1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Karadere Yolu Ölüm Yolu Oldu
Karadere Yolu Ölüm Yolu Oldu

Karadere Yolu Ölüm Yolu Oldu

Yıllarca bitmeyen yol...

A+A-

Yıllarca bitmeyen yol, hem vatandaşa hem de dolmuşçulara ızdırap oldu Ölüm Yolu…

7 km’lik Karadere yolunun bir türlü bitirilememesi ölümlü kazaları da beraberinde getiriyor. Duruma isyan eden CHP Araklı İlçe Başkanı Mecit Solmaz, “Bu yol bitmediği için 1 yılda onlarca kaza oluyor. Bu kazalarda ölenler oluyor. Artık anaların ağlamasını istemiyoruz” dedi.

 

ÖLÜMLÜ KAZALAR OLUYOR

Trabzon’un Araklı İlçesi’nde Araklı-Dağbaşı-Bayburt yolunun ilk 7 km’lik kısmı olan Karadere yolunun yaklaşık 6 yıldan beri bitirilememesi vatandaşları canından bezdirdi. Duble yol olarak planlanan yolun kamulaştırmaların bitirilerek yolun tamamlanamaması zaman zaman ölümlü kazaları beraberinde getiriyor. Kamulaştırmalar bitirilemediği için durma aşamasına gelen çalışmalar trafik sıkışıklığına neden oluyor. CHP Araklı İlçe Başkanı Mecit Solmaz, yolun bitirilememesine isyan etti.

 

6 YILDIR BİTİREMEDİLER

Karadere yolunun çok önemli bir yol olduğunu kaydeden Solmaz, “Bu yol ilk yapılacağı zaman Araklılar olarak çok sevindik; çok güzel ve büyük bir hizmet. Ancak yaklaşık 6-7 yıldır bu yol bir türlü bitirilemiyor. Bunun nedeni de zaman zaman ihalelerin iptal edilmesi ve kamulaştırmaların bir türlü yapılamaması. Ama burada ölümlü kazalar oluyor. Ben bu yola ölüm yolu diyorum. Artık yetkililerin elini taşın altına koyarak bu yolu bir an önce bitirmeleri gerekir” dedi.

 

HASTANEYİ DE OLUMSUZ ETKİLİYOR

Tamamlanamayan yolun hastaneyi de etkilediğini söyleyen Solmaz, “Araklı Devlet Hastanesi de bu yol güzergahında bulunuyor. Yaz aylarında trafik daha da artacak. Acil bir hasta saniyelerle yarışıyor. Bu yol tamamlanmadığı için trafik sıkışıyor. Bu yol bitirilemediği için trafik sıkışıklığı yüzünden bu yolda öldüğü zaman bunun hesabını ahirette kim nasıl verecek? Ayrıca hastanenin önündeki yolun bir bölümü de yapılmamış. Bir hastanenin önündeki yol hiç böyle olur mu” diye konuştu.