1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kan davası yine can aldı!
Kan davası yine can aldı!

Kan davası yine can aldı!

Daha önceden kardeşini öldüren kişiden intikamını aldı.

A+A-

Aralarında kan davası bulunan 72 yaşındaki S.A 30 yıl önce kardeşini bayram günü oldüren 64 yaşındaki H.E.D' ye kapısının ödnünde pusu kurdu. S.A, H.E.D evden çıktığı gibi iki el ateş etti. H.E.D' nin ölmediğini gören S.A arabasına koştu bıçağı aldı ve H.E.D' nin boğazını kesti.

BABASINI ÖLDÜRENİ YARALADI

64 yaşındaki Sadullah Akgül kanlar içerisinde yere yığılırken, babasının öldürüldüğünü gören bir alışveriş merkezinde çalışan Yavuzhan Eyüp Deniz, zanlıyı yakalayarak saldırdı. Zanlı Akgül'ün elindeki silahı da alan Deniz, silahla başına vururak yaraladı. Eyüp Deniz, olayın ardından da ara sokaklara kaçıp izini kaybettirdi. Olay yerine gelen polis, Hacı Eyüp Deniz'in öldüğünü, baygın haldeki Sadullah Akgül'ün de ağır şekilde yaralandığını belirledi. Bozkaya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Akgül'ün hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Olayın ardından kaçan Yavuzhan Eyüp Deniz polis tarafından gözaltına alındı.


SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ...

İki aile arasında bulunan kan davası nedeniyle cinayetin işlendiği ortaya çıkarken, cinayet anıda güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Katil zanlısı Sadullah Akgül'ün, Hacı Eyüp Deniz'e tabanca ile ateş etmesi, boğazını kesmesi ve kaçması kayıt edildi. Olay yerine gelen oğlu Yavuzhan Deniz'in de zanlının silahını alarak, başına vurulması da görüntülere saniye saniye yansıdı.