1. YAZARLAR

  2. Kaynar Kazan

  3. Kaynar Kazan 11 Şubat 2019
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaynar Kazan 11 Şubat 2019

A+A-

AK PARTİLİLER İL VE İLÇE BAŞKANINDAN TEDİRGİN… ORTAHİSAR MECLİS HESAPLARI!

AK Parti’nin Ortahisar Belediyesi yeni dönem meclis üyeliği  taslak listesi yapıldı.  Esas sıralama  ilerleyen  günlerde  İl Başkanı  Haydar Revi , Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş  ve Ortahisar Belediye Başkanı   Ahmet Metin Genç 9-061.giftarafından şekillendirilecek.   Edindiğimiz  bilgilere göre  listede hak etmeyen, liyakati  düşük bir hayli isim var! Hatta öyle ki;  ilkokul, ortaokul ve lise mezunu isimlerin listelere yerleştirilmesi için  hazırlıklar var!  Özellikle Ak Partiye  oy veren ve  partideki gelişmeleri yakinen takip edenler, özellikle il ve ilçe başkanına  liste konusunda   güven  duymuyor. İlçe başkanı Altunbaş’ın   eski görüntüsünün çok uzağında olduğu ve yanlış isimlerle  hareket ettiği  noktasındaki  iddialara  dayandırılarak, Altunbaş’ın   meclis için de  toplumda kabul görmeyecek isimleri cebinde  taşıdığı ileri sürülüyor.  İl başkanı Haydar Revi’nin de  kendi  fikrinden ziyade,  torpilli  ve  siyasette  birilerine yakın isimleri tercih edeceği  ve bunun da beraberinde kalitesiz bir  listeye sebebiyet vereceği  konuşuluyor.  Hatta  adaylık  sürecinde başkan Ahmet Metin Genç  beyi  aday göstertmemek için her türlü varyasyonu gösteren Revi’nin  ve  yine başkan Genç’e yeterine  sahip çıkmadığı iddia edilen Altunbaş’ın  meclis üyeleri üzerinden  mevut başkanı kuşatma hedefi  taşıdıkları  iddia ediliyor. Bunlar partililerin  kendi iddiaları. Kesin listeden  sonra  neyin ne olacağını hep beraber göreceğiz.   

İKİ ADAY DA ‘BEN KAZANACAĞIM’ İDDİASINDA… SEÇİM SONUCU EN ÇOK MERAK EDİLEN İLÇE İÇİN BAĞIMSIZ ADAYLIK BAŞVURUSUNU RESMEN YAPTI!

Trabzon’da  sonucu  en çok merak edilen ilçelerden birisi de Hayrat.  Ak Parti tarafından  4. Dönem kuralına takıldığı gerekçesi ile yeniden aday gösterilmeyen  mevcut başkan Mehmet Nuhoğlu,  hatırlayacağınız  üzere yaklaşık 20 gün 8-045.gifevvel herhaber.com  haber sitemize   verdiği özel  beyanatta “Kesinlikle bağımsız aday olacağım. Seçimi de  yüzde 70 oy  oranı ile alacağım” demişti.  Nuhoğlu nihayet adaylık baş vurusunu yaptı. Önceki gün  adliye binasına giderek,  İlçe Seçim Kurulu’na adaylık dilekçesini teslim eden Nuhoğlu, “Artık kendimizi Hayrat halkına teslim ediyoruz. Bugüne kadar şahsıma gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ediyoruz. Hayrat halkı 31 Mart seçimlerinde en doğru kararı verecektir” dedi.  Ak Parti   adayı  Salih Öztel ise seçimi kendisinin kazanacağını ifade ediyor. Öztel,  mevcut başkan Nuhoğlu’na saygısının büyük olduğunu ancak  partinin görevi kendisine verdiğini ifade ederek;  “Seçimi kazanarak  ilçemize büyük hizmetler vereceğiz. Sayın başkana hizmetleri için teşekkür ediyorum. Saygı  çerçevesinde bir yarış olacak. Fakat  favori olduğumuzu  biliyorum ve düşünüyorum”  dedi.  31 Mart tarihinde  sonucu  en çok merak edilen ilçelerden birisi olan Hayrat’ta,  iddialı  olan iki adaya da başarılar diliyoruz. 

BELEDİYE MECLİSİ BİLGİLENDİRİLİYOR MU? KÖŞK’ÜN ÇAY BAHÇESİ NASIL ZARAR EDİYOR?

Trabzon Büyükşehir belediyesi  bünyesinde  Atatürk  köşkünde  Trabzon şehir müzesinin biletleri de  satılıyor. Bu 7-025.gifbiletler ile ilgili olarak  ‘rant’ iddiaları  geliyor kulağımıza. Yılda 750 bin müze  bileti  basılıp,  halka arz edildiği  söyleniyor. Bize gelen iddialar  çerçevesinde   şu soruları  yöneltmek  durumundayız.  1- Satılan bu biletler  ile ilgili meclis kararı var mıdır? 2- Meclis kararı varsa  dahi  her yıl Ocak  ayında fiyatlar  artırılıyor. Peki elde  kalan biletler  imha ediliyor mu? 3- Bilet  fiyat artırımları  dolaysıyla  biletlerin üzerine  yeni etiketler mi vuruluyor? Vuruluyorsa  yeni etiketlerde belirlenen fiyatlardan belediye meclisi  haberdar mı?  Bilet konusu  haricinde  belediye yetkililerinin  Köşk’ün  çay bahçesini ‘zarar’  gösterdikleri ileri sürülüyor. Peki, sadece  Ağustos  ayında 500 milyon lira gelir elde edilen Köşk ziyaretleri baz alındığında,  aynı Köşk’ün sadece  çay, meşrubat, tost  satılan  çay bahçesinin  ‘zarar  ediyor’  gösterilmesi  ne kadar  sağlam bir  muhasebedir?

İBRAHİM SAĞIROĞLU’NA BAKIN KİMDEN TEFERRUATLI DESTEK GELDİ!

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’na partisinin milletvekili Salih Cora’dan destek geldi.  Başkan Sağıroğlu ak_parti_trabzon_milletvekili_salih_cora_ilce_ziyaretlerine_devam_ediyor.jpgile birlikte dün Yomra’da esnaf ziyaretinde bulunan vekil Cora,  yapılan  ziyaretleri sosyal medya hesabından,   “İş bilenin kılıç kuşananındır. Başkanımız Sağıroğlu;  bilgi birikim, tecrübe, kabiliyeti, becerisi, enerjisi ile hizmet etmeye devam edecektir. Bu nedenle Yomra'nın, Sağıroğlu'na gönülden destek olacağına inancımız tamdır. Bunu sahada bizzat gördük” şeklinde paylaşımda bulundu.

TRABZONSPOR SAVAŞLARI… KİMLER, KİMLERİN ÜZERİNDEN YÜRÜYOR? SERHAT ALBAYRAK’A ÇAĞRIMIZDIR!

Trabzonspor’da  intikam savaşları!  Tarihin en başarısız  başkanı  olarak  Trabzonspor’un kara defterine  giren Muharrem Usta  ile bazı yöneticilerin  mahkemeye verilmesi kararının alınması,  iddiaya  göre  intikam ve hesaplaşma duygularının bir ürünü! Akli selim Trabzonsporlular,  niyetin  Trabzonspor çıkarları olması halinde,  mahkeme olayının  asıl Sadri Şener’in görev yaptığı 2008-2013 yılları   arasını da  kapsaması gerektiğini,  Usta   yönetiminin mahkemeye verilme kararının  samimi olmadığını ifade ediyor. En şaibeli dönemin  ve sonraki 6-014.gifyönetimlere  kötü örnek teşkil etmesi bakımından gözden kaçırılmaması  gereken sürecin Sadri Şener’in başkanlık yaptığı  zamanlar olduğunu  düşünen  akli selim ve samimiyetli Trabzonsporlular,  şu an ki hesaplaşmanın içinde ise Nevzat Aydın- Muharrem Usta  ve Hayrettin Hacısalihoğlu  olduğunu ileri sürüyor. Buna  göre  Muharrem Usta ile  kavgalı ve sorunlu olan Ordulu iş adamı Nevzat Aydın’ın  yönetim içindeki eli, Mehmet Yiğit Alp’i istediği gibi kullandığı,  Muharrem Usta ile sorunlu olan eski asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu’nun da  mevcut genel sekreter Ömer Sağıroğlu  üzerinden yürüdüğü, Sağıroğlu’nun  kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu’na, Yiğit Alp’in ise yönetimi yapan Serhat Albayrak’a   istediklerini yaptırarak,   hesaplaşmaları bu yollarla yürüttüğü  iddia ediliyor.  Bu iddiaları  yakinen takip ederek,  gerçeklik ihtimalinin yüksek olduğunu ifade ediyor ve  Trabzonspor’u düşünen  kimse olmadığını bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz. Hesaplar  her zaman ki  gibi  yine kişisel!  Trabzonspor’a  hizmet etmek isteyen ancak camiayı tanımadığı da bir gerçek olan Sehat Albayrak’a sesleniyoruz. Lütfen akli selim insanlara kulak verin. Liyakatsiz ve kişisel hırslarına kapılmış yanlış isimler size de , temsil ettiğiniz siyasal oluşuma da,  Trabzonspor’a da  büyük zararlar veriyor ve zaman içinde  telafisi mümkün olmayan  sonuçlar verecek. Değerli şahsınıza bilgi taşıyan, istihbarat  sağlayanlar  emin olunuz ki  sizleri  son derece yanlış yönlendiriyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar