1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 12 Şubat 2019
Kaynar Kazan 12 Şubat 2019

Kaynar Kazan 12 Şubat 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

KAYINPEDER VE AMCAOĞLU PAYLAŞIMLARI… AK PARTİ BAŞKAN YARDIMCISI KAYINPEDERİ HEDEF ALDI! İŞ ADAMI, BAŞKAN YARDIMCISINA AMCA OĞLUNU SORDU!

Trabzonlu   iş adamlarından  Hasan Akyasan’ın kayınpederi olan Orhan Kahveci , milli görüş geleneğinden  gelen bir isimdir. Yıllarını   siyasete vermiş  ve düzgün kişiliği ile  takdir  görmüş olsa da Sürmene’de partisinden  aday gösterilmedi. Kahveci bunun üzerine Büyük Birlik Partisinden   ilçede başkanlığa  aday oldu. Bu durum belli çevreleri rahatsız  ederken, Köprübaşılı   olan ve Ak Parti  il başkan yardımcılığı görevini  yürüten Uğur Aydın,   sosyal medyadan  isim vermeden,  Kahveci’nin  başka partiden aday olmasını  eleştirel bir paylaşım  yaptı. Aydın paylaşımında,   partiden  aday gösterilmeyip, başka partiden aday olanlara hitaben; “Sana ne artık bizim partimizden be adam. Sen işine bak”  türünden sözler etti.

3483355a-40f0-44c4-9b89-6b381cd6eee5.jpg

Ancak Aydın’a  cevap gecikmedi. İş adamı  ve BBP  Sürmene adayı Orhan Kahveci’nin  damadı Hasan Akyasan’da,  isim vermeden  Uğur Aydın’ı  hedef alarak;  “ Sen önce  Köprübaşı ilçesinde Ak Parti’den aday yaptırdığın amca oğlunun hesabını ver.  Referandum’da ‘hayır’ için çalışan, genel seçimlerde İYİ Parti’nin değirmenine  su  taşıyan”    manasında  bir  paylaşımda bulundu!

606110f6-4117-48a5-b145-c50ad418cb26.jpg

9-062.gif

O BİR AK PARTİLİ AMA ELEŞTİRİLERİ VE SÖZLERİ DERS GİBİ!

Ünal Çelik’in paylaşımları hep bir  ders  niteliğindedir. Milli görüş geleneğinden gelen ve iyi bir Ak Partili olan  Çelik,  celik.jpgsosyal medya hesabında  yine hakikatlerden söz eden  anlamlı ifadeler kullanmış. Çelik yaptığı iki ayrı paylaşımda,  gönül verdiği  partinin yanlışlarını  gözler önüne koymayı ihmal etmemiş!  Ünal Çelik paylaşımının birinde; “Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir, koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder. Layık olmadan devletin makamlarına atananlar;  astlarını ısırır, üstlerine kuyruk sallarlar”  sözlerine yer verirken,   diğer paylaşımında  ise;  “ Tükürülecek eller öpüldüğü  müddetçe bu kervan böyle gider. Ayaklar baş başlar ayak olmuştur”  ifadelerini kullandı. Günümüzü  bire bir tarif eden bu sözler için dava adamı,  Ünal Çelik beyi tebrik ediyoruz.

AK PARTİLİ BAZI YÖNETİCİLERİN AKIL TUTULMASI… GENÇ’E ‘ZİYARET’ TEPKİSİ!

Trabzon Ortahisar Belediye  Başkanı  ve yeni  dönem başkan adayı  Ahmet Metin Genç’in siyasi partilere  yaptığı  ziyaretlerin,  il yönetiminde bir kısım kişileri rahatsız  ettiği  öğrenildi. Edinilen bilgiye  göre  bazı il yöneticilerinin, özellikle  CHP ve İYİ Parti’ye yapılan  nezaket ziyaretlerini  ağır ifadeler kullanarak eleştirdikleri  ileri sürülüyor.  Ne diyelim? Toplumsal uzlaşı ve siyaseti bilmeden iktidar partisinin makam koltuklarını işgal edenler ile  çekirdekten gelen başkan Genç  arasındaki anlayış  farkı  bu  olmalı. O yüzdendir ki,  il yöneticilerinin büyük çoğunluğu  da  zaten Ahmet Metin Genç’in önünü kesmek ister. Ve o yüzdendir ki,  tabandaki  partililer ve seçmen,  Genç’i bağrına basarken, iş bilmezlere  sırtını döner.

7-012.jpg

TRABZON’UN EN GÜZEL SAHİLİNE İNSAN PİSLİĞİNİ LAYIK GÖRDÜLER… KAŞÜSTÜ’NE İŞKENCE EDİLİYOR!

Burası Trabzon’un en güzel semtlerinden  ve en güzel  kıyılara sahip mahallelerinden Kaşüstü.   Kaşüstü,   sahili  plaj ve denize  girecek alanlar ile dolu. Balığın  her çeşidinin  bulunduğu, kumsalı bol  bir bölge. Fakat kıyılara işkence ediliyor. Daha  doğrusu işkenceye devam ediliyor.  Plakasını belirleyemediğimiz ve hangi belediyeye  ait olduğunu da  öğrenemediğimiz  bir  vidanjör,  geçen hafta  Kaşüstü dere ağzına tam 8 kamyon  kanalizasyon pisliği  döktü. Dökerken,  hiç vicdanları  sızlamadı. Amatör bir arkadaşımızın çektiği resim ve  videoda,   hem  vidanjörü  hem de denizin nasıl pisletildiğini göreceksiniz. Fakat ne acıdır ki,  son 15 yılda ne yazarsak yazalım, ne çizersek çizelim; ne yetkililer  görevini yapıyor, ne de kimsenin yüzü kızarıyor! Yazıklar olsun.

TRABZONSPOR’UN İKİ FUTBOLCUSU GÜNDEMDE… BİRİ TORPİLLİ AMA KİMDEN? DİĞERİ NEDEN KAYIPLARDA?

Trabzonspor’un beş kuruşa  muhtaç olduğu  bir dönem  yaşanıyor. Fakat,  tasarruf  tedbirleri adamına göre mi uygulanıyor? Maliyeti düşürmek  amaçlı  transfer politikası  ve devre arasında takviye yapılmayışı da,  Bordo Mavili takımın düşüşünde ki  etkenlerden birisi! Bu konuyu sonraki günlerde  örnekleri ile geniş olarak ele alacağız. Şimdilik Trabzonspor’un yüce menfaatleri  adına,  yönetenlere  İbanez’in torpilinin nereden geldiğini sormak  durumundayız!  Trabzonspor’a hiçbir katkısı olmadığı halde, maliyetsiz Zeki Yavru’ya  devre arası yol veren, Kucka için  sezon sonuna kadar 400 bin Euro’luk tasarrufu  göze alan  anlayış, İbanez’i  yılda tam 1 milyon Euro, yani 6 milyon lira  almasına rağmen  neden  hiç  gündem etmedi? Neden bu oyuncu ile yolların ayrılması için  adım atılmadı? Takımın sakat ve  yetersiz kadrosu ortada iken, G. Saray maçı  gibi çok mühim bir karşılaşmada bile  sol beksiz oynama pahasına , İbanez’in yedekte oturması, “İbanez neden var”   sorusunu  yeniden  gündeme  getirdi?  Öte yandan Trabzonspor’un başarılı ve yetenekli oyuncusu A. Kadir Ömür’ün, kupa maçları dahil beş maçtır,  sahada  sapır sapır dökülmesinin sebebi araştırıldı mı? Bu oyuncunun  Avrupa transferi  performans  düşüklüğünde etkili olmuş mudur?

6-015.gif