1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 10 Ocak 2019
Kaynar Kazan 10 Ocak 2019

Kaynar Kazan 10 Ocak 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

KPSS PUANI YÜKSEK OLANA SÖZLÜDE DÜŞÜK! KPSS PUANI DÜŞÜK OLAN SÖZLÜDE YÜKSEK PUAN! BU ALIMLAR ETİK VE AHLAKİ Mİ?

Trabzon Büyükşehir belediye başkanı aday gösterilmedi  ve  etik olmayan şekilde  sınavlar yaparak personel alımları yaptı. Bu da yetmedi! Ardından şeflik sınavı yapıp, daire başkanları  atadı! Üstelik alımlar için kurulan komisyonun başına koyduğu ismin  bir gün memurluk  yapmadığı ileri sürülüyor. Peki sınavda neler oldu?  KPSS’de 61 puanı dsc_8359.jpgolana, sözlüde  92 gibi yüksek puan verip  düşük olan KPSS puanını  böylelikle  yükseltmiş oluyor! Eğer  müracaat  eden  kişi, kendilerine yakın isim değilse  ve KPSS puanı örneğin 81  gibi yüksek ise  sözlü sınavında  yani  kendi kurdukları komisyonda 60 puan verip  not ortalaması  düşürülüyor! Ne oluyor  o zaman? Büyükşehir belediyesi  hak edeni değil, kendine yakın olanı işe alıyor! Bu iddiaların tümü  sınava  giren  kişilerin  söylemi. Hatta  ağlayarak anlatanlar var!  Büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu  yıllardır boş tutulan  iki daire başkanlığına da   giderayak atamaları yaptı. Yetmedi, istediği  ve daha evvel söz verdiği  kişileri birimlerinde  şef yapabilmek için apar topar  şeflik  sınavları yapmayı ihmal etmedi.  Kısacası çabuk çabuk kadrolar dolduruluyor! Sormazlar mı ki,  giderayak  bu hummalı sınav işi nedir?  Ya da on yıldır neredeydiniz?  Bu yaptıklarınız   etik ve ahlaki değerler ile bağdaşıyor mu?  Ve bu yaptığınız gelecek olan başkanın elini kolunu bağlamak değil midir? Ve en önemlisi ,  ortada etik ve ahlaki olmayan bir durum varken, sayın İçişleri bakanı bu atamalara  ve alımlara  karşı neden suskun?

YÖNETİM KENDİ OYUNCUSU İLE ANLAŞMAYA ÇALIŞIYOR… TRABZONSPOR O TRANSFERDE SONA GELDİ! PEKİ TRANSFER YASAĞI KALKACAK MI?

Trabzonspor  bir taraftan  Fifa’nın getirdiği  transfer yasağını kısmi oranda aşmaya,   diğer yandan da Kucka fft226_mf12419984.jpegtransferini bitirmeye çalışıyor. Yasağın kısmi oranda  kalkmasının an meselesi olduğu, özellikle Burak ve Onur  transferindeki sorunların aşılması  ile Milan kulübüne yapılan ödemenin  yönetimin  elini  güçlendirdiği  ifade ediliyor. Kucka transferinde  İtalya’nın Parma kulübü ile  hemen hemen her konuda anlaşmaya varan Trabzonspor’un,  bu transferde  oyuncu ile  bazı sorunlar yaşadığı  öğrenildi. Edinilen bilgiye  göre Kucka,  Bordo Mavili kulüpteki alacaklarının bir kısmını  bırakmayı kabul ediyor. Ancak  yönetim, Slovak oyuncunun  bırakacağı miktardan  daha fazlasını istiyor. Kucka ile pazarlıklar devam ediyor. Yönetim Kucka’nın şahsı ile olan  anlaşmazlığı  giderdiği  an,  futbolcu Parma kulübüne transfer  olacak.

ÜSTÜN İSTEDİ, MUHTARLAR OYNADI! NAFİLE İŞLERE, GAZETECİ TEPKİ GÖSTERDİ!

Trabzon’un Sürmene ilçesinde  ilginç bir gelişme yaşandı. İlçedeki  yaklaşık 20 muhtar  bir araya gelerek, mevcut c-002.gifbelediye  başkanı Rahmi Üstün’ün  basın işlerini yürüten şahsa,  video çekimi yaptırdı. Rahmi üstün tarafından organize ettirildiği ileri sürülen ve Üstün’ün basın işlerini  yürüten kişi tarafından kayda alınan açıklamada,  muhtarlar derneği başkanı;  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek,  belediye  başkanından çok memnun olduklarını  ve yeniden  aday gösterilmesini istedi. Bu  video Rahmi Üstün açısından  aslında  olumsuz  bir  puan olarak  algılandı. Gereksiz ve  kurgu üzerine hazırlanarak muhtarlara yaptırılan video  çekimi  ayrıca tepki aldı. Sürmeneli gazeteci  Cevat Kol da  muhtarların resimlerini paylaşarak  onlara  nasihatlerde bulundu ve “Sizin seçilme  garantiniz var mı”  diye  sorarak,  olaya alet olan muhtarları eleştirdi.

O İHTİMAL İKİ İLÇEDE BÜYÜK RAHATSIZLIK YARATIYOR! İSTİFALAR OLABİLİR!

Ak Parti  ile MHP  arasındaki Cumhur İttifakı  çerçevesinde  Trabzon’un iki veya üç ilçesinin MHP’ye bırakılması urbf2dr0swouimmi8hnk0bahd46qdyin9mi6wut8.jpegkesin  görünüyor. İlk olarak yaklaşık  40 gün evvel herhaber.com  haber  servisi  olarak  dile getirdiğimiz haber çerçevesinde  Beşikdüzü ve Şalpazarı ilçelerinin  kesin,  Çarşıbaşı ilçesinin ise MHP’ye bırakılma ihtimalinin ortada olduğunu  bir kez daha  yineleyelim. Şalpazarı ilçesinde konuyla ilgili olarak   sessizlik  hakim. Fakat gerek Çarşıbaşı, gerekse  Beşikdüzü  ilçelerinde  AK Parti’nin aday çıkarmayarak, Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayını destekleyeceği yönünde çıkan haberler,  ilçelerdeki AK Partililer ve teşkilat mensupları tarafından,  büyük bir tepki ile karşılanıyor. Konu ile ilgili olarak teşkilat içerisinde değerlendirmelerin yapıldığı ve önümüzdeki günlerde bazı istifaların gelebileceği öğrenildi.

O ÇOK İYİ BİR AK PARTİLİ… CUMHURBAŞKANINA DA ÇOK YAKIN… ZİRAAT BANKASI YAPILANDIRMASI İÇİN ŞOK SÖZLER!

Nuri Albayrak  çok iyi bir Ak Partilidir. Trabzonspor’a da  başkanlık yapmış olan Albayrak, Ziraat Bankası üzerinden kulüp borçlarının yapılandırılması  kararını  sert şekilde eleştirdi. Albayrak ayrıca Trabzonspor’un ekonomik  batışının mimarı olarak da  Faruk Özak’ gösterdi.  Ak Partili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en yakınındaki isimlerden olan nuri-albayrak-1450800862-e1536133301208.jpgAlbayrak;  “Bu kulüplerin başkanları, kendi şirketleri olsa, bu şirketleri bu kadar borçlandırmazdı. Bu kadar batağa sürüklemezdi. Şu anda Türk spor kulüplerinin düştüğü durum, bunları yapılandırması değil. Önce kuralları koyacaksın, ondan sonra yapılandıracaksın. Şu an yapılan  şu demektir;  bu kulüpler tekrar borçlanacak, tekrar daha büyük batağa sürüklenecek. Eğer bu kulüplerin borçlarını yapılandırıyorsanız, bu kulüpler daha çok borçlanacak demektir. Önce kati ve kesin kanunları çıkarıp, sonra yapılandırmaya gideceksin. Bugünkü haliyle bu yapılandırma art niyetli yöneticilere mükafat olur. Kulüpleri kurtarmaz”   dedi. Albayrak  kendi  dönemlerinde kulübü sıfır borçla bıraktıklarını  ancak kulübün ekonomik olarak batma noktasına gelmesinin tek sebebinin Faruk Özak olduğunu ifade ederek; “Sayın Özak o gün kendi istediği isimlerin  görev alabilmesi ve kendi siyasi yaşamı için Trabzonspor’u  eliyle  uçuruma atmış ve yapılan yanlışlara göz yummuştur” dedi.