1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kamer Genç Cumhurbaşkanlığı’na aday oluyor
Kamer Genç Cumhurbaşkanlığı’na aday oluyor

Kamer Genç Cumhurbaşkanlığı’na aday oluyor

Kamer Genç Cumhurbaşkanlığı’na aday olacağını açıkladı.

A+A-

Mecliste çok ilgi gören yorumlarıyla dikkat çeken 33 yıllık politikacı ve halen milletvekili olan Kamer Genç Cumhurbaşkanlığı’na aday olacağını açıkladı. Ciddi bir insan olduğunu ve siyaset hayatı boyunca devleti çok iyi tanıdığını sözlerine ekledi.

Kamer Genç, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu bildirerek, "Cumhurbaşkanlığına adayım. Ben ciddi bir insanım şaka yapmıyorum. 33 senelik siyasetçiyim. Hep bu siyasi iktidarla hep yolsuzluklarla işkencelerle keyfiliklerle mücadele eden, devleti en iyi tanıyan bir milletvekiliyim. O bakımdan Abdullah Gül bile benim kadar devleti tanımaz" dedi.

Kamer Genç, gazetecilerin, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in, 'Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz' sözlerini değerlendirmesini istemesi üzerine, 'Parti içi meselelerini burada konuşmaya gerek yok. Olmuşsa bakalım, ne amaçla söylediğini bilmiyorum. İnsanlar eşittir, öyle şey olmaz. Arkadaşımızın da böyle bir laf sarf ettiğini sanmıyorum' diye konuştu. CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat'ın istifasını da değerlendiren Genç, 'Neden istifa ettiğini bilmiyorum. Belki bir kızgınlığına gelmiştir. Yarın vazgeçer' dedi.