1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. İzzet Yıldızhan Emniyette
İzzet Yıldızhan Emniyette

İzzet Yıldızhan Emniyette

Suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda...

A+A-

 İzmir'de suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, İzzet Yıldızhan da ifade vermek üzere İzmir Emniyeti'ne geldi.


İzmir'de Abidin Bilgin'in yönettiği suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında türkücü-işadamı İzzet Yıldızhan da ifade vermek üzere İzmir Emniyeti'ne geldi. Yıldızhan basın mensuplarına, Davet ettiler geldim, konuyla ilgili bilgim yok dedi. 


İzmir'de pazar günü Ülkü Ocakları Ege Bölge eski Başkanı Abidin Bilgin ve altı adamı suç örgütü operasyonu kapsamında gözaltına alındı. Bir öldürme olayında azmettirmekten geçen hafta 26 yıl 6 ay ceza alan Abidin Bilgin'e polis pazar akşamı operasyon düzenledi. Abidin Bilgin ve adamları olduğu öne sürelen kişilerin İzmir'de bazı eğlence yeri sahiplerine baskı yaparak, güvenlik, otopark işletmesini zorla aldıkları önesürüldü. 


Ancak Abidin Bilgin ve diğen zanlıların polis takibi sırasında ilginç bir olay da teknik takibe takıldı. Geçen yıl Ekim ayında Ankara'da bir otelde türkücü arkadaşı Nihat Doğan'la dört hayat kadınıyla birlikte oldukları, ikisini dövdükleri iddiaları mahkemeye yansıyan İzzet Yıldızhan'ın menajeri aracılığıyla Abidin Bilgin'le bağlantıya geçip, kızların ifadelerini değiştirmesini istediği önesürüldü. İddiaya göre Yıldızhan'ın menajerinin isteği üzerine Yaşar Öz'ün adamı olarak tanınan Savaş Arıkdoğan devreye girdi. Ankara'daki otel olayına karışan kadınlar İzmir'de olduğundan Arıkdoğan, Abidin Bilgin'den yardım istedi. Bu görüşmeler Bilgin grubu takipte olduğundan teknik takibe takıldı. İddiaya göre görüşmelerin ardından Bilgin'in yanındakilerden R.B. (Ramazan Bilgin) İzmir'deki üç kadınla buluşup ifadelerini değiştirmeleri yolunda ikna etti ve kadınların yanından Savaş Arıkdoğan'ı arayıp Ben hallettim dedi. Kadınlar da bu görüşmenin ardından mahkemede ifadelerini değiştirdi. Polis bu olayın ardından kadınların yeniden ifadesini aldı. Kadınlardan birinin baskı gördüklerini kabul ettiği, ancak mahkemede ifadesini kendi iradesiyle değiştirdiğini söylediği de önesürüldü. 


Bu gelişlerin ardından Savaş Arıkdoğan Ankara'da gözaltına alındı. İzmir'de büyük bir otel inşaatı devam eden İzzet Yıldızhan emniyete davet edildi. Bugün öğleden sonra İzmir emniyeti'ne gelen İzzet Yıldızhan basın mensuplarına, Davet ettiler geldim, konuyla ilgili bilgim yok dedi.Bilgin grubuna yönelik operasyon kapsamında gözaltıların artabileceği de bildirildi.