1. YAZARLAR

  2. Kaynar Kazan

  3. Kaynar Kazan 11 Ekim 2018
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaynar Kazan 11 Ekim 2018

A+A-

TRABZON ÜNİVERSİTESİ ATAMALARINDA YENİ İDDİALAR!

Trabzon Üniversitesi'nde  yapılan atamalar  tartışmaları beraberinde getirmeye devam ediyor.  Strateji  Geliştirme  karadeniz-teknik-universitesi-rektorlugu-ne-atanan_o.jpgDaire Başkanlığı ile  İdari ve Mali İşler  Daire Başkanlığı'na   Yakup Kurtuldu  atandı.  Bu atama da,  üniversite   çevresinde  bir hayli  rahatsızlık yarattı. Karadeniz Teknik üniversitesi zamanında da   önemli bir görev üstlenmiş olan  Yakup Kurtuldu'nun,  dönemin  rektörü profesör  doktor   İbrahim Özen  tarafından  görevinden alınıp, hakkında soruşturma açıldığı da  ifade ediliyor. Üniversitede ki görevini  kötüye kullandığına  dair ciddi  emareler olduğu iddia edilen ve eski rektör tarafından  görevinden alınan  bir ismin,  yeni kurulan Trabzon Üniversitesi'nde  önemli  görevlere atanmış olması,  son derece  düşündürücü  bulunuyor! Üniversite  çevrelerinde ise ; "Kimin  liyakat  sahibi olduğuna bakılmaksızın, hakkı olanların yerine  hak etmeyenler ,  torpille  görevlendiriliyor"  şeklinde  sitemler ediliyor. 

ERDOĞAN ARAŞTIRMA ŞİRKETİNİN SAHİBİNİ KABUL ETTİ... TRABZON'U SORDU VE BU CEVAPLARI ALDI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir  araştırma şirketinin sahibini kabul ettiği  öğrenildi. "Kabul eder , ne var bunda"  demeyin!  Araştırma şirketinin sahibi;  24 Haziran milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı  seçim sonuçlarını  yanılgısız,  tam on ikiden isabet ettiren kişi! Bu kişiye  bir çok il ve ilçe ile Trabzon ve ilçelerinde  yaklaşık 2 ay evvel  erdogan-4.jpganket yaptıran Erdoğan,  anket sahibi ile bizzat görüştü. İddiaya göre Erdoğan, önce anket yapan araştırma şirketinin sahibini tebrik ederek,  anketlerin nasıl yapıldığı, hilesi hurdası olup olmadığı  noktalarında sorular yöneltti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Bazı  anketler geliyor önümüze. Bunlarda  bazı belediye  başkanları için farklı sonuçlar geliyor. Bunun sebebi nedir"  diye sordu. Araştırma şirketinin sahibi ise; "Partinizin tanınmış  şirketlerle  çalışma yaptığını  bilen bazı belediye başkanları,  o şirketlere  yüklü miktarda  maddi  katkı sağlayıp, kendi puanını artırıyor. Yani  para ile  hile yapılıyor"  cevabını verdi. Erdoğan'ın bu  cevaptan bir kaç gün sonra,  belediyelere ve il teşkilatlarına;  "Ak Parti Genel Merkezi'nin anket  yaptırdığı araştırma şirketlerinden  hiç biri  ile  ne teşkilatlar,  ne de belediyeler çalışmayacak"  talimatı gönderdi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı iller ile ilgili olarak sorular yönelttiği  araştırma şirketinin sahibine;  "Trabzon'da  milletvekilliği seçimlerinde size göre  neden oy kaybı yaşadık"  diye  sorduğu,  araştırma şirketinin sahibinin de "Çünkü milletvekili  olarak seçmene sunduğunuz isimlerin hiç birini, Trabzonlular  istemiyor. O kadar oyu da zat-ı aliniz  aldı"  cevabını verdi. Büyükşehir belediye  başkanına halkın bakışını da  soran Erdoğan'a,  araştırmacı; "Çok başarısız bulunuyor. Halkın arasına hiç inmedi. Millet ondan  memnun değil"  cevabı verdiği ileri sürülüyor. Daha evvel  Erdoğan'ın görevlendirmesi  ile Trabzon'da  anket yapıp  Cumhurbaşkanına  sunan şirket,  şu an yine Trabzon'da ikinci  anketi  yapıyor!

PARTİ ANKETİNDE KORAY KOÇHAN'A YÜZDE YÜZ ON FARK ATTI!

Anketlerden söz açılmışken devam edelim. Bazı özel kuruluşların  filan yaptığı  hikaye  türünden anketleri dikkate 6-003-002.gifalmıyoruz. Ak Parti Genel Merkezi'nin bazı  kritik görülen ilçelerde  yaptırdığı anket olduğu  ortaya çıktı. Herhaber.com  sitesinin güvenilir parti kaynaklarından  elde ettiği  bilgiye  göre  parti genel merkezinin  kritik gördüğü ilçelerde  yaptırdığı mini ankette ilginç sonuçlar  çıktı. Beşikdüzü ilçesinde mevcut başkan Orhan Bıçakçıoğlu'nun  yine  bir adım önde çıktığı  öğrenilirken, Maçka ilçesinde ise  Hikmet Yıldız'ın açık ara  önde çıktığı öğrenildi. İddiaya göre Hikmet  Yıldız, Maçka ilçesinde yapılan ankette  mevcut başkan Koray Koçhan'a da yüzde  yüz on   gibi büyük bir fark attı. Anketin yakın bir zamanda  detayları ile birlikte bazı basın organlarında  da  gündeme oturacağı konuşuluyor.

TRABZON İÇİN UTANÇ... KTÜ TIP FAKÜLTESİNİN İHALESİNE HİÇ BİR FİRMA GİRMEDİ! İŞTE BAŞHEKİMİN FERYADINI İÇEREN RESMİ YAZI!

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi   'Terapötik Aferez Seti'  alımı için ihale  açtığı ancak bu ihaleye hiç bir  firmanın  5841475f-0ce3-45cc-ab46-9983e1de9163.jpggirmediği  ve  alım yapamayan hastanenin, hayati derecede  önem taşıyan bu setin  temin edilememesini, sağlık müdürlüğüne yazılı olarak bildirdiği öğrenildi. Herhaber.com haber servisi,   hastane başhekimi tarafından,  il sağlık müdürlüğüne  gönderilen bu husustaki yazıyı ele geçirdi. Terapötik Aferez Seti, kan içindeki hücreleri ayrıştırıcı  anlamına geliyor. Yani kan ile ilgili her türlü hastalıklarda kullanılıyor. Başhekimin  ifadelerine bakıldığında  hayati bir değere  sahip! Tıp Fakültesinin açtığı  ihaleye  firmalardan hiç birinin girmeyişinin sebebi  ise,  hastanenin ekonomik anlamda çökmüş olması. Yani  devasa borçları olduğu için  yaptığı daha evvel ki alımların  parasını ödeyemeyen ve uçan kuşa borcu olan  hastanenin,  bu nedenledir ki  ihalelerine, artık  firmalar girmiyor! Bu durum hastane veya üniversitenin  tek başına sorunu değil elbet. Bu durum Trabzon adına utanç vesilesi. Trabzon'un marka değeri adına bir kepazelik. Trabzon'un önündeki bu ciddi  yara ile ilgili olarak,  acaba  yetkililerimizin ortak bir aklı veya çözüm üretme gayreti var mıdır? Tabi ki  şu ana kadar hayır! Peki bölgede 'Aferez merkezi'  başka bir hastanede yokken,  Tıp Fakültesinin böyle bir merkezi olmasına karşın, ihtiyaçlarını tedarik edemiyor olması,  bu şehrin önderliğine soyunanları hiç mi ilgilendirmiyor? Bu sorun sadece KTÜ veya hastanenin değil beyler! Ey siyasetçiler, elinizi vicdanınıza koyarak lütfen söyleyiniz! Sayın Süleyman Soylu Trabzon'da  olsaydı,  bu alım ihalesinin sonucu  böyle mi olurdu? Peki Soylu yok. Artık top  sizde! Neden çözüm üretmiyorsunuz? 

FLAŞ… FLAŞ... G. SARAY VE AVRUPA'DAN İKİ KULÜP İÇİN O FUTBOLCUNUN TRANSFERİNDE YETKİ VERİLDİ!

Trabzonspor yönetimi ne yapıp edip,  Slovak oyuncusu  ile  devre arasında yollarını ayıracak! Edinilen bilgiye  göre  Trabzonspor kulübünden  yıllık 3.2 milyon Euro  garanti ücret alan ve kulübe ekonomik külfet  bakımından  üçüncü sırada yer alan Kucka için de  yönetim arayışlar içinde. Tecrübeli oyuncunun  satılabilmesi için  Milan ve G. Saray ile adı açıklanmayan bir Alman kulübü  başta olmak üzere  birçok kulüple,  menajerlerin temasa geçmesi istendi. Yönetimin görevlendirdiği  menajerlerin  Kucka için de kulüp aradığı ve yönetimin devre  arasında 2 milyon Euro'luk bir resmi teklif dahi alması durumunda,  oyuncuyu satacağı öğrenildi.

juraj-kucka-trabzonspor_iqo73709af7o15k3ev9wygfzl.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar