1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Karabela: "CHP’ye mi oy verecek?"
Karabela: "CHP’ye mi oy verecek?"

Karabela: "CHP’ye mi oy verecek?"

İngilizleri dinleyip CHP’ye mi oy verecek?

A+A-
İngiliz Economist dergisinin Türk seçmenlere yaptığı "CHP'ye oy verin" çağrısına tepki gösteren AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Yunus Karabela, makalenin seçimleri etkilemesinin mümkün olmadığını söyleyerek, “Fakat bu makale kimin kiminle işbirliği yaptığının açık bir belgesidir. Trabzonlular bunları çok iyi görüyor. Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunları çok iyi biliyor. Trabzonlular her zaman vicdanını dinler, İngilizleri dinleyip CHP’ye mi oy verecek?” dedi.
 
Yunus Karabela, İngiliz The Economist dergisinin "CHP'ye oy verin" çağrısını ‘manalı’ bulduğunu ifade ederek, CHP'ye destek istenen başyazının basın etiğine aykırı olduğunu açıkladı. “CHP'ye oy verin” diye bir çağrı yapılmasının görülmüş bir şey olmadığını ifade eden Karabela, Türkiye’nin başta bölgesinde ve dünyada önemli bir konuma gelmesi, söz sahibi olmasının bazı çevreleri rahatsız ettiğini kaydetti.
 
Geçmişte olduğu gibi günümüzde de ülkemiz üzerinde karanlık olaylar planlanmaya çalışıldığını dile getiren Karabela, “Ülkemiz önemli bir istikrar yakaladı. Gelişiyoruz, kalkınıyoruz. Dünyada saygın bir konuma geldik. Bölgemizde söz sahibi olduk. AK Parti’nin iktidarı sürdürmesinden rahatsızlık duyanlar var. Bu istikrarı gelişimi içine sindiremeyenler var. Bu da gösteriyor ki Türkiye doğru yoldadır. Bir İngiliz dergisi çıkıp açıkça CHP’ye oy isteyebiliyor. Bu çok manidar bir olaydır. Kimin kiminle işbirliği yaptığının açık bir belgesidir. Trabzon halkımız yaşananların gerçek yüzünü çok iyi biliyor. O nedenle Trabzonlular her zaman vicdanını dinler. İngilizleri dinleyip CHP’ye mi oy verecek” diye konuştu.