1. YAZARLAR

  2. Kaynar Kazan

  3. Kaynar Kazan 14 Eylül 2018
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaynar Kazan 14 Eylül 2018

A+A-

CUMHURBAŞKANI'YLA GÖRÜŞTÜ... ERDOĞAN "HAZIR OL" DEDİ!

Trabzon eski belediye başkanı ve eski milletvekili Asım Aykan'a  yeni görev geliyor. Edindiğimiz bilgiye göre  9-020.gifCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ile geçtiğimiz hafta içerisinde  bir görüşme  fırsatı bulan  tecrübeli siyaset adamı Aykan'a, Başkan Tayyip Erdoğan'ın;  "Yerel  yönetimler  ofisinde sana  görev vereceğim. Yazını  da  en kısa  zamanda  göndereceğim. Hazırlıklarını yap"  dediği  bilgisine ulaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazılı  tebligatının  bir kaç  gün içinde  çıkması ve Aykan'ın, Cumhurbaşkanlığı  sistemi dahilinde ve Cumhurbaşkanına  bağlı olarak oluşturulacak  yerel yönetimler ofisinde  görev alacağı  kesinleşti. Duruşu ve  siyaset anlayışı ile  Trabzon'da  bir çok kesimin saygı duyduğu isimlerden olan Aykan'a   yeni görevinde  şimdiden başarılar diliyoruz. Aykan'ın Trabzon ve bölgeye önemli  hizmetlerde bulunacağı  kanaati ile hayırlı olsun diyoruz.

HAYDAR REVİ'NİN ARTILARI VE EKSİLERİ!

Ak Parti  il başkanı Haydar Revi'nin,  büyükşehir belediye başkan adaylığı için adının geçtiğini bilmeyen yok. Zaten  143960-001.jpgkendisi de,  Büyükşehir belediyesi ile ilgili sorulan bir soruya  verdiği cevapta "Her türlü görev için hazırım"  demiş ve niyetini çekinmeden ortaya  koymuştu. Bu köşeden,  büyükşehir belediye başkanlığına adaylık için adı geçenleri zaman zaman değerlendireceğiz. Gerek partililer nezdinde,  gerekse  yakın arkadaş çevresinde yaptığımız araştırmalar, bununla birlikte  bizlerin de  vakıf olduğu bilgiler ışığında  Haydar Revi  hakkında  oluşan ortak kanaati  okurlarımıza  sunmak istiyoruz. Revi;  mütevazı , saygılı ve dürüst bir kişiliğe  sahip. İnsani özellikleri  'iyi' olarak yorumlanıyor. Onu  en çok  ön plana çıkaran özellikleri bunlar. Ancak,  eksileri olarak da bazı kimselerin etkisi altında kalması ve inisiyatif kullanma becerisi olmaması  gösteriliyor. Ayrıca Revi'nin  siyaset  sanatını da  çok beceremediği  ve bu manada pasif kaldığı yönünde eleştiriler de  mevcut. İl başkanının  kesin olarak aday olup olmayacağı ise  belli değil. Süreç ne gösterecek?  Hemen her kesimin bu noktada  meraklı  bir  bekleyişi  var. Ve tabi ki  il başkanının artı ve eksilerinin  genel merkez nezdinde,  nasıl bir  kanaat oluşturduğu  ise  net olarak bilinmiyor.

BÜYÜKŞEHiR’İN BÜLTENLERİNİ ÇÖPE ATTILAR!

Büyükşehir belediyesinin hazırlattığı bültenler,  Moloz  esnafı tarafından  okunmadan çöplere atılıyor. Moloz 8146e582-3141-4116-a566-0a4fdbd4571d-001.jpgsemtindeki  esnafın   iş yerlerini 40 bin lira  gibi komik bedelle  istimlak eden  ve esnafla  bu yüzden mahkemelik olan Büyükşehir belediyesi ,  geçtiğimiz  günlerde  esnafa  bilgilendirme  amaçlı  bülten dağıttı. Ancak Moloz esnafı;  "Esnafın emeğini ,  alın terini yok etmek için çaba sarf et. Şimdi gel, süslü kelimelerle yalan dolanlarla dolu bülten dağıt! Bu insanlık değil"  diyerek,  söz konusu  bültenleri  toplu  halde çöpe attı. Belediye   52.5metrekarelik  dükkanların bazılarını  40 bin lira bedelle  kamulaştırmış,  yargıya  giden esnaf da, mahkemeden çıkacak olan kararı beklemeye koyulmuştu!

SKANDAL TRANSFER İŞLEMLERİ... O FUTBOLCUYU BAŞKASI ÖNERDİ! ASBAŞKAN KENDİ MENAJERİNİ DEVREYE SOKTU!

Trabzonspor  yönetimi transfer çalışmalarında  aracı menajer kullanmayıp,  oyuncuların  direkt  olarak menajerleri ile  görüşülüp,  transferlerin  bu şekilde yapılacağını  açıklamıştı. Çünkü aracı menajer 7-012.gifolmadığında  ikinci bir menajerlik   ücreti  ödenmeyecekti. Fakat öyle olmadı. Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun  tek başına aldığı kararla,  transferde aracı menajer Deniz Türker olarak kullanıldı. Trabzonspor camiası ile hiç bir bağı bulunmayan  ve geçmişte kulüpten büyük komisyonlar  alan Deniz Türker,   İranlı oyuncular Hosseini ve  Amiri transferlerinde  hiç hakkı olmadığı halde işe ortak edildi. Yetmedi! Menajer Türker,  İsrail'den transfer  edilen Nijeryalı  hücum oyuncusu  Anthony transferine de,   hakkı olmadığı halde  dahil edildi. Herhaber.com olarak edindiğimiz  bilgiye göre,  Trabzonspor'un Nijeryalı oyuncusu Anthony'yi ,  Bordo Mavili kulübe ilk öneren aracı  menajer Ömer Özen! Fakat Trabzonspor yönetimi oyuncunun videolarını izleyip beğendikten sonra,  Ömer Özen  yönetim tarafından devre   dışı bırakılarak,  asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun  emri doğrultusunda,  aracı menajer  olarak Trabzonspor kulübü,  oyuncuyu öneren değil,  oyuncu ile hiç bir alakası olmayan Deniz Türker'e yetki  verdi ve  transfere dahil etti. Görünürde   Türker'e resmi bir komisyon ödenmemiş  olsa da,  üç futbolcunun aldıkları yıllık ücretler  içine eklenerek, toplamda  600 bin dolar   aracı menajere çıkartıldı!

GÜLCEMAL'DE DOLGU ALANI ÇÖKTÜ! ÜÇ KAMYON ASILI KALDI!

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin  uzun zamandan beri  yapımına uğraştığı Gülcemal Projesi  çerçevesinde,  sahilde  deniz dolgusu  yapılıyor. Ancak yapılan dolgunun  ne kadar sağlıklı ve güvenilir olduğu hususunda tartışmalar  devam ediyor. Burada kullanılan toprağın  dolgu için uygun olmadığı  ve  tarım  toprağı  olduğu  ileri sürülürken, belediyeden  karşı cevap gelmiş ve  toprağın tarım toprağı olmadığı  ifade edilmişti. Toprak tartışması  devam ededursun,  dolgu alanında  yaşanan  kaza  akıllara durgunluk verecek  ve düşündürecek türdendi. Dolgu malzemesi  çeken  kamyonların üçü ,  dolgunun çökmesi  sonucu  büyük bir kaza atlattı. Araçlar  dolgunun çökmesiyle,  asılı vaziyette toprağa  gömüldü!

41654869_306335406586668_5410636582153617408_n.jpg41641433_2187318298179155_4316142180553981952_n.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar