1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 07 Kasım 2018
Kaynar Kazan 07 Kasım 2018

Kaynar Kazan 07 Kasım 2018

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

ALBAYRAK’IN KAPISINDA YATAN SİYASETÇİ KİM?

Büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun  yeniden aday olabilmek için  büyük bir mücadele 220px-berat_albayrak_(cropped,_2017)-002.jpgverdiği  seslendiriliyor. Orhan beyin,  İçişleri  bakanı Süleyman Soylu ile arasının açık olması sebebi  ile  daha çok Ahmet Albayrak  ve bakan Berat Albayrak üzerinden  kendini kabul ettirme çalışmalarını sürdürdüğü  ileri sürülüyor. Gümrükçüoğlu’nun bu çalışmaları sürpriz değil. Fakat bir başka siyaset adamının daha  Berat Bey’in kapısını aşındırdığı  iddia ediliyor. Gelen bilgilere  göre tecrübeli siyasetçi de bakan Soylu ile iyi  ilişkilere sahip  değil! Bu nedenle  Berat Albayrak’ın kapısında yatıp  kalkıyor. Başkan Erdoğan’ın  soğuk baktığı ileri sürülen  siyaset adamının, Berat Albayrak üzerinden Erdoğan’ı ikna etme niyetiyle  günlerini Ankara’da  geçirdiği  iddia ediliyor. İddiayı ileri süren kaynağa  sözünü ettiği kişinin ‘kim’ olduğunu sorduğumuzda ise  isim vermekten  kaçındı   ve  ‘herkesin tanıdığı önemli bir isim’  cevabını vermekle yetindi.

BU BİRLİKTELİK DENGELERİ DEĞİŞTİRİR… AKÇAABAT İÇİN GÜÇLÜ İTTİFAK!

Yerel seçimlerde  önem taşıyan ilçelerden birisi de kuşkusuz Akçaabat. Trabzon’un Ortahisar  ilçesinden sonra  en 45651731_252692158934237_8999323062109208576_n.jpgbüyük ilçesi  konumundaki  tarihi şehir için  Cevat Birinci  ve  Enes Aslan  isimleri ön plana çıkıyor. İlçe halkı tarafından çok sevilen iki değerli şahsiyet  önceki gün  Akçaabat’ta  yemekte bir araya  geldi. Büyük halk desteğine sahip  ve insanların çok saygı duyduğu bir isim olan Cevat Birinci’nin  belediye başkanlığı   düşünmediği  ileri sürülüyor. Birinci’nin  söz konusu yemekte kendisinden   başkan adaylığı hususunda destek isteyen  Ak Parti il başkan yardımcısı Enes Aslan’a  ‘Ben zaten yokum. Başkanlık düşünmüyorum. Seni yakinen tanıyor ve biliyorum. Bu görevi layıkıyla yapabileceğine inancım tam. Desteğim seninle’  diyerek söz verdiği  ifade ediliyor. Cevat Birinci  çok önemli  bir isim olduğu için bir adaya  destek vermesi de  son derece  büyük ehemmiyet  taşıyor. Birinci’nin  Aslan’a  olan desteği  kanımızca  dengeleri değiştirme babında  çok ama çok önemli olacak.

KAHVECİ BÜYÜK HEYECAN YARATTI!

Mart 2019 yerel seçimleri öncesi,  yerel yönetimler için adaylar bir bir ortaya çıkarken Trabzon’un Sürmene ilçesi için 111_3-004.jpg‘bende varım’  diyen,   Trabzon Vakıflar Bölge Müdürü Orhan Kahveci, ilçede  büyük heyecan yarattı.  Oylum  beldesi eski belediye  başkanlığı görevi de  yapmış olan Kahveci , ayrıca Sürmene ilçe milli eğitim müdürlüğü görevini de  yürütmüştü. Sürmenelilerin yakından tanıdığı ve sevdiği isim olan Orhan Kahveci’nin  yapılan anketlerin tamamında büyük çoğunlukla, ilçe sakinlerinden  geçerli not aldığı ifade ediliyor.  Hemşehrilerinin  büyük ilgisi ve teveccühü  sonucu  belediye başkan aday adaylığını  açıklayan Orhan Kahveci için Sürmeneliler, “Dürüst ve düzgün aynı zamanda tecrübeli bir isim. İlçemize yakışır”  yorumunda bulunuyor.

HEYECANLI BEKLEYİŞ… REVİ’NİN GÖZÜ ANKARA’DA!

Ak Parti’de  teşkilatlarda  aktif görev alanlara,  adaylık yolu açılacak mı? Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 3050.jpgErdoğan, “Teşkilatlarda  görev yapanlar  adaylık düşünmesin”  diyerek iki kez açıklamalarda bulunmuş ve bu kapıyı kapatmıştı. Ancak  Genel Merkezin, Erdoğan nezdinde  bazı isimler için  izin  almaya çalıştığı öğrenildi. İddiaya göre  Türkiye’de yaklaşık olarak 150 aktif teşkilatçı için,  belediye başkanlıklarına aday olabilmeleri adına  Cumhurbaşkanından  müsaade  isteniyor. Erdoğan’dan henüz  bir cevap  ya da  bir izin çıkmış değil. Edindiğimiz bilgiye göre Büyükşehir belediye  başkan adaylığını kafasına koyan  il başkanı Haydar Revi’de,  heyecanla   gelecek haberi bekliyor. Onun gibi Türkiye genelinde  bir çok teşkilatta da  aynı beklenti var. Dün ya da bugün  genel merkezden  izin bekleniyordu. Fakat  henüz bir haber yok. Bu durum  moralleri bozdu.  İddiaya göre  Perşembe  günü akşam 17.00 ye kadar  olumlu ya da olumsuz   bir cevap gelecek. Yani ya Cumhurbaşkanı bu konuda hiçbir taviz vermeyecek. Ya da bazı isimlere  aday adayı olmaları için  izin verip yolu açacak. Ak Parti il başkanı Revi’de  heyecanla Ankara’dan cevap bekleyenler arasında.

KARAMAN’A BAŞKA BİR GÖREV Mİ? TEKNİK DİREKTÖR O MU OLUYOR?

Trabzonspor  yönetiminin ağır toplarının  kafasında,  Şenol Güneş isminin olduğu ileri sürülüyor. İddiaya göre  senol-gunes-de-degissin-dedi-14-fazla--1536146724.jpgGüneş’in çok yakınındaki isim olan Hacısalihoğlu’nun,  Beşiktaş  kulübünde huzursuz  günler yaşayan ve   yönetimle ipleri  kopma noktasında  olan Şenol Güneş’i,  devre arasında   Trabzonspor’un başına  getirme düşüncesinde olduğu  seslendiriliyor.  İddiaya göre yönetim,  Ünal Karaman’ı ise  sadece görev değişikliği ile sportif direktörlük görevine kaydırmayı  böylece Karaman’ı da  küstürmemeyi hedefliyor. Kulüp çevrelerinde  seslendirilen bu iddia  henüz  yöneticiler tarafından  doğrulanmış değil.