1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Kaderin böylesi...!
Kaderin böylesi...!

Kaderin böylesi...!

Görele’deki kazada yaşamını yitirenlerin hepsinin bir yaşam öyküsü vardı.

A+A-

Kazada ağır yaralanan ve kaldırıldığı Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde hayatını kaybeden otobüs muavini 24 yaşındaki Erhan Yıldız’ın vefat haberini alan yakınları hastane önünde gözyaşlarına boğuldu. Ailesinin iki çocuğundan biri olan Erhan Yıldız’ın bir yıl önce askerlik görevini tamamladığını, terhis olduktan bir hafta sonra da annesi Memnune Yıldız’ı kanser hastalığı nedeniyle kaybettiğini anlatan halası Fatma Kılıç, yeğeni ile dün telefonla görüştüğünü anlattı. Kılıç yeğeninin, "Hala, annemi çok özledim. Beni çağırıyor, bensiz yapamadığını söylüyor" dediğini belirterek gözyaşı döktü. Kılıç’ın cenazesi yarın Vakfıkebir İlçesi Akköy’de toprağa verilecek.

BABABIS UYUDU O DİREKSİYONA GEÇTİ
Şoför Ali Yılmaz'ın kazadan 30 dakika önce babası Necip Yılmaz'dan şoförlüğü devraldığı ortaya çıktı. Babası ile birlikte kendilerine ait otobüsle bir firmada çalışan Ali Yılmaz'ın (25), kazadan yarım saat önce Espiye ilçesinde şoförlüğü devraldığı öğrenildi. Yılmaz'ın süratli ve uykusuz olduğu iddia edildi.

TEKVANDO HAKEMİYDİ
Kazada can veren Abidin Peker'in uzun yıllar Taekwondo yaptığı daha sonra antrenör ve Milli Hakem olarak görev yaptığı öğrenildi. Bir yakınının İstanbul'daki düğününe katılan Peker'in ailesi ile birlikte Trabzon'a dönüş için otobüse bindiği öğrenildi.

ANNESİNİ GÖRDÜ DÖNEMEDİ
Kazada yaşamını yitirenlerin arasında Kadir Tütüncü’ün de o otobüste olması kaderin bir cilvesiydi. Direkt Trabzon’a araç bulamayan Tütüncü, Of otobüsüne son anda bindi. İstanbul’da tedavi gören annesini gördü ama Trabzon’a dönemedi.