1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Kanlı emellerin ardında kimler var”
“Kanlı emellerin ardında kimler var”

“Kanlı emellerin ardında kimler var”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, " 7 Haziran’a 19 gün kala, sokak temelli kan ve ölüm yatırımı yapan karanlık ellerin, kanlı emellerin ardında kimler vardır' diye sordu.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen mitingde, seçimlere 19 gün kaldığını hatırlattı. Düzce’nin "aldatma ve kandırmada ustalaşan siyasi dolandırıcılara müsamahasının olmayacağını" belirten Bahçeli, "Takiye ve taassup kadrolarına tahammülü kalmamıştır. Düzce AKP’yle beraber hep kaybetmiştir. Başbakan’ın, dün burada, toplu konut sayısını 6 bin 377’ye çıkaracaklarını söylemesi desteksiz atıştır" görüşünü savundu.

FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR

Bahçeli, fındık üreticisinin mağdur edildiğini iddia ederek, şu ifadeleri kullandı:

"Nisan ayında yaşanan don afetinden dolayı üreticilerimiz, geçimini fındıktan sağlayan kardeşlerimiz olumsuz etkilenmiştir. Tarım, hayvancılık ve ormancılık çıkmazdadır, devamlı tökezlemektedir. Türkiye, dünya fındık üretiminin yüzde 75’ini karşılamaktadır fakat son yıllarda özellikle Gürcistan’da yaygınlaşan fındık ekimi, üreticilerimizi doğal olarak tehdit ve tedirgin etmektedir. Düzce’nin sokakları işsiz, ümitsiz gençlerimizle doludur. Sizler hak ettiğinizi alamıyor, layık olduğunuz kazanç ve hayat seviyesine ulaşamıyorsunuz."

Başbakan Davutoğlu'nun dün kentte "Onlar Düzce’ye geldiklerinde böyle bir topluluğa hitap edemezler ki" dediğini aktaran Bahçeli, "Sayın Davutoğlu, gel de coşku gör, gel de meydan gör, gel de Düzce’nin dosta nasıl güven verdiğine, düşmana nasıl korku saldığına tanıklık et" dedi.

Devlet Bahçeli, "Adana ve Mersin’deki bombalamaların altında kimler vardır?" sorusunu yönelterek, "Hangi siyasi hedefler gözetilmiştir? Saray ve Davutoğlu’nun yönettiği devlet içindeki bazı mahfiller bu suikast teşebbüsünün neresinde, HDP ve PKK hangi roldedir? 7 Haziran’a 19 gün kala sokak temelli kan ve ölüm yatırımı yapan karanlık ellerin, kanlı emellerin ardında kimler vardır? Davutoğlu, MHP’yle HDP’yi aynı çizgide gösterecek kadar küçülüyorsa, doğruları söyleyecek ve meselenin iç yüzünü aydınlatacak kadar büyümeyi denemelidir" diye konuştu.

Bahçeli, Düzce'nin 12 Kasım 1999’daki depremle bir yıkım yaşadığını, 710 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 2 bin 678 kişinin de yaralandığını hatırlattı.

O dönemde 57. koalisyon hükumetinde siyasi sorumluluk üstelendiklerini, depremin yaralarını sarmak için her fedakarlığı yaptıklarını ifade eden Bahçeli, "Şimdi Erdoğan ve Davutoğlu kalkmış, 16 yıl önceki acılarımızı siyaset ve başkanlık propagandasına alet etmektedir ve yalan üstüne yalan konuşmaktadır. Erdoğan ve Davutoğlu Düzce'nin feryat ve figanını insanlıklarını inkar edercesine sömürmeye kalkışmışlardır" iddiasında bulundu.