1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karaman çileden çıktı!
Karaman çileden çıktı!

Karaman çileden çıktı!

Bu nasıl insanlık!

A+A-

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Hikmet Karaman, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Stratejik konumlardaki insanların bu terör olaylarına bir çözüm yolu bulmaları gerekiyor. İnsanların birbirini öldürmesi kadar kötü bir şey yok" dedi.

 

Karaman, Mehmet Cengiz Tesislerinde idman öncesi gazetecilere yaptığı  açıklamada, Ankara'da terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet,  vefat edenlerin yakınlarına da sabır diledi.

 

Yaşanan olayın acı verici ve tarifinin imkansız olduğunu vurgulayan  Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Bunu yapan insan bu hale nasıl geliyor? Bunu yapan insan acı çekmez  mi? Bu nasıl bir insanlıktır? Bazen insanlar mı, hayvanlar mı daha kötü  diyorsunuz? Hayvana bir şey öğretiyorsun, yapıyor ve sadık kalmaya çalışıyor.  Böyle bir insanlık, böyle bir vahşet olabilir mi? Suçsuz insanlara yönelik böyle  bir olay olur mu? Yine Suriye'de vahşet derecesinde olaylar yaşanıyor. Bu nasıl  Müslümanlıktır? Stratejik konumlardaki insanların bu terör olaylarına bir çözüm  yolu bulmaları gerekiyor. İnsanların birbirini öldürmesi kadar kötü bir şey yok."

 

"Ben artık Allah'tan teröre karşı bir mucize bekliyorum" diyen  Karaman, "Terörizmi destekleyenler bir şey yapmıyor. Terörün durmasını  isteyenlerin de elinden bir şey gelmiyor. Bu gidişata bakarsanız dünyanın sonu  geliyor" ifadesini kullandı.

 

Karaman, yaşanan acılara rağmen hayatın devam ettiğini ve hafta sonu  Akhisar Belediyespor ile zor bir maça çıkacaklarını ifade ederek, şunları  söyledi:

 

"Alt sıralardaki takımlar puan alarak bize yaklaşıyor. Biz kendimizden  eminiz. Ne yaptığımızı biliyoruz. İkinci yarıda birtakım şanssızlıklar yaşadık.  Bunlara rağmen ligi en iyi şekilde tamamlayarak kupada da iyi bir derece yapmak  istiyoruz. Önceliğimiz, Akhisar deplasmanından 3 puan almak. Olmazsa en kötü  beraberlik hedefliyoruz."