1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Karamehmet’in 10 şirketine el kondu
Karamehmet’in 10 şirketine el kondu

Karamehmet’in 10 şirketine el kondu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun borçları nedeniyle Mehmet Emin Karamehmet’in geçtiğimiz hafta Show Tv’ye el koymasının ardından ünlü işadamına ikinci darbede aynı kurumdan geldi.

A+A-

 ‘Show TV ve BMC borca yetmiyor’ dedi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Şakir Ercan Gül, Çukurova Grubu’nun fona olan borcunun Show TV ve BMC’nin satışıyla geri ödenme imkanı bulunmadığını söyledi. TMSF Çukurova Grubu’ndan alacaklarının tahsili amacıyla gruba ait AKS TV (Show TV) ve BMC’nin yönetimini geçen hafta devralmıştı. TMSF Başkanı Gül’ünn bu açıklamasından saatler sonra yeni operasyon için düğmeye basıldı.

TMSF: TURKCELL'E DE GİDEBİLİRİZ

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu’ndan olan alacaklarının tahsili amacıyla Grup’a ait 10 şirketin daha yönetimini devir aldığını bildirdi. TMSF açıklamasına göre, TMSF, Çukurova Grubu’ndan olan alacaklarının tahsilini teminen 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’ndan kaynaklanan yetkilerini kullanarak Aks Televizyonculuk ve BMC’den sonra Grup’a ait 10 şirketin daha yönetimini devraldı.

Digiturk’ün %46.7’si yabancının

TMSF’nin devraldığı Çukurova’ya ait 10 şirket şöyle: “Aks Uluslararası Yayıncılık, Aks Maksimum Yayıncılık, Aks Artı Yayıncılık, Atlas Yayıncılık, Sakarya Kent Radyo Televizyon, Medya Pazarlama, Atlas Yayıncılık, Eksen Yayıncılık, T Medya Yatırım ve Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon (Digiturk).” Digiturk’ün yüzde 99 hissesi DP Acquasitions BV’ye ait. Bu şiretin yüzde 53.3’ü Çukurova’ya yüzde 46.7’si Providence Equity Partners adlı yabancı fona ait.

1-AKS uluslararası yayıncılık sanayi ve ticaret anonim şirketi

2-AKS maksimum yayıncılık sanayi ve ticaret anonim şirketi

3-AKS artı yayıncılık sanayi ve ticaret anonim şirketi

4-Atlas yayıncılık ve ticaret anonim şirketi (SKY TÜRK)

5-Sakarya kent radyo televizyon sanayi ve ticaret anonim şirketi

6-Medya pazarlama anonim şirketi

7-Atlas yayıncılık yapımcılık ve reklamcılık anonim şirketi

8-Eksen yayıncılık dağıtım pazarlama ve dış ticaret anonim şirketi

9-T- Medya yatırım sanayi ve ticaret anonim şirketi (AKŞAM VE GÜNEŞ GAZETESİ,ALEM FM,STAFF DERGİSİ)

10-Krea içerik hizmetleri ve prodüksiyon a.ş. (DİGİTÜRK)

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.