1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kayıp kaçakta önemli gelişme
Kayıp kaçakta önemli gelişme

Kayıp kaçakta önemli gelişme

AK Parti Mersin Milletvekili...

A+A-

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan Elektrik Piyasası Kanunu Teklifi'ne ilişkin yapılan düzenlemelerin yanlış anlaşıldığını belirtti. Özkan, "Herkes kendi borcunu ödeyecek, kimse kimsenin borcunu ödemeyecek. Bu bağlamda öyle bir çalışma yapıldı. Bu da bugün yarın genel kurula gelecek. Kayıp kaçakla ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz'' dedi

 

AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, TBMM Genel  Kurulunda ele alınacak Elektrik Piyasası Kanunu Teklifi'ne ilişkin "Herkes kendi  borcunu ödeyecek, kimse kimsenin borcunu ödemeyecek. Bu bağlamda öyle bir çalışma  yapıldı." dedi.

 

Özkan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ahiliğin, millet  olmanın tüm özelliklerini içinde barındıran, Türk milletine has sosyoekonomik bir  düzen olduğunu bildirdi.

 

Ahiliğin yaklaşık bin yıla yakın süregelen bir gelenek olduğuna  değinen Özkan, ahiliğin, toplumda yaşayan her kesimi kaynaştıran, bütünleştiren  ve millet olma bilincini tüm toplumlara yayan bir sistemin adı olduğunu  anımsattı.

 

Özkan, esnafın, güvenin, kardeşliğin, birliğin ve ekonominin temel  taşı olduğunu ifade ederek, ahiliğin kelime olarak, kardeşlik, eli açıklık, konuk  severlik ve yiğitlik anlamına geldiğine dikkati çekti.

 

Türklere özgü bir kurum olan ahiliğin, zamanında, yozlaşmış,  parçalanmış, kimliğini kaybetmiş, fakirleşmiş Anadolu Türk boylarına birlik,  kardeşlik ve hoşgörü esasına dayalı iş ve meslek anlayışı getirdiğini belirten  Özkan, "Günümüzde var olma mücadelesi veren esnaf ve sanatkarlarımız, tüccarımız,  ahilik anlayışı içerisinde birlik berberlik ilkesiyle ülkesinin, devletinin  yanındadır. Biz AK Parti hükümetleri olarak esnaf ve sanatkarlarımızın yanında  olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

 

Özkan, TBMM çatısı altında esnaf ve sanatkarlar oda başkanlığından  gelen tek milletvekili olduğuna değinerek, bu bakış açısıyla kendisini 2 milyon  esnafın temsilcisi olarak gördüğünü kaydetti.

 

  "Kayıp kaçakla ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz"

 

Bir gazetecinin Elektrik Piyasası Kanunu Teklifi'ne ilişkin bir sorusu  üzerine Özkan, yapılan düzenlemelerin yanlış anlaşıldığını belirterek, şu yanıtı  verdi:

 

"Herkes kendi borcunu ödeyecek, kimse kimsenin borcunu ödemeyecek. Bu  bağlamda öyle bir çalışma yapıldı. Bu da bugün yarın genel kurula gelecek. Kayıp  kaçakla ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz. Birçok bölgede elektrik kaçağı fazla,  yüzde 50'leri geçiyor. Bununla ilgili de bakanlık olarak tedbir aldık ve bundan  sonra da bu tedbirler ciddi anlamda devam edecek. Yani eskisi gibi isteyen  istediği gibi kaçak elektrik kullanamayacak. Esnaf ve sanatkara herhangi bir  sıkıntı getirecek yasa değil."