1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 13 Mart 2019
Kaynar Kazan 13 Mart 2019

Kaynar Kazan 13 Mart 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

TRABZON VALİSİ USTAOĞLU BUNU DEDİ Mİ? “İSTİKLAL MARŞINI GEÇ!” KAMUOYU AÇIKLAMA BEKLİYOR!

Trabzon Valisi'nin katıldığı programda "İstiklal Marşı" skandalı  iddiası!   Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu geçtiğimiz thumbnail_img_20190308_131456.pnggünlerde katıldığı bir program öncesinde , programın yapılacağı mekanı  gezerken, organizasyonda görevli olan sunucudan  ‘ne var programda’  diyerek  törenin işleyişi hakkında bilgi aldı.  Sunucu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim ile törene başlanacağını Vali Ustaoğlu'na ileterek bilgilendirmeye devam ettiği sırada, Vali Ustaoğlu'nun organizasyon sunucusu ve planlayıcısına ; "İstiklal Marşı'nı geç!  Direkt Kuran ile başlayın, mehter de  en son çalınsın! Ben  yoğunum, gideceğim" dediği iddia edildi. Programı  her ne kadar yoğun olursa olsun, devletin valisinin programı kısaltmak adına  iddia edildiği gibi ‘İstiklal marşını geç’  demesi  eğer doğruysa,  bunun  kabul edilebilir hiçbir yanı olamaz. Çünkü vali devleti temsil ettiği için,  ağzından çıkan her söz çok değerli ve anlamlıdır. Bu konuda sayın valimizden  açıklama bekliyoruz.

SALİH AKYÜZ’ÜN REKLAMI GÜNDEM OLDU… ORTAHİSAR ADAYI YANILTIYOR MU, YOKSA BİLGİ SAHİBİ DEĞİL Mİ?

CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı  Salih Akyüz’ün  verdiği reklamlara  dikkat ettik. Aday Akyüz, seçmene  yüzde ucuz-su-salih-akyuz).jpgelli ucuz  su vaadinde bulunuyor.  Belli ki  Millet İttifakı’nın Ortahisar adayı, dersine iyi çalışmamış! Çünkü,  su hizmetinin ilçe belediyeleri  ile bir  alakası yok! Su hizmetlerinin,  fiyatlandırma  dahil hepsi,   Büyükşehir Belediyelerinin uhdesinde ! Belli ki şehrimizi yönetmeye  talip olan  sayın Akyüz  bundan bile habersiz!  Belki küçük bir ayrıntı ama  bazen gerçekler  ayrıntılarda saklıdır. Ortahisar ilçesini yönetmeye ‘talibim’  diyen birinin,  su fiyatlandırmasını  büyükşehir belediyesinin yaptığından  habersiz oluşu , adayın aslında şehrin sorunlarını bilmediğine en güzel  örnek olsa gerek. Ya da sayın aday,  bunu bildiği halde reklamlarla  seçmeni  kandırma  yolunu  seçiyor. İki seçenekten birisi! Ama hangisi olursa olsun, son derece  yakışıksız ve  kendisi adına  eksi  puan!

 “18 YIL EVVEL BİZ VARDIK”  DEDİ VE CUMHURBAŞKANINA SİTEM ETTİ… “ŞİMDİ HAİN Mİ OLDUK?”

 Ak Partili   bazı seçmenler,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a  adaylıklar ile ilgili olarak halen  daha  sitemler sıralıyor. Bu eskiden böyle değildi. Cumhurbaşkanı ne derse, ne karar verirse  hiçbir Ak Partili  bir tepki  vermezdi. Fakat son dönemde  bu  böyle değil. Çok iyi bir Ak Partili olduğunu bildiğimiz Abdullah Baycan isimli arkadaşımız,  sosyal medya hesabından   Sürmene’den aday olup aday yapılmayan ve sonrasında BBP  adayı olarak yarışa katılan Orhan kahveci ile  Araklı ilçesinden aday adayı olup aday gösterilmeyen  Hamit Baycan’ın,  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile  20 yıl evvel çekildikleri resimleri paylaşarak; “ 18 yıl evvel yanında biz vardık  Reis”  başlığı ile bir paylaşımda bulundu. Koyu bir  Ak Partili olan Abdullah Baycan,  sitem dolu paylaşımında şu ifadelere  yer verdi.

eff3b857-ae8f-4199-87af-06e2f1a5fef7.jpgc8b87417-a6c2-4fb5-9185-f6bf67f66f96.jpg92e42781-cd6d-4c68-b375-58a1fef97bf3e.jpg

YANGINI DUYAN ORAYA KOŞTU… TRABZON’UN GURURU AVRASYA’DA EĞİTİM AKSAMAYACAK!

Avrasya  Üniversitesindeki yangın hem korkuttu,  hem de ucuz atlatıldı. Maddi hasarın yaşandığı  yangında,  99-001.jpgherhangi bir yaralanma veya  can kaybı   olmadı.  Trabzon’un gururu  olan eğitim yuvasının Yomra yerleşkesinde  dün sabah  ders  saatinden  15 dakika evvel çıkan yangını  duyan herkes, olay yerine intikal etti. Trabzon valisinden, Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç’e,  ilçe belediye başkanlarından,  siyasi parti temsilcilerine kadar hemen herkes  Üniversite’nin mütevelli heyetti başkanı Ömer Yıldız’ı  ziyaret ederek,  hem geçmiş olsun dileklerini iletti,  hem de  yangın hakkında bilgi  aldı. Ömer beyi bizlerde  ziyaret ettik.  Kısaca  şunu belirtelim ki, maddi hasar ağır olmasına rağmen  kimseye bir zarar gelmemesi nedeniyle, Ömer Yıldız   şükrediyor.  Ve Yıldız’ın  talimatı ile    Üniversite’nin diğer  yerleşkeleri ve ana binasında  yeni sınıflar  hemen oluşturuldu.  Çünkü yangının çıktığı mimarlık mühendislik fakültesinde  eğitim aksamadan  devam ettirilecek. Böylece öğrencilerin  ders bakımından bir kayıpları olmayacak.  Allah  daha beterinden korusun diyor  ve Avrasya ailesine  geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

FLAŞ İDDİA… TRABZONSPOR’UN İLK TRANSFERİ BELLİ OLDU… SÜPER LİG’İN TECRÜBELİ İSMİ İLE SÖZ KESİLDİ!

Trabzonspor’un   sezon başında transfer etmeyi planladığı ancak Kayserispor’dan olumlu  cevap alamadığı  stoper oyuncu Armel Kana Biyik için oyuncunun menajeri ile söz kestiği  ileri sürülüyor. Kulüpten  sızan bilgilere  göre  Bordo Mavililerin,   sezon sonu  Kayserispor ile sözleşmesi bitecek tecrübeli stoper  için yıllık, 700bin Euro civarında bir rakam karşılığı söz  kestiği  ileri sürülüyor.  30 yaşındaki Kamerunlu stoperin  kulübü ile  sözleşmesi  Haziran ayında  doluyor.

trabzonspor-kana-biyik-transferi-icin-11063416_5591_o.jpg