1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 13 Şubat 2019
Kaynar Kazan 13 Şubat 2019

Kaynar Kazan 13 Şubat 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

HALUK PEKŞEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRIDA BULUNDU! HAMZAÇEBİ GERİ DÖNECEK Mİ?

CHP’de adaylıklara bağlı sorunlar ve tartışmalar olanca  gücüyle devam ediyor. Bu durum partiye olan  güveni de 9-063.gifazaltıyor. CHP Parti Meclis Üyesi ve Trabzon Eski Milletvekili Av. Haluk Pekşen,  yaşanan tartışmalarla ilgili olarak  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Haluk Pekşen “31 Mart yerel seçimlerine çok az bir süre kala CHP’de bazı Belediye Başkan adaylıkları üzerinden yaşanan tartışmaların bir an önce sona erdirilip, tüm gücümüzle yerel seçimleri kazanmaya odaklanmamız için Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun,   Parti Meclisi’ni  ivedilikle toplaması gerekir” diye konuştu.  Öte yandan  partinin ağır toplarından  Akif Hamzaçebi  istifa ettiği genel sekreterlik görevine  dönmeyi düşünmüyor. Hamzaçebi’nin  genel başkana  bir hayli  öfkeli ve kırgın olduğu ileri sürülüyor.

EL ELE VERDİLER… SAHAYA BİRLİKTE İNDİLER!

Trabzon Ortahisar  belediye   başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir belediye   başkanı Orhan Fevzi  Gümrükçüoğlu ile  sıkıntılı bir beş  yıl geçirdi. Başkan Genç, Büyükşehir’in  yeni adayı Murat Zorluoğlu  ile  iyi bir  dznhqyiwoaacn7v-001.jpgdiyalog  içerisinde. Edindiğimiz bilgiye  göre  Zorluoğlu’da,  Ahmet Metin Genç’e  yapılan  haksızlıkların farkında! Zorluoğlu ve Genç   daha önce  Gümrükçüoğlu döneminde  olmayan biçimde uyumlu gözüküyorlar. Sık  sık istişareler içinde bulunan ikili,  şimdi de sokak çalışmalarında  zaman zaman  beraber   vatandaş ziyaretlerine  gidiyor. Bu durum  Trabzon için  bir umut ışığı niteliğinde. Zira Büyükşehir ile Ortahisar’ın uyumlu  ve koordineli çalışması   demek, Trabzon’un  daha hızlı ve doğru yatırımlar alabilmesi ihtimalini kuvvetlendiriyor. Parti içinde ki  bazı kesimlerin  ise  Genç ve Zorluoğlu arasındaki ilişkiyi bozmak için fesatlık  sistemini  devreye soktuklarını da  hatırlatalım. Şimdilik Zorluğoğlu,  bu fesatlıkları dikkate almıyor. Fakat  seçimlerden sonra  ikilinin seçilmeleri halinde, bu uyumlu ilişkinin  devam edip etmeyeceği  de merakla bekleniyor.

ZORLUOĞLU ŞAŞIRIP KALIYOR! “BÜYÜKŞEHİR’İN YÜZDE SEKSENİ…”

Ak Parti  Büyükşehir belediye başkan adayı Murat Zorluoğlu,   yaptığı  ziyaretlerde önemli  şikayet ve sitemlerle  halk_isteyecek_biz_yapacagiz_h184356_84529.jpgkarşılaşıyor. İddiaya göre  Zorluoğlu’na, bir çok  yerde onlarca  seçmen; “Lütfen sizde Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu gibi olmayın. Yarın belediyenin kapılarını milletin yüzüne kapatmayın”  şeklinde  dert yandıkları  ileri sürülüyor. Bazı vatandaşlardan  da,  bazı  sorunlarına belediyenin duyarsız kaldığı ve   sorunlarının çözümlenmediği  yönünde  şikayetler de alan Murat beyin,  hayretler içerisinde kaldığı  ifade ediliyor. Öte yandan Zorluoğlu’nun yakın çevresine; “Şayet ben seçilip  göreve gelirsem, Büyükşehir’deki  kadroların yüzde  80’i ile çalışmayı düşünmüyorum. Ama bu nasıl olacak onu da bilmiyorum”  dediği iddia ediliyor.

TRABZONSPOR HAKSIZLIKLARLA KURBAN EDİLİYOR… CAMİA O İKİ İSMİ ÇOK ÖZLEYİP DUA EDİYOR! “ONLARDAN SONRA SAHİPSİZ KALDIK”

Trabzonspor’un hakları  yıllardır  gasp ediliyor. Bordo Mavili takımın özellikle iki binli yıllarda hakem kararları ile  önü 7-013.jpgkesiliyor. Takımına  gönül vermiş olan  Bordo Mavi sevdalıları ise  her haksızlık sonrası  feryat  figan ediyor. Ne yazık ki bu feryat ve figanları   duyan olmuyor. Trabzonspor’un   özellikle 70 ve  80’li  yıllarında  ise böyle büyük hakem hatalarına kurban gitmediği  biliniyor. Trabzonspor camiasının büyükleri ise  bu durumla ilgili olarak;  “Allah İbrahim Cevahir ve Dündar Kılıç’a  rahmet etsin. Onların sayesinde  hiç kimse Trabzonspor’un kılına zarar veremezdi. Bugün ise sahipsiz bir camia olduk” değerlendirmesinde bulunuyor.

O ŞİMDİ YAPAYALNIZ! BİR AK PARTİLİ ARKADAŞIMIZ ANLATTI!

Trabzon spor ve siyaset camiasının  ‘ağabey’ sıfatlı  ve  ‘baldudak’  olarak tanımlanan isimlerinden biri, bugünlerde oldukça  yalnızlık çekiyormuş! Ülke genelinde önemli bir kariyere sahip olan,  kimilerinin tabiri ile ‘ağabey’ , kimilerinin tabiri ile ‘baldudak’  olan şahıs,  uzun zamandır köşesinde ve pasif  konumda. İşte köşesinde ve pasif konumda olmasından  dolayı da,  artık etrafı da  bir hayli tenha! Bir Ak Partili arkadaşımız  şahit olduğu bir durumu şöyle anlatıyor: “Geçen  gün  merkeze bağlı bir köyde bir cenazeye  katıldım. Malum şahıs da oradaydı. Etrafında kimseler yoktu. Onu gören, görmezden gelip başka  yöne ilerliyordu. Bir insan olarak onun yalnızlığına üzüldüm. Aslında hak ediyor. Çünkü kimseye  bir katkısı olmadı. Cukkasına  baktı. İnsanları kullandı. Bunları fazlasıyla hak ediyor. Ama yine de insan olarak üzüldüm”