1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaçırılan pilotların görüntüsü yayınlandı
Kaçırılan pilotların görüntüsü yayınlandı

Kaçırılan pilotların görüntüsü yayınlandı

Lübnan'da yaklaşık 1,5 ay önce görev dönüşünde kaçırılan iki Türk pilotun görüntüleri Lübnan televizyonu LBC tarafından yayınlandı.

A+A-

 Lübnan'da yaklaşık 1.5 ay önce kaçırılan THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca'nın yeni görüntüleri yayınlandı. Videoda Ağca'ya Bakara suresinin 216'ncı ayetinden bir bölüm de okutuldu.

Lübnan televizyonu LBC'de yayınlanan görüntülerin dün çekildiği belirtildi. Yayınlanan 32 saniyelik videoda İngilizce konuşan Türk pilotlar, ailelerini çok özlediklerini belirtirken; sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade etti.

Pilotlardan Akpınar, "Bayrama sadece bir gün kaldı. Evde olmak istiyorum ve iyiyim" derken; Ağca, "Sağlığım yerinde ve güvendeyim. Ailemi, çocuklarımı ve ülkemi özledim" ifadesini kullandı.

AYETLİ MESAJ

Ağca'ya videoda Bakara suresinin 216'ncı ayetinden bir bölüm de okutuldu. Arapça "Hoşlanmadığınız bir şey, hakkınızda hayırlı olabilir" diyen Ağca'nın alıntı yaptığı ayetin tamamının mealinde şöyle deniliyor:

"Savaş, hoşunuza gitmediği hâlde, size farz kılındı. Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz."

Akpınar ve Ağca, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 9 Ağustos’ta silahlı kişilerce kaçırılmıştı. Pilotlar en son 29 Ağustos'ta yine LBC televizyonunda görülmüştü.

AĞCA'NIN BABASINDAN MESAJ VAR

Lübnan'da geçtiğimiz ramazan bayramında kaçırılan pilotlardan Murat Ağca'nın babası Zeki Ağca, oğlunu ve diğer pilotu kaçıranlara seslenerek, "Günahsız insanları cezalandırmak, eziyet etmek, tutsak etmek günahların en büyüğüdür. Bu iki pilotun hiç bir suçu, günahı yok" dedi.

Ağca, Elazığ'daki evlerinde buruk bir bayram geçirdiklerini belirterek, iyi bir haber beklediklerini söyledi.