1. YAZARLAR

  2. Kaynar Kazan

  3. Kaynar Kazan 12 Temmuz 2018
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaynar Kazan 12 Temmuz 2018

A+A-

Berat bey faktörüne dikkat çekti ve meydan okudu!

Ak Parti  Trabzon  İl Başkan Yardımcısı,  Mali ve İdari İşler Başkanı Enes Aslan, Hazine ve Maliye Bakanlığına Berat Albayrak Bey’in atanması ve dövizin son günlerdeki anormal yükselişi ile alakalı Twitter hesabından değerlendirmelerde bulundu. Performansı  ve hakkaniyetli çalışmaları ile dikkat çeken Aslan'ın değerlendirmesi aynen şöyle:

36926073_10156497337304836_7705607963989245952_n.jpg" 1-Dövizin yeniden yükselmesinin ana sebebi, Hazine ve Maliye Bakanlığına sayın Berat Albayrak Bey’in atanmasından duyulan rahatsızlıktır. Demek ki Cumhurbaşkanımız   sayın Recep Tayyip Erdoğan muhteşem bir karar vermiştir. Çünkü  biz,  doğru yapıp yapmadığımızı düşman oklarının yönünden anlarız.                                                                                                                                                   

2-Bugün dövizi ortada hiçbir şey yokken, hatta son derece kaliteli bir kabine kurulmuşken spekülatif olarak yükseltenler bilmelidir ki; bizi ekonomik oyunlarla hizaya getiremezsiniz!  Tıpkı Fetöyle, tıpkı 15 Temmuz darbe planıyla getirmediğiniz gibi...                                                                                                   

3-Bu ülkenin çok başarılı insanlarından sayın Süleyman Soylu,  iç güvenlik ve terör alanında, sayın Berat Albayrak enerji alanında ve bir çok bakanımız kendi alanlarında, nasıl devrim yapmışsa,  bundan sonra da yapmaya devam edeceklerdir.                                                                                                            

 4-Buradan dövizle bizi hizaya sokmaya çalışanlara sesleniyorum: Türkiye nasıl kendine has Türk Tipi Başkanlık sistemi ortaya koymuşsa, nasıl İHA’lar ile dünyaya korku salmışsa,  artık yeni bir model daha var! O da  Türk  Tipi  Ekonomi  Modeli!  Dostlarımız sevinsin, düşmanlarımız  üzülsün.                           

5- Yorumlarımı  İçişleri Bakanımız  sayın Süleyman Soylu'nun bir sözüyle bitirelim: “Bugüne kadar izledikleriniz fragmandı. Esas film yeni başlıyor”!

Türkiye bakana emanet edildi ama Trabzon edilmedi! Şehirde 'Mason' tarzı derin yapı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ülkenin güvenliğini Süleyman Soylu'ya teslim etmekte hiç bir beis  görmedi ama  Trabzon'un malum lobisi  sayın bakana,  Trabzon'u teslim ettirmedi! Ne kadar garip değil mi? Gerçekte Trabzon  insanı mı  tuhaf ? Yoksa  bu ili  eline geçiren lobi mi çok güçlü? Şehir insanında  aslında bir tuhaflık yok!  Şehirde var olan ve mason yapılanmasını andıran lobi, dürüst ve çalışkan insanlara göz açtırmıyor! Sayın Soylu'nun  olduğu yerde de  onların esamesi okunmuyordu! Süleyman beyin ipi  ele alması, bu lobinin şehri  yönetme ihtiraslarının sonu anlamına  geliyordu. Ayrıca geçmişte hiç bir şey yapmadan, üretmeden  algı yönetimiyle ve malum lobiye uşaklık eden  ekip,  şehri   avucunun içine alıp,  her alanda aynı kaynağa yakın olanları iş başına getiriyordu! 37055924_10156497336749836_7643329782851043328_n.jpgTrabzonspor'un  önemli organlarında olanlara ve yıllardır var olan yakınlıklarına bir bakın isterseniz! Tıpkı siyasi  alanda da öyle! Şehrin önemli STK'larının kimler tarafından kontrol altında tutulduğu, kimlere yakın olan siyasilerin  önünün açılıp, yakın olmayanların  nasıl engellendiği   de  çok açık ve net!  Mason yapılanmasına benzerliği ile dikkat çeken bu yapının başında ise hemen her kesimin yakından tanıdığı  ve bir çoğuna göre "abi" unvanı taşıyan şahıs var! Süleyman beyin de bu şehirde yaşatılmaması için çaba gösteren,  o lobinin başı! Direk kendisi değil ama biat etmeyen  sayın bakan için  alttaki güçlerine plan proğram çizen, küskünleri bir araya getirip  Türkiye'nin en başarılı bakanını küstürmeyi başaran da işte o "abi" ! Tıpkı Trabzonspor'u görünmez bir elin yönettiği  gibi  siyasette de başarılı insanların önünü kesen,  kapıya bekçi yapılmayacak olan insanları siyasette zirveye oynattıran el,  emin olun ki aynı el! Ve ne yazık ki o derin yapının başına bağlı birinci, ikinci, üçüncü tabakadan oluşan zincirler var! Yazıklar olsun ki,  bu yapıya biat eden ve devamına katkı sağlayan insancıklar hala mevcut! Bu lobide olanların,  bilgi, birikim yani liyakatli olmaları değil, tepedeki isme biat etmeleri en önemli kural! İşte bu yüzden şehrin siyasi ve sportif her köşesinde liyakatsizler  hakim görünüyor. Ve şehir kaybetmeye devam ediyor.

Altunbaş, o belediye başkanlığına adaylık mı düşünüyor?

36919690_10156497338284836_9190238812297494528_n.jpgOrtahisar  belediye  başkanlığı için mevcut başkan Ahmet Metin Genç'in  yakın bir arkadaşının adı geçiyor. İddiaya göre Ak Parti Ortahisar ilçe başkanlık görevini yürüten Temel Altunbaş, başkan Genç'in bu makama aday olmaması  durumunda  ilçe belediye başkanlığına aday olmayı planlıyor. Altunbaş'ın  ciddi olarak  bu fikri  taşıdığı ve  yakın çevresinde  nabız yokladığı ileri sürülüyor! İddiaya göre  Temel bey ,  ortamı  müsait görmesi halinde 12. ayda  şu anki görevinden istifa etmeyi  düşünüyor. Fakat bu adaylık noktasında  sayın Altunbaş'ın,  yakın dostu  Ahmet Metin Genç ile istişaresinde neler yaşanacağı da  merakla bekleniyor! Öte yandan Ak Parti çevrelerinde  Ortahisar belediye başkanlığı için daha şimdiden  Faruk Kanca, Erdem Şen, Selahattin Çebi  gibi isimlerde  konuşuluyor!

Trabzonlu iki siyasetçi bakanlıklarda görev mi alacak?

Trabzonlu iki siyasetçi için çeşitli  iddialar var. İddiaya göre eski milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu ile milletvekili adayı Selçuk Çebi bakanlıklarda göreve atanacak! Ankara merkezli gelen bilgilere göre eski vekil Köseoğlu'nun,  Adalet Bakanlığında  müsteşar ya da müsteşar yardımcısı,  Selçuk Çebi'nin ise bakan yardımcısı  ya da Gençlik Spor Genel Müdür yardımcılığı görevine getirileceği  konuşuluyor.  Ayşe hanıma,  mesleki stajerliğini yanında yaptığı  Cumhurbaşkanı  danışmanlarından Şeref Malkoç'un sahip çıktığı, Çebi'ye ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın çevresinin el uzatacağı konuşuluyor. Bilindiği gibi Adalet Bakanı A.Hamit Gül,   Şeref Malkoç'un damadı! Hayırlısı olsun diyoruz.

aaa.gif

Forvete o tip oyuncu aranıyor! Gidiciler de belli!

Trabzonspor'un üç futbolcusu  Burak Yılmaz, Sosa ve Olcay'ın kesin olarak  satılacakları öğrenildi. Yönetim içinden edinilen kesin bilgiye  göre Bordo mavili kulüp yetkililerinin,  ekonomik olarak bu yükü kaldıramayacakları görüşünde  oldukları  kesin. Öte yandan  Bordo Mavili kulübün transferde yetkili olan isimlerinin,  çok gizli tuttukları  bazı  forvet arayışlarında bulundukları da öğrenildi. İddiaya göre Rodallega'yı tutmayı planlayan Trabzonspor, bu oyuncunun yanına kısa boylu, çabuk ve güçlü bir forvet  daha arıyor. Adının açıklanmasını istemeyen yönetici  yeni sezona çok değişik bir kadro ile girebileceklerini iddia etti.

trabzonsporda_burak_yilmaz_farki.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar