1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 05 Aralık 2018
Kaynar Kazan 05 Aralık 2018

Kaynar Kazan 05 Aralık 2018

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

ALGI ÜZERİNE ALGI! ZORLUOĞLU VE GENÇ GÖRÜŞTÜ MÜ?

Ak Parti’nin  kuruluşundan beri var  olan ve  milletin  en çok sevdiği isim olarak   öne çıkan Ortahisar belediye   başkanı Ahmet Metin  Genç’in  yeniden aday gösterilmemesi  için belli   çevrelerde  inanılmaz bir algı operasyonu   9-039.gifçalışmaları yapıldı. Hiç biri tutmayınca  şimdi  yıpratmak amaçlı yeni bir söylenti  ortaya atılmaya başlandı. Bu söylentiyi de aynı çevreler  gündeme getiriyor. Sefil çevrelerin,  daha  doğrusu iftira  makinelerinin  yeni  yıpratma politikasına göre  başkan Genç  Büyükşehir belediye  başkan adayı gösterilen  Murat Zorluoğlu’nu tebrik etmediği  ileri sürülüyor. Oysa Ortahisar belediye   başkanı Ahmet Metin Genç  millet gibi  sayfalarından  reklam kokan bir paylaşım yapmak yerine  Zorluoğlu’nun adaylığının  açıklandığı günün akşamı kendisini  telefonla arayarak  ilk tebrik edenlerden  biri oldu. Merak edenler  için söyleyelim. Başkan Genç ve Zorluoğlu  yaklaşık 20 dakika süren bir sohbet gerçekleştirip,  Trabzon  için el ele verme  yönünde   fikir birliği içinde olduklarını karşılıklı olarak teyit ettiler.

AK PARTİLİ Y. ZİYA YILMAZ’IN TRABZON RAPORU!

Trabzon’da AK Parti camiasında en çok merak edilen konuların başında ilçe belediye başkan adaylarının kim olacağı yer alıyor. Genel Merkezde oluşturulan alt komisyon; milletvekilleri, il başkanı ve ilçe başkanlarının da fikrini alarak alt 8-031.gifkomisyonda belediye başkan adaylarını Ortahisar ilçesinden teke, bazı ilçelerde ise ikiye ve üçe indirerek üst komisyona gönderdi. Şimdi üst komisyon son kararı verecek. Bazı ilçelerde son bir anket kararı alındı ve yapılıyor. Öte yandan  yaklaşık bir ay evvel Trabzon’a gelerek  yaptığı incelemeler ile  raporlar tutan Ak Parti Genel başkan yardımcısı ve Samsun milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın cumhurbaşkanına  sunduğu rapor  belli oldu. Tecrübeli siyaset adamı Yılmaz’ın verdiği yazılı raporda; “Ortahisar  ilçesi  Büyükşehir seçiminde  en kritik ilçe. Bu ilçeyi de rahat ve yüksek bir oy potansiyeli  ile aşmamız  için mevcut başkan Ahmet Metin Genç’in  aynı  ilçede   kalması gerekir”  dediği  ortaya çıktı.

FLAŞ… FLAŞ… MİLLETVEKİLİ KAYA İLE CANALİOĞLU BÜYÜKŞEHİR İÇİN GÖRÜŞTÜ! CANALİOĞLU ADAY OLUYOR MU? VEKİL KAYA NELER SÖYLEDİ?

Cumhuriyet Halk Partisi  Trabzon milletvekili Ahmet Kaya,  herhaber.com haber servisine Trabzon yerel  seçimleri için konuştu. Kaya kendisinin  ‘şu aday olsun’ noktasında bir  yaklaşımı benimsemediğini ifade ederek; “Yöneticiler 7-018.gifolarak  bizlerin  ‘şu olsun’  yaklaşımları benim nazarımda çok itibar  gören bir durum değildir. Lakin  ben milletvekili olarak sokağın sesine  her zaman çok itibar etmişimdir. Sokağın sesini uzun zamandır   dinliyorum. Sokak  ‘Volkan bey’   diyor. Ben sokağın bu söylemini çok önemsiyorum. Ak Partili, MHP’li arkadaşlarımız  dahi ‘Volkan bey aday olursa  oyumuz  size”  yaklaşımı  sergiliyor.  Bu doğrultuda sayın Volkan Canalioğlu ile bir görüşmemiz  oldu. Trabzon’un çok büyük sorunları olduğunu konuştuk. Trabzon için görevden kaçamayacağını kendisine ilettim. O da sıcak baktı. Anladığım kadarı ile adaylığa  sıcak bakıyor. Pozitif mesajlar verdi. Sorumluluk duygusu  onda üst düzeyde var. Halkımızın büyükşehir için  istediği isim Volkan beydir. Onunla yolumuza devam etmemiz gerekiyor”  dedi.  CHP’nin şu anda Trabzon’da  en güçlü parti  olduğunu ileri süren milletvekili Ahmet  Kaya; “Millet Volkan beyin arkasında ittifak yapmış zaten. Fakat  partiler arası resmi bir ittifak da olabilir. Yani İYİ Parti ve Saadet Partisi ile de büyükşehir ve bazı ilçeler  için ittifak olabilir. Bu ittifak  CHP  çatısı altında olmalı. Çünkü  Trabzon’da en güçlü parti biziz. Trabzon’da ittifak konusu  genel başkanların da   gündeminde olacak”   diye konuştu.

ELEKTRİK SOYGUNU SEÇİM SANDIĞINI YAKAR MI?

Elektrik   faturaları  toplum vicdanını kanatmaya devam ediyor. Vatandaşın hakkını  korumakla yükümlü olan 1153171_620x410.jpghükümet,  neden bir çözüm üretmiyor?  Elektrik faturalarında  kullanılan enerji  bedelinden   daha fazla,  vergi ve sayaç okuma bedeli   adı altında yapılan tahsilat, vatandaşın canını yakıyor. Artık faturalar  öyle bir hale geldi ki;  iş yeri değil,  konut yani ev  faturaları ile vatandaşa 150 ila 400 lira arasında  borç çıkarılıyor. Asgari ücretin 1600 lira olduğu ülkede,  ortalama 300lira elektrik faturası veren bir vatandaş,  su, telefon ve kira  ödemesiyle asgari ücret bedelini  doldurmuş oluyor. Sosyal medya  üzerinde,  vatandaşların  bu konudaki haykırışları  en yüksek sesle  ve her gün çıkmaya devam ederken, yetkililerin  sanki bu ülkede  yaşamıyormuş gibi  kulaklarını tıkamış olması,  son derece düşündürücü! İktidarı uyarıyoruz! Elektrikteki haksızlık seçim sandığını yakabilir!

BURAK YILMAZ ANLAŞMA SAĞLADI! SON SÖZ YÖNETİMİN!

Trabzonspor’un golcü oyuncusu Burak Yılmaz ile yol ayrımına gelindi. Edinilen bilgilere göre Bordo Mavili kulüpte kadro dışı yapılan oyuncu,  Beşiktaş  ile kendi adına her konuda anlaşma sağladı. Burak Yılmaz için artık  top Bordo Mavili yönetimde! Trabzonspor’un Beşiktaş kulübü ile anlaşması halinde transfer,  devre  arası  kesinlik kazanacak. Yönetimin Burak için 2 milyon artı bir futbolcu ya da 2.5 milyon Euro’ya anlaşma sağlaması bekleniyor.

2122765_810x458-002.jpg