1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. KADER HAFTALARI VE ŞEBEKE !
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

KADER HAFTALARI VE ŞEBEKE !

A+A-
Trabzonspor’umuz lige verilen aranın ardından Cuma akşamı Ankaragücü müsabakasıyla   zorlu bir maratona daha girecek. Yirmi günde altı müsabaka ile yoğun geçecek trafik,   elbette   önemli gözüküyor. Hemen belirtmek isterim ki Cuma akşamki başlangıç çok büyük bir aksilik olmazsa son derece keyifli olacak.

Zira Trabzonspor’umuzun ‘ahı gitmiş vahı kalmış’ A. Gücü engelini çarpıcı bir sonuçla aşarak   rakiplerine yeniden ‘ Ben buradayım’ mesajını vereceğine tüm kalbimle inanıyorum. Ancak bu keyifli başlangıcın ardından gelecek olan periyot, sadece takım için değil tüm camia içinde gidişatı belirleyecek. CSK Moskova maçı ve akabindeki  zorlu karşılaşmalar,   Aralık kongresini   olağanüstü seçimli  hale  çevirebilir de ! Çünkü gerek yönetim içi gerekse yönetim dışı bazı kesimlerin; ‘ne olur ne olmaz’ anlayışından yola çıkarak, bir çok delege aidatı  yatırdığını biliyoruz. Özellikle Divan Başkanı Ali Özbak’a yakın çevrenin,  yaklaşık 2500 delegeyi hazır tuttuğu da biliniyor. Olası bir seçimli kongrede sözünü ettiğim kesim, artık Sadri Şener’i desteklemeyecek! Burası kesin !  

A. Gücü ile başlayıp 2 Kasım tarihine kadar devam edecek   maçlardaki saha sonuçlarının, hem takımın gidişatını hem de yönetimin yeniden şekillenip şekillenmeyeceğini belirlemesi açısından çok fazla ehemniyet   arz ettiğini net bir biçimde söyleyebiliriz. Başbakan Erdoğan’ın Sadri Şener’in kalemini kırdığı, Şener’in en büyük destekçisi olan Faruk Özak’ın güç kaybederek   tepkilerin odağındaki isim olduğu , aynı Özak’ın siyasetle idare edilen kulübümüzün muhtemel bir seçimli kongresinde Başbakana rağmen hareket edemeyeceği ,   Sadri Şener’in transferlerde komisyoncularla çalışıp(!) kulübün trilyonlarını heba ettiği gerçekleri ortada iken, Şener’i tek bir şık kurtarabilir gibi gözüküyor! Saha sonuçları… Saha sonuçları dışında tutar dalı ve destekçisi kalmayan Şener açısından da önümüzdeki altı maçlık periyot   ‘kader’ niteliği taşıyor!  Trabzonspor’un; A. Gücü, CSK Moskova, Bursaspor, Antalyaspor, Gaziantepspor ve yine CSK Moskova ile yapacağı karşılaşmalar, hem  takımın bu sezonu için  ve  hem de Sadri Şener’in göreve   devamı için en kritik virajdır!
                                                       Xxx
 SAKALINA TÜKÜRDÜĞÜM !
 Sözde  Trabzonspor yönetiminden epey zaman önce ayrılmış sakalına tükürdüğüm ! Allah onu ıslah etsin! Futbol topunu ‘kabak’ diye evine getirip hanımına; ‘şundan kabak tatlısı yap da yiyelim’ diyecek kadar futbol cahili olan sakallı, Trabzonspor’un tüm transferlerinin  arkasındaki isimlerin başını çekiyor. Yani yönetimden ayrılıp kendini sözde unutturmuş ama  tam dört yıldır perde arkasında   sevgili Başkanı ile yine omuz omuza gelişmelerin içinde yer alıyor. Sanki bir şebekenin ele başısı gibi! Önce ‘Boşnak Ali’  lakaplı bir komisyoncu ve para tacirini Trabzonspor’un iliklerine kadar soktu! Yetmedi, Mithat denilen ‘kazıkçı’yı Başkanıyla tanıştırdı!

Mesela onun Boşnak Ali’si Song transferinde paraları bir yere transfer etti. Şahitleriyle geçen yıl açıklamıştık.(Burhan Sevik –Ses kaydı!!!) Aynı Boşnak Ali’si, 2008-2009 transferlerinin tamamına yakınında var. Mesela 10 trilyon zarar edilen Gabriç ve Cale transferinde de aynı adam  başrol! Hatırlarsanız;  Boşnak denilen Ali , Panteliç’ten transfer hakkını istemişti de , Panteliç vermeyince transferinden vazgeçilmişti !O Boşnak Sırp oyuncu ile Belgrat’da Şener’in imza yetkisi ile görüşmüştü!Olayı Panteliç’in menajerinden öğrenip haber yaptığımızda, o dönemin mali saymanı   sayın Mahmut Aksu bu gelişmeyi doğrulamıştı! ( Ses kayıtları mevcut!)!!!  Ah Trabzonlu ahhh! En büyük ihaneti yapan sizlersiniz alsında! Şunları tükürüğünüzle boğmayı beceremediniz ya ! Neyse… Sakalına tükürdüğümün diğer arkadaşı Mithat’ın da dokuz oyuncu kulübe verdiğini zaten bilmeyen kalmadı! Bu sakalına tükürdüğüme bir sözüm vardı! Kendisi iyi biliyor! Unutması da mümkün değil!
Eğer onu bir toplumda aynı ortamda yakalarsam neresi olursa olsun ! ‘Ulan hırsız yetmedi mi Trabzonspor’un kanını emdiğiniz’  diye haykıracağım ! Şimdi ise sakallıyla başka bir şey daha söylemek istiyorum ! Ey sakallı ! Herkesi kandırabilirsin ama  beni asla ! Hala şebekenin dümeninde yer aldığını adım gibi biliyorum. Ey sakallı! Beni de geç  ! Bu fani kulları kandırdığını ve işini aşırdığını düşünüyorsun ama Allah’ı hiç mi hesaba katmıyorsun ! Sahi Allaha bunun hesabını nasıl vereceksin!Ey sakallı Trabzonspor’un bir kuruşunu bilerek yiyen , hak etmeden alan , alanlara da yardım ve yataklık edenin O Yüce Allah belasını elbet verecektir. Bunu sakın unutma …
Mevla Hazretleri , Trabzonsporluların tümüne; gözlerinin içine girmiş olan sakallı gibi sülükleri idrak etmeyi ve Trabzonspor’umuzun bu sürüngenlerden kurtulmasını nasip etsin!  
Önceki ve Sonraki Yazılar