1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 08 Kasım 2018
Kaynar Kazan 08 Kasım 2018

Kaynar Kazan 08 Kasım 2018

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

ŞOK… ŞOK… ŞOK… YILLAR EVVEL AYNISINI YAPMIŞLARDI… TRABZONSPOR’DA BÜYÜK OYUN!

Trabzonspor’da   Burak Yılmaz konusunda  yaklaşık 5 aydır  sorun yaşanıyor. Gündemden  düşmeyen  yıldız  golcünün,  sürekli  malzeme edilmesinin ana sebebi olarak,  yönetimin  süreci kötü  yönetmesi olarak gösteriliyor. İddiaya göre yönetimde  herkes,  Burak Yılmaz’ın gönderilmesinden yana!  Fakat bu görüşte olanlar  ikiye ayrılıyor. burak-yilmaz-trabzonspor_xn14hmpixd9y183rnipgswc74.jpgBirinci  gurupta olan  yönetici  tipleri, Trabzonspor’u düşündüğünden değil,  Burak’ın satışında menajerleri ile devreye  girip, büyük bir rant  yani kendine  çıkar sağlamak  derdinde!  İkinci  gurup yönetici ise Burak’ın,  yıllık yaklaşık 30 milyon liraya  varan maliyetinin   kulübü çok  zor duruma  soktuğunu  düşünüyor. Onlar halisane bir  niyetle   Trabzonspor’un bu  ekonomik külfetten kurtulması gerektiği görüşünü  dile getiriyor.  Bu transfer  satışından büyük rant vurmayı planlayan gurubun bazıları,   daha evvel Sadri Şener yönetimi zamanında Burak Yılmaz’ın yine G. Saray’a   gitmesinde rol alan ve  vurgun yapan isimler! İkinci kez oyuncudan büyük bir rant elde etme peşindeler! İkisi içeride  ikisi  yönetim dışında ‘eski yönetici’  unvanını  taşıyan kan emiciler,  görüntüde kulübün çıkarlarını  hesap ediyor! Ancak gerçekte kulüp onların umurunda değil. Sadece öyle görünüp,  satışa ortak olma planı yapılıyor! İşte asıl bu sebepledir ki,  Trabzonspor  yönetiminin içinde olan veya  eskiden yöneticilik yapmış ama şu an içeridekilerle ortaklaşa çalışanlar,  oyuncuyu sosyal medya örgütlemesi ya da tanıdık gazeteciler vasıtası ile sürekli tartıştırmaya  açtırıp,  yıldırmaya çalışıyor. Son iddiaya göre;   daha  evvel Sadri Şener  döneminde transfer izleme komitesinde  sportif  direktör olarak görev yaptırılan  ve Gabriç transferinde izlemediği halde olumlu rapor  veren (yöneticilerin isteği ile)  Ünal Karaman, aynı çetenin  baskısı ile Burak Yılmaz’ı,  Bursaspor  maçında talimatla oyundan  aldı! Bu şok iddia  kulüp içinden seslendiriliyor. Burak’ın da   el kol hareketleri  kan emici çetenin  ekmeğine yağ sürdü! Kısacası Trabzonspor’da hiçbir şey  dışarıdan gözüktüğü  gibi gelişmiyor!

MAÇKA’DA HİKMET YILDIZ HEYECANI! DİĞER İLÇELERDE KİMLER VAR?

 heyecan yarattı! Trabzon’un Maçka ilçesinde beklenen isim aday adaylığını açıkladı. Gerek başarılı  iş adamı 162654_hikmet_yildiz_tesekkur_etti_h1058.jpgolması,  gerek ilçeye  yaptığı yatırımlar, gerekse  sakin ve mütevazı kişiliği ile  Maçkalıların  gönlünde  ayrı bir yeri olan  belediye meclis üyesi Hikmet Yıldız,   aday adaylığını açıkladı. İlçenin  çehresini değiştirecek  isim olarak görülen Hikmet Yıldız’a,  insanların  büyük bir  ilgi   göstermesi dikkatlerden kaçmıyor. Hikmet beyin adaylığının Maçka için bir  şans olacağı  düşüncesiyle, hayırlı  olmasını temenni ediyoruz. Öte yandan Ak Parti’de bazı  ilçelerde de  bazı başvurular   yaşandı. Buna göre;  Yomra’da AK Parti  eski ilçe başkanı Mustafa Pehlivan, Arsin’de Makine Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Şaban Bülbül, Dernekpazarı’nda eski ilçe başkanı Zeki Avni Usta, Araklı’da ise Eski Yeşilyurt Belediye Başkanı Hamit Baycan belediye başkan aday adayı olduklarını ilan ederek başvurularını yaptılar.

ÇAVDAR İMAR BARIŞI İÇİN VATANDAŞI UYARDI!

atilla_cavdar.jpgAkoluk  eski belediye  başkanı ve şu an Ortahisar CHP belediye meclis üyesi  olan  Atilla Çavdar, vatandaşları uyardı.  Çavdar, İmar Barışı  düzenlemesi ile ilgili olarak, vatandaşların bazı konuları bilmediğine işaret  ederek,  İmar Barışı için ruhsat alımının ücretsiz olarak yapılabileceğini  ifade etti ve yol gösterdi.  Çavdar;  “Sevgili Trabzonlular, Büyükşehir yasası 63/60 a göre 31-12-2012 tarihinden önce yapılan konutlarınız için imar barışına müracaat etmeyin! Doğrudan bulunduğunuz ilçe belediyesine müracaat ederek, ücret  ödemeden ruhsatınızı alabilirsiniz”  dedi.

CANALİOĞLU AK PARTİ’DEN KİMİ GÖRMEK İSTİYOR? KİMLERDEN ÇEKİNİYOR?

‘Belediye başkanlığı defterini kapattım’  demiş olmasına rağmen, CHP’nin  Volkan Canalioğlu ısrarı devam ediyor. Ak bakan(1)-002.jpgParti’nin  Büyükşehir ve Ortahisar adaylarını açıklamasını bekleyen Ana Muhalefet Partisi, Trabzon seçimlerine büyük  önem veriyor. CHP,  iktidarın adayına göre de  aday çıkarmaya  hazırlanıyor. İddiaya  göre  Volkan Canalioğlu  ‘ben yokum’  manasında mesajlar vermiş olsa  dahi,  kendisiyle  parti kurmaylarının  yaptığı görüşmelerde  belli bir aşamaya  gelindi. Bazı konularda  daha esnek  davrandığı dikkatlerden kaçmayan Volkan beyin,  muhalefette bir ittifak olur ve Saadet Partisi ile İyi Parti’nin de destek vermesi   durumunda   Büyükşehir belediye başkan adayı  olmasına  yüksek bir ihtimal olarak   bakılıyor. Canalioğlu’nun bu manada  özellikle  Ak Parti’nin Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu aday göstermesini  arzuladığı, çünkü Gümrükçüoğlu’nun aday gösterilmesi halinde  seçimi  partisinin kazanacağına inandığı  ifade ediliyor. Canalioğlu’nun  Ak Parti adına, Ahmet Metin Genç  ve  Erdoğan Bayraktar  isimlerinden  çekindiği  ileri sürülüyor.

TRABZON TRAFİĞİ İÇİN BAKAN HAREKETE GEÇİYOR!

Ulaştırma  bakanı  hemşehrimiz Cahit Turhan’ın  Trabzon’a  büyük önem verdiği ve Karayolları Genel Müdürü  A. 99-001.gifKadir Uraloğlu ile  bu hususta da  sürekli istişare  içinde olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre bakan ve genel müdür,  iki Trabzonlunun;   sahil yolundaki trafik  sorununun, görev süreleri içinde kesin olarak çözümlenmesi   için  yeni bir planı devreye sokmak üzere oldukları  ifade ediliyor. İddiaya göre Kaşüstü  dal-çık projesi  ve Trabzon Gümüşhane istikametindeki  yol inşaat çalışması  1 yıl içinde  kesin olarak bitirilecek. Ayrıca Trabzon’un Akçaabat ilçesinden Yomra ilçesine  kadar, üç adet daha dal-çık  projesi  süratle hayata geçirilip, sahilde ki  trafik akışındaki aksaklıklar  çözüme kavuşturulacak. Söz konusu üç projenin Haçkalı Baba kavşağı, Çömlekçi  ve Yomra girişine olabileceği konuşuluyor.