1. YAZARLAR

  2. Kaynar Kazan

  3. Kaynar Kazan 10 Ağustos 2018
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaynar Kazan 10 Ağustos 2018

A+A-

Başkan Erdoğan bazı araştırmalar yapacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  bugün Cumadan  sonra  bölgeye geliyor. Cumhurbaşkanlığı uçağı ile 080820181946415058203_2.jpg Trabzon’a gelecek olan Erdoğan, buradan Gümüşhane’ye geçecek. Gümüşhane Çevre Yolunun açılışını yapacak olan Başkan Erdoğan,  daha sonra Bayburt’a ,  ardından da Rize’nin Güneysu ilçesindeki köyüne gidecek! Cumhurbaşkanının  gezeceği ya da geçeceği güzergahlarda  çevre düzenlemeleri  yapılıyor. Çalışmalar (özellikle yol)  hızlandırılmış vaziyette!  Yani  dünya lideri Erdoğan'a  göz boyama hamleleri  had safhaya ulaşmış vaziyette. Trabzon'u yaşanabilir şehir olmaktan çıkaran Büyük şehir belediye  başkanının,  özellikle her  üst geçide  halis zeytinyağını aratmayacak özelliklerde  cümleleri içeren pankartları astırmış olması,  Trabzonlu vatandaşlar için sadece  'acınacak adam'  şeklinde yorumlanıyor!   Türkiye Cumhuriyetinin  yeni sisteminin ilk başkanı olan Erdoğan'ın, Rize'de ki evinde  konaklaması esnasında  Rize ve Trabzon'la ilgili  bazı raporları da inceleme fırsatı bulup,  yerel seçimler için durum değerlendirmesinde de bulunacağı konuşuluyor. Dünya liderine  bölgemize, yuvanıza hoş geldiniz  diyoruz.    

Şok sözler: "Özak aktif siyasetin içinde ve çok güçlü!"

Dün  bir siyaset  adamı ile  yaklaşık iki saat  sohbet ettik. Ak Parti'nin kuruluşundan,  hatta milli görüş  zamanından  beri  aktif siyasetin içinde olan  değerli dostumuz ,  aynı zamanda  sevilen ve saygı duyulan  bir sima! Anlattıkları  fft267_mf2308883-002.jpegson derece  düşündürücü!  Onun iddiasına göre Trabzon'da Ak parti'yi temsil noktasında,  çıtanın düşmesinin ve yaşanan karışıklıkların sebebi  eski bakan Faruk Özak! Değerli siyaset  adamının iddiasına  göre  siyasetin kalitesi  yerlerde  sürünüyor. Ve ona   göre  Muhammet Balta, Adnan Günnar ile Salih Cora üçlüsü,   Faruk  Özak'ın siyaset sahnesine sürüp yetiştirdiği  kişiler. Hatta diyor ki, "Faruk bey olmasaydı, bunların üçü de  siyasette bir yere gelemezdi"! Biz Salih Cora  noktasında kendisiyle farklı düşsek de  yılların tecrübesi  kurt  adam; "Bu isimlerin hiç biri vekillik mertebesini hak etmiyor. Fakat diyorum ya! Faruk Özak  bunun tek sorumlusudur. Şu an Faruk bey aktif siyasette  gözükmüyor olsa dahi bu üç milletvekili onun emrindedir. Dediğinin dışına çıkamazlar. O nedenle  sayın Özak,  halen  daha aktif bir siyasetçidir. Güç hala Faruk beydedir. Bunu sakın unutmayın" dedi.  Ak Parti'de hak eden isimlerin, hak ettikleri yerlere gelebilmesinin,   Faruk Özak  ve ona bağlı isimlerin partiden koparılmalarına  bağlı olduğunu ileri süren  dostumuz; "Faruk bey  tam bir  yapılanma oluşturmuş. Bu yapılanmanın her ferdini aktif siyasetten koparamadıkları müddetçe,  Trabzon Ak Parti ,  dedikodu  üretim merkezini öteye geçmeyecek, huzursuzluklar devam edecektir"  iddiasında bulundu.

Pekşen bombaladı! "Daha ne kadar ihanet edeceksiniz?"

Cumhuriyet Halk Partisi  Parti Meclis Üyesi ve Trabzon Eski Milletvekili Av. Haluk Pekşen, Ordu’da Yeşil Yol proje etahrkoa_400x400.jpgçalışmalarını eleştirdi. Karadeniz’de birçok yaylanın yağmalandığını ileri süren Pekşen, birçok dere yatağının da betona gömüldüğünü söyledi. Karadeniz’e ihanet edildiği iddiasında bulunan Haluk Pekşen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Yeşil Yolunuz batsın! Aç gözlü, acımasız yandaşlarınızla yağmalamadığınız yayla, betonlaştırmadığınız dere yatağı mı kaldı? Karadeniz’e daha ne kadar ihanet edeceksiniz? Karadenizlinin elinden almadığınız ne kaldı? Yazıklar olsun!”

İki belediye ve insana saygı!

Büyükşehir belediyesinin  Gülcemal  alanına  kurduğu kurban pazarı  bölge  7-005.gifsakinlerinin bir hayli tepkisini çekmişti. Bu tepkilere  rağmen belediye, kararından  geri adım atmadı. Mahalle  sakinlerine saygısızlık olarak adlandırılan bu uygulama  ile  sivrisinek ve kötü  koku  o bölgede yaşayanları bir hayli rahatsız  ediyor. Ortahisar  belediyesi ise  kurban pazarını  Akyazı tesislerinin  batı kısmına kurarak  takdir  kazandı. Çünkü  Ortahisar belediyesinin  pazarı kurduğu alanda  ikamet eden  hane  yok! İlçe yetkililerinin  uzun araştırmalar ve alınan görüşler sonrasında  'insana saygı'  prensibinden hareket ederek  böyle bir karar aldığı  ve bu kararın ise  herkes tarafından takdir gördüğü  ifade ediliyor. İki belediye! İkisi de Ak Parti belediyesi! Birisi  'dediğim dedik çaldığım düdük'  mantığından hareketle 'insana  saygı' kuralını  hiçe sayarken, diğeri  istişareler  neticesinde 'insana saygı' kuralını tam manasıyla işletiyor. Teşekkürler Ortahisar.

Yönetim parayı nereden buldu? Lisanslar çıkacak mı?

Trabzonspor yönetimi  yabancı transferlerine lisans  çıkarabilmek için yaklaşık 29 milyon lira eski borcu ödemek  zorunda. Bu borçlardan Özer Hurmacı'ya ödenmesi gerek meblağ yatırıldı. Diğer  borçlar içinse  bugün Ziraat Bankasından  alınacak olan kredi  bekleniyor. Yönetimin  yaklaşık 30 milyon lira kredi baş vurusunda bulunduğu ve onaylanan kredinin,  bugün  kulüp hesaplarına geçeceği ve oradan da  alacaklı hesaplarına aktarılacağı öğrenildi. Öte yandan asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun Fenerbahçeli menajer Deniz Türker'in önerdiği  bir İranlı futbolcu için transfer hazırlığında olduğu ileri sürülüyor. Bu konuda  daha geniş bilgilendirmeyi pazartesi  günkü Kaynar Kazan köşemizde okurlarımıza sunacağız.

trabzonspor_da_yeni_yonetimin_ilk_maci_h320339_21ad0.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar