1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kanalizasyon inşaasında göçük: 1 işçi öldü
Kanalizasyon inşaasında göçük: 1 işçi öldü

Kanalizasyon inşaasında göçük: 1 işçi öldü

Zonguldak'ta, kanalizasyon inşasında göçük meydana geldi. 1 işçi hayatını kaybetti.

A+A-

Zonguldak'ta kanalizasyon sistemi inşası kapsamında açılan kanalda meydana gelen göçüğün altında kalan işçinin cesedi çıkarıldı

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Zonguldak Belediyesinin Kanalizasyon Sistemi ve Atıksu Arıtma Tesisi Projesini yürüten firmanın Kozlu sahil yolundaki öğretmenevi önünde sürdürdüğü kolektör (atık suların akmasını sağlayan boru) döşeme işi kapsamında açılan kanalda göçüğün altında kalan işçi Serdar Çiçek'i (25) kurtarma çalışmalarına İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Türkiye Taşkömürü Kurumu ekibi ve İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma ekibi katıldı.

Yaklaşık 5,5 metre derinliğinde ve 80 santimetre genişliğindeki kanalda çalışmalarını sürdüren ekipler, muhtemel göçüklere karşı gerekli tedbirleri aldıktan sonra Çiçek'in cesedine 2,5 saatlik çalışma sonucu ulaştılar.

Battaniyeye sarılarak çıkarılan Çiçek'in cesedi, ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu arada, görüntü alan basın mensupları, yeni çökme riskine ve çalışmaların aksadığı gerekçesiyle bölgeye yaklaştırılmadı. İnşaatın güvenliğinden sorumlu olduğu öğrenilen kişinin de gazetecilerin görüntü almaması için çaba harcaması dikkati çekti.