1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 06 Aralık 2018
Kaynar Kazan 06 Aralık 2018

Kaynar Kazan 06 Aralık 2018

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

TRABZON İTTİFAK KAPSAMINA ALINDI! AK PARTİ MHP NERELERDE İTTİFAK YAPACAK?

Ak Parti ve MHP’nin  seçim ittifakı yapacağı iller  kapsamına Trabzon’da  dahil edildi. Başlangıçta  Ankara, İstanbul, ak-parti-mhp-ittifakinin-adi-belli-oldu--40739.jpgİzmir  gibi illeri kapsayan İttifak kapsamı genişletilerek 10  il daha ittifak kapsamına alındı. Bugün  bu çerçevede  Devlet bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan  arasında bir görüşme gerçekleşmesi bekleniyor.  Trabzon ile ilgili  seçim ittifakının  çerçevesi  henüz net değil. Ancak  genel merkezlerden  sızan bilgilere   göre  Büyükşehir ve Ortahisar gibi ana  seçim bölgelerinde Ak Parti adaylarının olacağı, diğer ilçelerden  iki veya üçünde,  MHP adaylarının Ak Parti  tarafından destekleneceği  iddia ediliyor. Bu ilçelerin birinin Şalpazarı, diğerinin  Maçka olacağı  ileri sürülürken, doğu ilçelerinden birinin de  MHP adayına verilebileceği konuşuluyor.

ADAYLARIN SAMİMİYETSİZLİKTE DİKKAT ÇEKEN İKİ NOKTASI!

Siyasilerin  samimiyetsizlikleri üzerine  iki nokta dikkatimizi çekti.  Ak Parti’den aday adayı olanların;  cenaze,  düğün veya  özel günler  gibi  olaylarda  sıkça paylaşım yaptıklarını  görüyorduk. Özellikle  büyükşehir  adayı belli olduktan 48afe9f5-f203-44fd-97b8-806d80eca58d-001.jpgsonra,  her noktaya  yorum yazan, hassasiyet gösterenlerin   artık   kör  bir duruş pozisyonu alıp  duyarsız kaldıklarını gözlemledik. Hatta Ortahisar ilçe adayı resmen açıklanmamış olsa  dahi,  aday olma umudunu kaybedenlerde  aynı yolda. İkincisi  ise bazı ilçe belediye  başkanlarının yeniden  adaylık beklentisi  içinde ‘şunu yaptık bunu ettik’  biçiminde milletin gözüne sokmaya çalıştıkları paylaşımlar! Mübarekler, bilende bilecek ki ilçelerini  birer Avrupa  şehrine dönüştürmüşler! Daha ilçesinin kaldırımlarından haberi olmayanların bu algı operasyonları, kendilerini çok komik duruma düşürüyor.  Özellikle de  bu ara  moda, doğalgaz! Gaz  dolu bir hortumun ucunu ateşleyen  başkanlar, “Doğalgaz  getirdik”  diyor! Oysa   ne doğalgaz  geldi, ne de gelecek olanı  getiren kendileri! Sırf koltuk ve oy uğruna takla atmaya  devam!

BAŞKAN OLURSA KİMLERLE ÇALIŞACAK? HEMŞEHRİLERİNE GÖRE ..!

Van valiliği  görevini yürütürken kayyum olarak aynı ilde belediye başkanlığı makamına atanan, şimdi de Trabzon büyükşehir belediye  başkan  adayı  olarak gösterilen Murat Zorluoğlu, Cumartesi   günü  Trabzon’a  geliyor. Başta il 93683.jpgyönetimi olmak üzere  Zorluoğlu’na   yağ  yakma yarışı  çok erken başladı! Neyse, herkes  kişiliğini  ortaya  dökmeye devam ededursun, biz  konumuza gelelim. Van’da  halk tarafından çok sevilen  Zorluoğlu’nun,  yerel seçimlerde   seçilmesi   ve başkan olması durumunda nasıl bir ekiple, kimlerle  çalışacağı  çok merak ediliyor! Bir çok kesimin övgü yarışına  girdiği  Ak Parti  adayı  hakkında  milletin ise fazla bir  fikri yok. Herkes  seçilmesi halinde  kimlerle yoluna devam edeceğini merak ederken,  Zorluoğlu’nun  Çaykaralı  hemşehrileri  bu konuda şu yorumda bulunuyor: “Sayın vali,  Van belediyesinde çalıştığı üst düzey  müdürleri  buraya transfer edecek. Şu an ki mevcut kadronun  tepesinde çok önemli değişiklikler yapacak”!   Eğer bu iddia  doğruysa,   kazanan Zorluoğlu  ve şehrimiz olacak. Bunda şüphe yok! Lakin  sayın vali  geldikten sonra buradaki düzene ayak uydurur ise  hem kendine,  hem şehre yazık edecek. Bizden uyarması…

GAZETECİ OLARAK TEK ADAY ADAYIYDI! SANCAK ADAY GÖSTERİLECEK Mİ?

 Trabzon’un ilçe belediye  başkan adayları,  bir iki gün içinde açıklanacak. Partiden gelen bilgiler  bu yönde. Zaten 7-007.jpgbugün Ankara’da il başkanları ile  toplantı yapılacak. Gazeteci camiasından  arkadaşımız Zeki Sancak  aday adayı olan  tek basın mensubu olmuştu. Doğduğu ilçe olan Köprübaşı’nda, Ak Parti’den aday  adayı olan  Sancak’ın  aday gösterilmeyeceği  öğrenildi. Tecrübeli gazetecinin de bu durumdan  haberdar olduğu  ileri sürülüyor. Sancak’ın  yakın çevresine;  “Ahmet Metin Genç’e yakın olduğum için önümü kestiler”  şeklinde söylemleri olduğu konuşuluyor. Fakat bize göre bu  çok doğru bir yorum değil. Çünkü  Ortahisar belediyesinde  görev yapan Sancak,  son bir yıldır Büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na  çok daha yakın bir görüntü veriyordu.

AĞAOĞLU VE ORMAN BULUŞACAK! ONUR DA ANLAŞMA SAĞLADI MI?

Trabzonspor’un takım kaptanlığını uzun yıllar yapan  ve şu an da  gözden çıkarılmış durumda olan Onur Recep Kıvrak’ın da Beşiktaş ile rakamsal konularda anlaşma  sağladığı  öğrenildi. Edinilen bilgilere  göre   tecrübeli kaleci de Burak Yılmaz  gibi  Siyah Beyazlı kulüple  ana konularda anlaşmaya vardı. Onur’un Trabzonspor’daki alacaklarına karşılık  bonservisini ücretsiz  talep ettiği  yönetimin ise bu hususa   sıcak bakmakla birlikte  henüz bir karar  vermediği  öğrenildi. Burak ve Onur için Beşiktaş ve Trabzonspor başkanlarının bir iki gün içinde  masaya oturup  bonservisler  için  takas  dahil en kapsamlı görüşmeleri yapacakları  bilgisine ulaşıldı.

ywr04_1511684054_7443.jpg