1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. İyi ki "zağnos" var!
İyi ki "zağnos" var!

İyi ki "zağnos" var!

Şehrin göbeğinde piknik...

A+A-

 Trabzonlu vatandaşlar havaların ısınmasıyla birlikte kendilerini parklara ve dinlenme alanlarına atıyor. Bu yerlerin başında da Zağnos Vadisi geliyor. Trabzon Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa yaptıkları Zağnos Dönüşüm projesi kapsamında rekreasyon düzenlemeleri tamamlanan bölümlere yoğun ilgi gösteren vatandaşlar emeği geçenlere teşekkür ediyor.

       Vadide piknik yapan, oyun oynayan, müzik yapan, sohbet eden vatandaşlar rahat ve huzurlu bir ortamda aileleriyle ve sevdikleriyle birlikte olduklarını belirterek, "yapılan kentsel dönüşümlerle Zağnos Vadisi aslına döndü. Tabakhane Vadisi Kentsel Dönüşüm projesinin de tamamlanmasıyla iki önemli vadimiz Trabzon'un yeni dinlenme alanları olacaktır"

       Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon'a yeni yaşam alanları kazandırmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, "Zağnos Vadisi ve sahil şeridinde yapılan düzenlemelerle vatandaşlarımız bu alanlara yoğun ilgi gösteriyor. İkinci etabının yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen Zağnos Vadisi'nde üçüncü etabın yapım ihalesine çıkıldı. Ayrıca Pazarkapı ile sahil arasında kalan alanın kamulaştırılması için vatandaşlarla görüşme aşamasına gelindi. Bu alanlında kamulaştırılması ve çevre düzenlemesinin yapılmasıyla sahile kadar açılacak Zağnos Vadisi Trabzon'un önemli bir yaşam alanı olacaktır" diye konuştu.