1. YAZARLAR

  2. Kaynar Kazan

  3. Kaynar Kazan 13 Haziran 2018
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaynar Kazan 13 Haziran 2018

A+A-

Dünya(!)  kentinden pislik kentine! Trabzon'un çöküşü resmen rapor edildi! 

2015 yılında  Forbes tarafından,  torpil  sonucu  en yaşanabilir kentler arasında gösterilen Trabzon  ile ilgili  gerçek nihayet ortaya çıktı. Zira  gerçekleri ortaya  koyan rapor yayımlandı.  2018 yılı itibarı ile  yayımlanan  çevre mühendisleri  raporunda  Trabzon,  plansız  kentleşme nedeniyle  kirliliğin en fazla olduğu kent sıralamasında 1.lik kürsüsüne oturtuldu. Öte yandan  Trabzon sokaklarında gezildiğinde her  semtte bir çukur, bir onarım, inşaat alanı, foseptik çukuruna dönüşmüş  yolları da rastlamak mümkün. Muhtarların büyükşehir belediyesinden köy ve mahallelerine  hizmet almak için canla başla mücadelesine  ise ne araç desteği  ne beton desteği sağlanıyor. Kısacası Trabzon yaşanmaz ve çekilmez  bir şehir haline  dönüştü. Şehrin mimarı ise Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu!

35146418_10156426173244836_2673183006465720320_n.jpg

AKP yöneticisi H. İbrahim Demirtaş ve valiliğe sorular!!!

Sosyal medya fenomeni makine mühendisi Teoman Yılmaz can alıcı bir konuya parmak bastı. Teoman Yılmaz'ın sayfasından  paylaşım yaptığı olay geçen hafta Trabzon'da verilen iftar yemeği ile ilgiliydi. Bakan beyin de katıldığı iftar yemeğine  basının iddiasına  göre 12 bin, il başkan yardımcısı H. İbrahim Demirtaş'ın  paylaşımına göre 20 bin kişi katıldı. Ancak mühendis Teoman Yılmaz bu rakamların asla gerçeği yansıtmadığını  ifade ederek, yemekte en fazla 6500 kişinin olduğunu ileri sürdü. Teoman bey paylaşımında can alıcı üç soruyu da gündeme getirdi. İşte  Yılmaz'ın o paylaşımı:

"Benim mahallem Meni Mahalledir. Şimdiki diş hastanesi yerinde Turist Otel vardı. Orada denizden aldığımız midyeleri , teneke sac üzerinde ısıtıp yerdik.Yani bildiğim yerler buralar.Bu alanda bir yemek verildi. Medyada 12.000 kişinin katılımı şeklinde  rakamları görünce dedim ki, 'burası  bu kadar insanı almaz'! Mühendislik yönümüz ile  çarpma bölme yapmak istedim.Önce resimlere dikkatle baktım. Sonra bir masadaki  sandalye sayılarını dikkatle saydım. Çekim videolarını izledim. Drone çekimleri izledim. İl başkan yardımcısının sayfasını izledim. Vardığım sonucu sizlere belgeleri ile sunuyorum. Yanlış isem yazın bana! Burada asla 12.000 kişi yok! Hele il başkan yardımcısı H. İbrahim Demirtaş'ın iddia ettiği gibi 20bin kişi hiç yok!  Peki neden medyaya 12.000 kişi servisi yapıldı? İl başkan yardımcısı Demirtaş, neden sayfasına 20.000 kişi yazdı? Oluşturulmak istenen algı neydi? Kafam karıştı!  Şimdi sizleri ve yerel medyayı  sorgulamaya,  soru sormaya davet ediyorum...

Bu yemeği kim verdi?

Valilik verdi ise;  Valiliğe kesilen faturada

1- Yemek kaç kişilik kesildi?

2-Bir yemek kaç liradan  yazıldı?

3- Valiliğe gönderilen  fatura il başkan yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş'ın restoranından mı kesildi?

35151505_10156426335769836_2726742983813627904_n.jpg

Asbaşkan Hacısalihoğlu'ndan dört transfer!

Futbolcu değil ama eleman transferi son sürat! Şok iddiaya göre Trabzonspor asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu,  kulübü yakın çevresi ile doldurdukça dolduruyor! 2008 yılında asbaşkan olduğu dönemde bir çok asgari ücretli kimsesizlerin işine son verdiği ve iflas eden kendi şirketindeki bazı elemanları  Trabzonspor'a aldırdığı çok konuşulan Hacısalihoğlu'nun, yeni  dönemde de  aynı  icraatlarına kaldığı yerden devam ettiği  iddia edildi. Trabzonspor kulübünün bunca ağır yüküne rağmen Hacısalihoğlu'nun;   Caner Çuvalcıoğlu, Levent Tan, Metin Aktaş isimlerinden sonra eski futbolcu  Hüseyin Tok'un oğlu Emrah Tok'u kulüp menajerliğine  getirdiği ileri sürülüyor. Emrah Tok'un babasından  dolayı değil, Hayrettin Hacısalihoğlu'nun eski çalışma arkadaşı ve eski yönetici Mahmut Aksu'nun isteği ile  göreve atandığı,  çünkü Aksu ile Tok ailelerinin yakın akraba oldukları ifade ediliyor. Anlaşılan Aksu- Hacısalihoğlu  aşkı yeniden depreşti! Kısacası,  batan gemide  'tasarruf' denilirken,  Özkan Sümer'e alınan 200 bin liralık  araç dışında , futbolcu transferi olmasa da eleman transferleri son sürat devam ediyor! Sırada,  Hayrettin beyin 2008 döneminden yarım kalan  çiftlik projesinin olduğu  ileri  sürülüyor. Kısacası; eşe, dosta, akrabaya, el pençe divan durana kıyak çekme  geleneğine devam!

"Çamur içiyoruz çamur!"

Trabzon Büyükşehir belediyesine  ait Tiski  kurumuna tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. İlçelere bağlı köyler, bilindiği   gibi  Büyükşehir kapsamına girdiği için artık mahalle olarak anılıyor. Bu mahalleler de Büyükşehir belediyesinden hizmet alıyor. Arsin'in Işıklı  ve Çubuklu  mahalle  sakinleri,  ısrarla Tiski hakkında haber sitemize şikayetler yağdırıyor. Vatandaşlar; "Bize su saati takmamızı  söylediler. Zorunlu kıldılar. Saatlerimizi taktık. Para ile  su veriliyor şimdi. Fakat sular sık sık kesildiği gibi  aktığı zamanlarda da   çamur akıyor.  Yetkililere  şikayetlerimizi  ne kadar aktardıysak da hiç bir şey değişmedi. Vatandaşa  hizmet götürülmüyor"  dedi.

Paraları  sokağa  fırlattı! Hükümete ağır sözler etti!

Trabzon'da  önceki  gün enteresan bir olay yaşandı. Olayın vuku bulmasına sebep olan ise bir vatandaş. Fakat  vatandaşın ismi öğrenilemedi. İddiaya göre söz konusu vatandaş  hükümetin  emeklilere verdiği  1000liralık  bayram ikramiyesini bankadan  çekti. Ardından sokağa çıkar çıkmaz şov yapmaya başlayarak, paraları sokak ortasına fırlattı. Hükümete hakaretler edip,  "bana bu paralar lazım değil. sizin paranızı istemiyorum" türünden laflar etti. Paraya  sinkaflı sözlerde de bulundu. O esnada sivil polisler  söz konusu şahsı Türk lirasına ve hükümete hakaret etme iddiasıyla göz altına alarak  emniyete götürdü. Fakat vatandaşın mahkemeye sevk edilip edilmediği ise bilinmiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar