1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmir'deki çıplak heykele bez bağlandı
İzmir'deki çıplak heykele bez bağlandı

İzmir'deki çıplak heykele bez bağlandı

İzmir'de bir metro istasyonuna konulan çıplak heykele...

A+A-

İzmir'de bir metro istasyonuna konulan çıplak heykele AK Parti Karabağlar Meclis Üyesi Emrullah Kavuz bez bağladı.

İzmir’de, en yoğun kullanılan metro istasyonlarından İzmirspor durağına yerleştirilen ahşap müzisyen heykeli tartışmalara neden olmuştu.

 

HEYKELE BEZ BAĞLADI

AK Parti Karabağlar Meclis Üyesi Emrullah Kavuz, yanında getirdiği bir bezle heykelin müstehcen olan bölümünü kapattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na seslenen Kavuz, "Bu millet sana belediyecilik anlamında hizmet edesin diye oy verdi. Bu milletin ahlaki değerleriyle oynayasın diye değil. Bütün İzmir halkı şuan bu heykelden dolayı sizden nefret ediyor. Yazıklar olsun. Buradan her gün yüzlerce çoluk çocuk geçiyor. Kadınlarımız, çocuklarımız kadınlarımız geçiyor. Bu milletin ahlaki değerleri var. Senin ahlaki değer anlayışına yazıklar olsun" diye konuştu.

"AZİZ BEY ALSIN BUNU KENDİ BAHÇESİNE KOYSUN"

Emrullah Kavuz ve beraberindekilerin eylemi sırasında bazı kadınlarda protestoya destek verdi. Bir kadın, çok yanlış olduğunu belirterek "Aziz Beye söyleyelim bunu alsın kendi bahçesine koysun. Ahlaksızlık bu" dedi.

 

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ BEZİ GERİ SÖKTÜ

Yaşanan ilginç protesto eylemi sırasında metronun güvenlik görevlileri heykelin olduğu noktaya geldi. Güvenlik görevlileri, Emrullah Kavuz ve beraberindekileri eylem nedeniyle uyardı. Protesto, daha sonra olaysız bir şekilde sona ererken, görevliler heykele bağlanan bezi sökerek alanı boşalttı.

İzmir'deki çıplak heykele bez bağlandı

İzmir'deki çıplak heykele bez bağlandı