1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmir'de akıl almaz dolandırıcılık vakası
İzmir'de akıl almaz dolandırıcılık vakası

İzmir'de akıl almaz dolandırıcılık vakası

Tokatçıların ‘Bildiğim bir hoca var, paranı okuyup çoğaltacak’ sözlerine inanan vatandaş bütün parasını verdi. Gelen giden olmayınca kandırıldığını anladı.

A+A-

İzmir’de, “Bu kadarı da olmaz” dedirten bir dolandırıcılık yaşandı. Para çekmek için ATM’ye giden 53 yaşındaki işçi L.Y’nin yanına yaklaşan bir kişi, “Dayı, bildiğim bir hoca var. Az sonra yanımıza gelecek ve paranı okuyup çoğaltacak” dedi.

Önce şaşıran L.Y, cübbeli sözde hocanın yanlarına gelmesiyle ikna olup bankadan çektiği 2 bin 500 lirayı tokatçıya verdi. Cübbeli ve tokatçı mağdur adama “Sen şimdi kahvehanede 1 saat otur. Paranın iki katını sana getireceğiz” dedi. İşçi L.Y’de yakınlardaki bir kahveye gidip beklemeye başladı. Uzun süre bekleyen mağdur L.Y, gelen giden olmayınca polise başvurdu.

CÜBBELİYE İNANDIM

Eşkâl veren talihsiz adam, “Yanıma ilk önce gelen kişiye inanmadım.Daha sonra cübbeli bir hoca geldi. İnandım, emekli maaşımızı verdim” diye yakındı. Ekipler şimdi güvenlik kameralarından eşkali saptanan zanlıların peşine düştü. Polis bu tip kişilere karşı dikkatli olunması için vatandaşları uyardı.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ