1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Karadeniz'e Dikkat!
Karadeniz'e Dikkat!

Karadeniz'e Dikkat!

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, yaz aylarıyla birlikte Karadeniz bölgesindeki bazı illerde artış gösteren terör olaylarının nedenlerinin mutlaka araştırılması gerektiğini ifade etti.

A+A-

Bektaşoğlu, “Bu konuda gözlemlerimiz var. Yetkililerle de paylaşıyoruz. Yaz aylarında Karadeniz bölgesinde bu tür olaylar artıyor. Örneğin 112 Acil servis hizmetlerinde olduğu gibi askere de böyle bir helikopter ve özel olarak tahsis olanağı sağlansa hem olay olmaz hem de vatandaş rahat eder. Biz bunu önerdik” dedi. CHP’li Bektaşoğlu, Giresun başta olmak üzere Karadeniz’deki terör olaylarına ilişkin olarak faillerin bulunmamasınınüzücü olduğunu dile getirdi.

Bektaşoğlu şunları söyledi: “5 olay oldu hiç birisinin doğru veya yanlış, faili bulunmadı. Bir yılda jandarmaya baskın, baraj baskını ve saldırı sonucu bir astsubayımız şehit oldu. Bu olayların faillerinin bulunmaması bizi düşündürüyor ve üzüyor. Öyle bir konum var ki, teröristlerin bir yere kaçması ve oradan çıkması mümkün değil. Teröristler ancak ormanda kalacak. Buranın da her tarafı yol. Ekip iner yolu tutar ve bekler. Teröristi de yakalar. Ormanda en fazla 10 gün kalabilir.” Ordu ve Giresun civarında bir takım önlemlerin alınmasının olaylara anında müdahale açısından önem taşıdığına dikkat çeken Bektaşoğlu şöyle devam etti: “Kimseye haksızlık etmek istemem. HES’lerde çalışan işçiler var. Bunlar genç çocuklar. Bir çalışma, bir etüt yapılmadan orada hiçbir olay gerçekleşemez. Nereye kaçacak, nereye gidecek, dağlarda köyler var. O konuda da çalışmalar yapmak gerekiyor.”

Yetkililere konuyu ilettik

Bu olayların genel olarak yaz aylarında başladığını belirten Bektaşoğlu, “Ordu ve Giresun civarında bir helikopter bulundurmak gerekiyor. İtfaiye aracı gibi 112 Acil aracı gibi. Böyle güvenlik ekibi bulundurursanız helikopterle ulaşımı sağlayan bir yere en fazla 10 dakikada ulaşırsınız. Hemen etrafını çevirirsiniz. Biz bunu yetkililerle paylaştık” dedi. Esnafve vatandaşların da son dönemde meydana  gelen olaylardan rahatsızlık duyduğunu belirten Bektaşoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Vatandaşımız çekiniyor. Otelciler aradı beni. 30’ar kişilik talepte bulunmuş vatandaşlarımız. Olaylar olunca rezervasyonlarını geri çekmişler. Şimdi ekonomik sıkıntılar yaşanıyor. Bir de olayların bölge halkına bu tür zararları var. Bir an önce çözülmesi gereken sorunlar var. Önerilerimizi sunuyoruz iktidarın da çözüm için adım atması gerekiyor.”

Kaynak: Karadeniz’e dikkat!

Kaynak: Yeniçağ / Fatih Erboz