1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 11 Ocak 2019
Kaynar Kazan 11 Ocak 2019

Kaynar Kazan 11 Ocak 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

AK PARTİ İLÇE ADAYLARI İÇİN İLK YORUMLAR... LİSTE HEYECAN YARATTI MI?

Ak Parti’de ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Resmî açıklamayı cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın yapacak. Akçaabat, Köprübaşı ve Arsin dışında bir değişim yok. En çok merak edilen ve beklenen Ahmet Metin erdoan_reis_26.jpgGenç'in devam kararıydı. Bunun gerçekleşmesi partililer huzurunda mutluluk yarattı. Ancak belediye başkan aday adayları içinde özellikle Sürmene’de Orhan Kahveci, Akçaabat ilçesinde Mustafa Uzun ve Maçka ilçesinde Hikmet Yıldız gibi millet tarafından çok sevilen üç ismin olmayışı ise hayal kırıklığı yarattı. Liste geneli itibari ile seçmen üzerinde bir heyecan yaratmadı. Ayrıca Akçaabat ve Köprübaşı ilçeleri için belirlenen adaylarla ilgili ciddi bir istifam var kafalarda. Hatta Köprübaşılı bir siyasetçi haberi alır almaz bizi arayarak, "Köprübaşı ilçesinde Ak Parti’ye geçmiş olsun" değerlendirmesinde bulundu. Adaylara bakıldığında ise Ahmet Metin Genç dışında diğerlerinin milletvekilleri Muhammet Balta ve Adnan Günnar'ın istediği isimler olması dikkat çekti. İşte Trabzon'da ilçe başkan adayları:

ORTAHİSAR Ahmet Metin Genç

AKÇAABAT Osman Nuri Ekim

ARAKLI  Recep Çebi

ARSİN Sayit Gürsoy

BEŞİKDÜZÜ Harun Demirci

DERNEKPAZARI Mehmet Aşık

DÜZKÖY Yılmaz Ankara

ÇAYKARA Hanefi Tok

HAYRAT Salih Öztel

KÖPRÜBAŞI Ali Aydın

MAÇKA Koray Koçhan

OF Salim Salih Sarıalioğlu

SÜRMENE Rahmi Üstün

TONYA Osman Beşel

VAKFIKEBİR Muhammet Balta

YOMRA İbrahim Sağıroğlu

ARSİN’DE NELER OLUYOR? ESKİ BAŞKAN ADAY OLMAKTAN VAZ MI GEÇTİ?

Trabzon’un Arsin ilçesinde  MHP adayı olmasına kesin gözü ile bakılan  eski belediye başkanı Ramis arsinde-001.jpgSunguroğlu’nun,  aday olmaktan vaz geçtiği ileri sürülüyor. Sunguroğlu’nun   Ak Parti ile MHP arasında  yapılan ittifak  ortaklığı sebebini  gerekçe göstererek, ilçedeki MHP ve Ak Partililere; “Arsin’de sevdiğim bir arkadaşımız Ak parti adayı olarak  çıktı. Hem o arkadaşımıza  rakip olmamak  hem de ittifak anlayışına  sadık kalmak adına,  aday olmayacağım”  dediği ileri sürülüyor. İlçede  MHP’nin  sıradan bir aday yani göstermelik bir isim çıkaracağı konuşuluyor. 

GAZETECİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE… GÜMRÜKÇÜOĞLU’NU GÖKLERE ÇIKARANLAR ŞİMDİ ELEŞTİRİ SIRASINA GİRDİ! NEDEN?

10 Ocak Dünya Gazeteciler  Günü’ydü. Alın teri ile, kalemini satmadan mesleğini icra eden  arkadaşlarımızın gününü, bir kez daha  tebrik ediyoruz.  Gazetecilik;  güçlünün yanında yer almak değil, tam tersine  güçsüz olsa da  haklı olan, toplum menfaatine  doğru işler üretenlerin yanında olmayı gerektirir. Ne yazık ki, ulusal medyadan başlayan ve yerel medyaya da  yıllardan beri artan bir hızla  sirayet eden “güçlünün yanında olmak” anlayışı,  bir 9-053.gifbaşka deyimle  kendi çıkarı doğrultusunda  toplumu yalan yanlış  yönlendirme düşüncesi  egemen  gözüküyor. Mesela  daha düne  kadar  Trabzon halkının istemediği, başarısız bulduğu, bir çok yanlış işlere imza attığı bilinen Büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu  yere  göğe sığdıramayanlar,  bugün aynı ismi eleştirmeye başlamışlar  bile! Çünkü dün,   sayın Gümrükçüoğlu  güçlüydü ve ondan menfaatleri vardı! Artık  mevcut başkanın onlar  için hiçbir ehemmiyeti yok! Artık güçsüz ve artık  aktif siyasette yok. Yani  onlara sağlayacağı bir menfaat olmayacak. Bugün Orhan Fevzi  Gümrükçüoğlu’na bunu yapan gazeteciler,  dün Faruk Özak’a  bakanlığı dönemi ve sonrası  aynısını yapmıştı! Ve bugün aynı kişilerin  yeni başkan adayı Murat Zorluoğlu’nu  ballandıra ballandıra  anlatma  sanatına soyundukları  da  görülüyor. Sizce sayın Zorluoğlu’nun  şehrimize  bir faydası olacağına inandıklarından mıdır bu yaklaşımları? Asla! Çünkü onlar için şehre ne yapacağı değil, kendilerini  yeni adaya  yakın gösterip iktidar olduğunda nimetlerden  yararlanmaktır asli hedefleri! Sayın Zorluoğlu ve siyasetin üst kademelerinde  olanlar  bu yağcı,  çıkarcı, tutarsız,  güçten yana gazetecilere  asla pirim vermemeli! Eğer bu tavır doğru olarak konulursa, gazetecilik  mesleği yeniden  saygın bir hal alabilir.

 “İKİ KEZ İSTİFA ETTİM! BAŞKAN KABUL ETMEDİ!” TRABZONSPOR’UN DEV İSMİ TRABZONSPOR’UN ŞANSINI DA DEĞERLENDİRDİ!

Trabzonspor taraftarının  gönlünde taht kurmuş isimlerden birisi  olan Fatih Tekke,   Trabzonspor’un şampiyonluk şansını değerlendirdi. Tekke; “Rakipler bu sezon çok çok  kötü. Bu nedenle Trabzonspor kendisini şampiyonluk potasının içinde buldu. Böyle bir şans  doğmuşken, sık sık  şampiyonluk sözleri ederek ortamı ve oyuncuları germemek  gerekir. Bu Trabzonspor’a zarar verir”  dedi. İstanbulspor teknik direktörü  Fatih Tekke,  aldıkları başarısız  sonuçlardan dolayı  görevden  iki kez istifa ettiğini ancak  bunu  kulüp başkanının kabul etmediğini belirterek;  “Sayın başkanımız sağolsun  bana ‘Bir daha istifa kelimesi konuşulmayacak’  şeklinde ifadede bulundu”  dedi.

5b6c02fa5d1c2e18f057d2cb.jpg