmaya devam edin. Zaten  futbol sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Yani bir krizde siz yaratmayın ‘! Kim olduğu açıklanmayan  ancak bakan olduğu iddia edilen kişinin bu talimatı ile Aydınlar’ın istifa kararından vazgeçtiği ileri sürüldü.