1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 09 Ocak 2019
Kaynar Kazan 09 Ocak 2019

Kaynar Kazan 09 Ocak 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

AK PARTİ İL YÖNETİMİNDEKİ GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ… BİR ATAMA YERİNDE BULUNDU! DİĞERLERİNE TEPKİ BÜYÜK!

Ak Parti Trabzon il yönetiminde  milletvekili Muhammet Balta’nın isteği  doğrultusunda yapıldığı ileri sürülen  görev  değişiklikleri,  bir isim dışında  tepkiyle karşılandı. Enes Aslan ve Mehmet Atmaca  isimlerine  dönük yapılan  görev değişikliği hamlesi ,  bir çok kesimde  yeni rahatsızlıklara  yol açmış   gibi görünüyor.  Ayrıca yapılan atamalarda  23820.jpgBesire Çörekçi Arslan ve Sezgin Mumcu isimleri de başka bir rahatsızlık vesilesi. Kendilerine yakınlık derecelerine göre atamalar yaparak, partiyi  kendi  çiftliklerine  çevirenlerin  akıbeti de merak edilirken,  iktidar partisindeki bu tür yanlış  yönetim  tarzları, insanları da  hızla uzaklaştırmaya  sebebiyet veriyor. Neyse ki  sosyal işler başkanlığına yapılan atama  yerinde bulundu. Bu  göreve  Kadem Çakıroğlu getirildi. Bir yanlışlık mı  oldu ya da  birisi mi baskı yaptı? Bilinmez ama,  Çakıroğlu  yapılan atamalar içinde  en doğru  olan karar  gibi duruyor. Çünkü  Kadem Çakıroğlu az konuşan, çok iş üreten,  lafı insanın yüzüne söyleyip arkadan konuşma  huyu olmayan mert bir iş adamıdır. Toplumda bu tür insanların sayısının bir hayli azaldığı gerçeği  görüldüğünde,  Çakıroğlu’nun terfi ettirilmesi  isabetli  tek husus olarak göze çarpıyor.

ADAY ADAYLARI İÇİNDE FARKI GÖRÜLDÜ… EN ÇOK PUAN KAZANAN İSİM OLDU!

Ak parti  Ortahisar  aday adayları arasında bir isim  çok dikkat çekti. Yaşanan  aday adaylık sürecinin sonuna  3d0db54c-9970-4007-807a-7a71aed305e7.jpggelinen bu günlerde  partili her kesim,  hatta partisiz olanlarda  Murat Zeki Solak isminden söz ediyor. Solak,  hem duruşu, hem  ortaya koyduğu  bakış açısı ile  hemen  her partiliden  takdir  gördü.  Murat Zeki Solak  iyi bir çalışma  dönemi   geçirirken,   aynı zamanda  şehrin  geleceği adına yapılması  gerekenler hususunda da,  önemli  fikirler ortaya  koydu. Dolu ve bilgili bir aday olarak dikkatleri üzerine çeken  Murat Zeki Solak, Ortahisar  belediye başkan adayı olarak belki de açıklanmayacak. Lakin ismi açıklanmasa   dahi,  bu sürecin en çok artı üreten  ve  süreci çok iyi yöneten isim olarak  dikkat çeken Solak,  gelecekte  partinin  başka kademeleri  için ‘ben ve benim gibiler burada’  mesajını  çok net olarak verdi.

GAZETECİLER CEMİYETİ İÇİN İLK ADAY… ÇALIŞKAN VE SEVİLEN BİR İSİM!

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti  seçimler  4 Nisan  tarihinde yapılacak. Gazeteci Ahmet Külekçi  şimdiden aday 49948387_2053871068024878_2823612436416823296_n.jpgolduğunu   söylüyor. Mevcut başkan Yusuf Turgut’un ise  göreve  devam etme niyetinde olduğu  biliniyor. Turgut sonradan  karar   değişir mi, bilemiyoruz. Fakat  yakın çevresine  gazeteci  dostlarına; “Artık ben  kesinlikle olmayacağım. Bayrağı diğer arkadaşlara  devredeceğim”   dediği söyleniyor. Ahmet Külekçi  ise,  karşısına  kim çıkarsa  çıksın  asla adaylık  yolundan  dönmeyeceğini ve  seçimlere  aday olarak gireceğini söylüyor. Gazeteci camiası içinde sevilen ve  iyi  ilişkilere  sahip olan Külekçi  aynı zamanda  Güneydoğu illeri ile  yürütülen  kardeşlik  projesinin  baş aktörlerinden. Özveri ile  önemli işlere  imza atan Ahmet Külekçi’ye adaylık  yolunda başarılar diliyoruz.

YILDIZ OYUNCU İÇİN ŞOK İDDİALAR! ABDÜLKADİR ÖMÜR’Ü ORAYA KİM VERDİ? GİZLİ ORTAKLAR VAR MI?

Trabzonspor’un  en gözde oyuncusu olan A. Kadir Ömür,  bir süre önce menajerlik haklarını  Burak, Kucka, Olcay  gibi daha bir çok Trabzonsporlu  futbolcunun menajerliğini de yapan Metin Korkmaz’a  bağlı,  menajerlik şirketine abdulkadir-dha-34546_16_9_1521903023_16_9_1546702571-880x495.jpgvermişti. Trabzonspor’u yıllardır inanılmaz bir şekilde zarara  uğratan menajerlik şirketine böyle bir kıyak çekilmesi, A. Kadir’e  eleştiriler  gelmesine sebebiyet vermişti. Zira  kalitesi ile hiçbir menajere  ihtiyacı olmadığı ortada iken,  genç oyuncunun  Trabzonspor’u  sömüren bir menajerlik gurubuna  haklarını vermesi ve o isimlerin  yıllarca  kendisi  üzerinden para kazanacak olmaları,  akla  mantığa  sığar bir  davranış değil. İddiaya göre A. Kadir’in haklarını  Metin Korkmaz  gurubuna  verdirten  yine Trabzonspor oldu. İddiaya göre  yönetim içinden iki ismin, Metni Korkmazla anlaşmaya vararak, Burak’ın sözleşmesinin  feshi için kolaylık sağlaması  şartı ile A. Kadir’in menajerlik hakları, oyuncuya baskı yapılarak bu şirkete verildi. Hatta  daha korkunç olan iddia ise  iki  yöneticinin  kağıt üzerinde olmasa da,  prensipte  A. Kadir’in transfer haklarına  gizliden  ortak olduğu yönünde!

VATANDAŞLAR ADINA SUSMAYACAĞIZ!

Elektrik faturalarında  vatandaşın cebini yakma  uygulaması son sürat devam ediyor. Hükümet yetkilileri olaya brand.gifmüdahil olmamak için haberleri  yokmuş  şeklinde bir yaklaşım sergiliyor. Son gelen faturalarda  yüzde on indirim denmiş olmasına rağmen hiçbir değişiklik göze çarpmıyor! Yani vatandaşın cebine olumlu  yönde yansıyan bir şey yok! Konutlarda  aylık fatura bedelleri  küçük olanlarda 200, büyük  konutlarda 400 liraları buluyor! Tüketilen enerji bedelinden daha çok vergi ve sayaç okuma bedelleri  konuluyor! Örneğin 172 lira enerji tüketimi olan bir fatura 354 lira  olarak vatandaşa yansıtılıyor!  Devlet yetkililerini uyarıyoruz. Faturalar  cepleri yakıyor, müdahale etmezseniz sandıkta sizi de yakabilir!