1. YAZARLAR

  2. Kaynar Kazan

  3. Kaynar Kazan 09 Kasım 2018
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaynar Kazan 09 Kasım 2018

A+A-

BÜLBÜL’ÜN TÖRENİNDE ŞIK GÖRÜNTÜLER! HİSOĞLU’NUN ANLAMLI DAVRANIŞI!

Trabzon’un Arsin ilçesi,  Ak Parti adına bir hayli hareketli ilçelerden birisi. Dr. Seyit Hisoğlu’nun aday adaylık 98a4d9c8-6fb7-495e-8400-356ee3473a78.jpgbaşvurusunun  hemen ardından, Trabzon Makine Mühendisleri  Odası başkanlık görevini uzun zamandır  yürüten Şaban Bülbül’de  aday adaylık başvurusunu törenle gerçekleştirdi. Bugün de partinin kuruluşundan beri var olan ve içinde yoğrulan Sait Gürsoy,   aday adaylık başvurusunu yapıyor. Ayrıca mevcut başkan Erdem Şen üç dönem kuralına takılırsa,  Farabi Hacıhasanoğlu ve H. İbrahim Kurnaz’ın da  adaylık başvurusu  yapması bekleniyor. Dün akşam saatlerinde Şaban Bülbül’ün başvuru törenine davet  gereği icabet ettik.  Bülbül’ün başvurusu  çok kalabalık bir ortamda  ve son derece güzel geçti. Arsinli hemşehrileri  ve Trabzon camiasında önemli bir yeri olan Bülbül’ün ilçe  teşkilatında ki başvuru törenine  aday adayı olan Dr. Seyit Hisoğlu’nun da gelerek   jest yapması,  takdirle karşılandı. Şaban Bülbül’e  adaylık başvurusu için ‘hayırlı olsun’  diyerek  nezaketli bir davranış sergileyen Hisoğlu bu adımı ile  takdir gördü. Gerçekten de siyaset dünyasında  özlenen saygın bir davranış. Her iki  aday adayı, birbirlerine  rozet takarak büyük alkış aldı. Bu davranışları iki aday adayına da yakıştı ve şahit olan herkes ‘bravo’  dedi.

AK PARTİ İÇİN TRABZON’DA TEHLİKELİ OLAN İLÇELER NERESİ? KİMLER PARTİNİN OYUNU ARTIRABİLİR?

Ak Parti için Trabzon ve ilçelerindeki seçimler,  ülkenin dört bir yanında olduğu gibi  çok önemli. Ancak Trabzon’da alınan  sonuçlar,  ülkenin geneline benzer  bir paralellik arz ettiği için  Karadeniz şehrindeki seçimler  dört gözle 9-029.gifmerak ediliyor. Trabzon’da A. Metin Genç  partisince aday gösterilecek olduğu yerde,  oyunu en çok artırabilecek isim olarak değerlendiriliyor. Zaten  parti genel merkezinin resmi anketleri de bunu ortaya koyuyor. Akçaabat ilçesinde Enes Aslan, Araklı ilçesinde Selahattin Çebi’nin olması  halinde,  oyların düşmeyeceği ve artacağı da kesin gibi! Çünkü her iki isim de  hem taze kan,  hem de  sevilen  kişilikler olarak öne çıkıyor. İkisi de mühendis ve davanın neferlerinden! Trabzon’da  Ak Parti açısından en  riskli ilçeler ise  Düzköy, Maçka, Şalpazarı ve Beşikdüzü  olarak görülüyor. Hatta kısmen Yomra! Söz konusu ilçelerde  partinin  aynı isimlerde  diretmesi halinde  oy kaybının kaçınılmaz olacağı ve çok seçici davranılması  gerektiği ifade ediliyor. Hatta  Doğu ilçelerinin tamamını kazanmasına kesin gözü ile bakılmasına rağmen, oy oranlarının düşmemesi  için mevcut belediye  başkanlarının mutlaka  gözden geçirilmesi de vatandaşın ve parti tabanının  düşüncesi!

İSMAİL YILDIZ GİBİLER OLMALI! TORPİLLİLER DEĞİL!

İsmail Yıldız  Ortahisar Belediye Meclis üyeliği için aday adaylık başvurusunu yaptı. Yıldız,  Trabzon’da  bir esnaf. 45639784_194887418098752_8207698707567607808_n.jpgMilli görüş geleneğinden geliyor. Aynı  zamanda sosyal ve  çalışkan bir arkadaşımız. Garibanın  derdi ile ilgilenir. İşini dürüst ve düzgün yapar. Hilesi  hurdası olmaz. Parti tabanında  çok sevilir. Davanın özünü çok iyi bilir. Haksızlıklara boyun eğmez ! İsmail Yıldız,  bu partide meclis  üyeliğini fazlası ile hak eden bir arkadaşımız. Dedik ya,  gençliğinden beri  bu davanın hamuru ile  yoğrulmuş bir isim. Yıldız  aday adaylık başvurusunu  Ortahisar ilçe başkanı Temel Altunbaş’a yaptı. Torpillilerin ve sonradan  partili olanların değil, İsmail bey gibilerin hakkı olduğunu düşünüyoruz. Hayırlı olsun.

FLAŞ… FLAŞ… ESKİ BAŞKANA ‘ADAY OL’ TELKİNİ… ALBAYRAK NE DEDİ? NE ÖNERDİ?

8-025.gifNuri Albayrak’ın, Trabzonspor’da başkan adayı olması için Bordo Mavili camiada  bazı isimlerin ve yakın çevresinin, kendisine  telkinde bulunduğu  öğrenildi. Özellikle siyaset  kesiminin de,  Albayrak’a  çok sıcak baktığı  ileri sürülüyor. Ancak Albayrak’ın  tüm ısrarlara rağmen,  adaylık düşüncesi ve  bu yöndeki telkinlere   sıcak bakmadığı, lakin kapıyı da kesin olarak kapatmadığı  belirtiliyor. Albayrak’ın; “Ahmet  Ağaoğlu  varken,  şu an bize görev düşmez. Kulübün  bir başkanı var. Tek dileğimiz çok daha  ince eleyip sık dokuyarak, temiz ve tartışmasız isimlerden oluşan bir yönetim yapmasıdır. Bunu yapabilirse çok daha başarılı olur.”    dediği belirtiliyor.

KÖPRÜBAŞI’NA AYDIN ADAY!

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Trabzon ilçelerinde aday olmayı düşünen isimler,  tek tek kendini göstermeye 52a39ffe-054e-43f7-8096-2e3b5d72233f.jpgbaşladı .Uzun yıllar  eğitim camiasında  ve Köprübaşı ilçesinde okul idareciliği yapan Ali Aydın’ın,  Ak Parti’den aday olmak için istifa edeceği belirtiliyor . İlçede her kesim tarafından sevilen Ali Aydın,  Köprübaşı ilçesindeki okullarda  uzun yıllar idarecilik yapması,  kendisi için önemli bir avantaj. Bu avantajı da iyi kullanmak isteyen Aydın’ın aday adayı olacağının duyulması, ilçede  ilgiyle  karşılandı. Öte yandan mevcut başkan Ahmet Tekke’nin kendi isteğiyle  aday olmayı düşünmediği bir kez daha  vurgulandı.

Önceki ve Sonraki Yazılar