1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Kabe’de ölenler için verilecek tazminat tutarı!
Kabe’de ölenler için verilecek tazminat tutarı!

Kabe’de ölenler için verilecek tazminat tutarı!

Verilecek tazminat tutarı açıklandı…

A+A-

İşte ailelere verilecek tazminat...

Mescid-i Haram'da meydana gelen vinç kazasında hayatını kaybedenlerden bazıları, Kabe'de kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Ölen her bir hacı adayının ailesine 225 bin TL tazminat verileceği açıklandı

Mescid-i Haram'da meydana gelen vinç kazasında hayatını kaybedenlerden bazıları, Kabe'de kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi

Mescid-i Haram'da sabah namazının ardından vinç kazasında hayatını kaybedenlerin de aralarında bulunduğu 29 kişinin cenaze namazı kılındı.

Hayatını kaybedenlerden Kadir Gökmen ve Erol Karaağaçlı'nın cenazeleri, daha sonra omuzlarda Mescid-i Haram'dan çıkarıldı. Kazada hayatını kaybedenlerin cenazeleri araçlarla defnedilecekleri Kabe Şehitleri Mezarlığı'na götürüldü. Vinç kazasında yaşamını yitiren diğer Türk hacı adaylarının da gün içinde defnedilebileceği öğrenildi.

AİLELERE 225 BİN TL TAZMİNAT

Zaman Gazetesi'den Nazif Erışık'ın haberine göre soruşturma sürerken, hayatını kaybeden her hacı adayı için ailelerine 300 bin riyal (225 bin TL) tazminat ödeneceği açıklandı.

Daha önce toplu defin yapacağını belirten Mekke yönetimi, isteyenlerin cenazelerini ülkelerine götürebileceğini, tüm nakliye masraflarını da Suudi hükümetinin karşılayacağını duyurdu. Şimdiye kadar kimliği tespit edilebilen Hacı adaylarının 26'sının İranlı, 20'sinin Mısırlı, 15'inin Pakistanlı ve 12'sinin de Cezayirli olduğu öğrenildi.