1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Kardeşim Hami!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Kardeşim Hami!

A+A-
Trabzonspor’un Beşiktaş’a mağlup olmasını asla sürpriz olarak görmüyorum. Fakat bir takımın kötü ve eksik Beşiktaş’a bu kadar kolay pes etmesi akıl alacak gibi değil! Kaldı ki benim için daha önemli şeyleri dile getirmek istiyorum.
 
Müsabakanın ilk devresinde iki takımın şuursuz ve orta sahalarda  hiçbir dirençle karşılaşmadan rakip kaleye rahat indiği bir müsabaka izledik. Fakat  final pasları ya da son vuruşlarda ki beceriksizlikler her iki takımın da gol bulmasının önüne geçti. Aslında, uzun bir aradan sonra, en azından Beşiktaş’a karşı denk bir oyuna  yakın  mücadele ortaya konulması, Trabzonsporluların içini biraz olsun rahatlatmıştı. Fakat ikinci yarıda Bordo mavili takım resmen durdu. Orta sahalar daha çeki düzen içinde ve kalabalık olunca, Trabzonspor hücum organizasyonu yapamaz oldu. Maçın 60.  dakikası ise kanımca yapılan yanlış değişiklik,  Beşiktaş’ın nefes almasında ki en büyük sebep oldu. Kardeşim Hami, beni de şaşırtan bir değişiklik yaptı. Belki Cardozo formsuz ve yetersiz gibiydi, doğru! Fakat Cardozo olduğu için Beşiktaş savunması, özellikle stoperleri kendi alanından çıkamıyordu. Paraguaylı oyuncu dışarı alınınca, Hami hoca rakibe ‘Artık çıkabilirsiniz’ davetiyesini de vermiş oldu. Sevgili Hami, Cardozo’nun ölüsü dahi olsa ki, sen eski bir yıldız olarak bilmelisin, sahada kalmalı! Çünkü yıldızlar, klas ayaklar, maç boyu hiçbir şey yapamıyor olabilir ama bir an sahneye çıkıp işi bitirir! Ve rakip savunmanın çıkmasına engel olur. Cardozo değişikliğinin ardından Beşiktaş’ın oyuna iyice ağırlığını koyduğunu gördük. O dakikaya kadar topla oynama oranları yüzde 45’e 55 iken, sonrasında yüzde 61’e 39 oldu! Neticede Beşiktaş baskılı oyununun karşılığını iki gol ve üç puanla aldı. Siyah beyazlı takıma liderlik hayırlı olsun.
 
Yazımın son bölümünde Hami hocaya şunu söyleyeceğim. Bak sevgili dostum. Bu takım bu saatten sonra kazansa da kazanmasa da çok fazla şeyler değişmez. Sadi Tekelioğlu’nun başlattığı ve ışık aldığımız gençleri kazanma hamlesine nedense hiç yaklaşmadın. Bunu sana hiç yakıştırmadığımı ifade etmek isterim. İki hafta evvelin, sahada ki en iyi ismi Ramazan, bugün sahada olmalıydı kardeşim Hami!  Geldiğin günden beri kadroya bile almadığın Muhammet Beşir’i küstürmek, senin gibi alt yapı kökenli bir efsanenin yapacağı iş olmamalıydı! Lütfen görevine devam ediyorsan, gel kendine de Trabzonsporlulara da iyilik yap ve bu gençleri bu takıma kazandır. Kardeşim gibi gördüğüm senin, üzülmeni istemem. Sen gel bu sözleri kulak ardı etme derim sevgili Hami.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar