1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Kaptan’dan mesaj var!
Kaptan’dan mesaj var!

Kaptan’dan mesaj var!

Sakatlığının Ardından...

A+A-

Trabzonspor Kaptanı  Tolga Zengin, sakatlanmasının ardından 3 hafta geçtiğini belirterek, “İstanbul’da yaptığımız kontrolün ardından kolumdaki askıyı çıkardık ve takımdan ayrı antrenmanlara başladım. 3 hafta sonra bir kontrolüm daha var. O kontrol sonrası takımla birlikte çalışmalara başlamayı ümit ediyorum. Sakatlığım nedeniyle takımdan ayrı kaldım ancak düzeldikten sonra iyi çalışıp kendimi görev için hazır halde tutacağım” dedi.


Onur’la arasında abi-kardeş ilişkisi bulunduğunu dile getiren Tolga, “Onur oynarken ben O’na, ben oynarken O bana destek çıktı. Hatta ikimiz de yedek kaldık. O ara birbirimize destek olduk. Neticede bir iş yapıyoruz. Aramızda doğal olarak tatlı bir rekabet var ama bu rekabet hiçbir zaman aramızdaki abi-kardeş ilişkisini baltalamadı. Hep Trabzonspor’un başarısı için çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca yabancı bir kalecinin arkasında bekleyeceğine birbirimizin arkasında bekleriz” diye konuştu.

Milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı iyi değerlendirmek istediklerini vurgulayan Tolga, şöyle devam etti: “Kasımpaşa maçını kazanıp milli maç arasına moralli girmemiz çok önemliydi. Zor bir maçtı, en azından psikolojik olarak. Çünkü öncesinde puan kayıpları yaşamıştık. Önümüzü görmemiz için çok önemliydi. Şimdi iyi çalışacağız. Takım yeni yeni oturmaya başlıyor. Sakatlıklar ve benzeri sorunlar nedeniyle istikrarlı bir kadro oturtamıyoruz. İyi oyunculardan oluşan bir takımız. Eksiklikler düzelince ve taraftar desteğini arkamıza alınca istediğimiz başarıyı yakalayacağız”

Olcan’ın Kasımpaşa maçında çok güzel bir attığını sözlerine ekleyen tecrübeli kaleci, “Taksi o gole 20 TL yazardı. Olcan çok iyi bir futbolcu. Zor dönemler geçiriyordu. Biz kendisine destek olmaya çalışıyorduk. Trabzonspor’a transfer olmasında benim de emeğim vardır. Çok istedim gelmesini. Bir oyuncu istediği performansı gösteremeyince zorluklar yaşar. Attığı gol sonrası eminim istediği performansa ulaşacaktır. Olcan kişiliği çok iyi olan, başarılı bir futbolcu. Böyle oyunculara Trabzonspor’un ve Türk futbolunun ihtiyacı var” yorumunu yaptı.

Takımın tecrübeli oyuncularından biri haline geldiğini belirten Tolga, “İlk A takıma çıktığımda herkese abi derdim ancak şuan ben abi konumuna geldim. Zaman hızla ilerliyor. Her yaşın belli bir sorumluluğu var. Ben de görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Aslına bakarsanız 29 yaşındayım ve önümde futbol oynamak için uzun bir zaman var. Ama sonuçta takımın kaptanıyım ve en deneyimlilerden biriyim. Oyuncuların saha içi ve saha dışı her türlü sıkıntısıyla ilgilenmem gerekiyor. Bu yorucu ama güzel bir durum. Taşıdığım misyonun gereklerini yerine getirmem gerekiyor. Bazen kendi problemlerimi bir kenara bırakıp arkadaşlarımınkiyle ilgileniyorum. Kaptanlık sadece pazubant takmakla olmuyor” ifadelerini kullandı.

Taraftarın takıma sahip çıkması gerektiğini işaret eden Kaptanımız, sözlerini şöyle tamamladı: “Tribünleri dolu görmek istiyoruz. Kasımpaşa maçında tribünleri görünce üzüldüm. Yıllardır Trabzonspor’da top oynuyorum, kötü dönemler yaşadım ama tribünlerin bu kadar boş olduğunu çok az gördüm. Bazen acaba taraftarlarımız cezanın bittiğinden habersizler mi diye düşünüyorum. Bu durum bize yakışmadı. Taraftarlarımızın da haklı olduğu noktalar var. Bizim onlara iyi futbol izletip, iyi sonuçlar almamız gerekir. Ancak sonuçta Trabzonspor hepimizin. Sadece iyi günde yanında olmak yetmez. Bazen Trabzonspor için üzülmek de güzeldir. Kulübümüze her zaman destek olmalıyız. Taraftar zaten zor günde belli olur” dedi.