1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 14 Mart 2019
Kaynar Kazan 14 Mart 2019

Kaynar Kazan 14 Mart 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

BAKANLARIN MİTİNGLERİ NEDEN İLGİ ÇEKMİYOR?

Bu  aralar  bakanların Trabzon ilçelerindeki seçim çalışmaları dikkat çekiyor. Süleyman Soylu’nun ilçe mitinglerine  7-014.jpgfazla katılım olmamıştı. Hatta bu yüzden Soylu, ilçe başkanlarını ve il başkanını bir hayli fırçalamıştı. Adalet bakanı Abdülhamit Gül’ün mitingleri içinde  benzer  yorumlar yapılıyor. Trabzon’un tecrübeli  iş adamlarından  birisinin bu hususta yaptığı yorum dikkat çekici geldi bize! O yorum aynen  şöyle: “Millet canı ile uğraşıyor. Geçim sıkıntısı  had safhada. Artık kuru vaatler millete çekici gelmiyor. Seçmen  alanlara gidecek moral ve psikolojiyi kendinde görmüyor. Bu nedenle mitinglerde eski kalabalıkların olmayışı  normal karşılanmalı. Gerçekten Cumhuriyet tarihinin  yetmişli  yıllardan sonraki,  en ağır ekonomik  günlerinden geçiyor  bu millet”…  Bu yorumla ilgili değerlendirmeyi okurlarımıza bırakıyoruz.

MİLLET İTTİFAKI’NDA KİMLER YAN YANAYDI? HİÇ AYRILMADILAR!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önceki gün Trabzon’da  düzenlediği mitingine,  İYİ Parti Genel Başkan 5-018.jpgYardımcısı Koray Aydın, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya,  İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar Salih Akyüz, İYİ Parti ve CHP ilçe adayları katıldı. Mitingde Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın,  Milletvekilleri Hüseyin Örs ve Ahmet Kaya, İl başkanları Azmi Kuvvetli ve Güzide Uzun, mitingi başından sonuna kadar yan yana izlediler.

CUMHURBAŞKANININ MİTİNGİ Mİ? YOKSA AKŞENER’İN MİTİNGİ Mİ? DEĞİŞİK YORUM CHP’LİLERDEN GELDİ!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Trabzon mitingi  için iktidar yanlıları, “Kalabalık yoktu ve sönüktü”  9-069.gifdeğerlendirmesinde bulunurken,  Millet İttifakı  tarafında olanlar ise,  mitingin son derece yüksek bir katılım ile  gerçekleştiğini ileri sürdü. Konuştuğumuz  eski bir CHP’li siyasetçi  de olaya  değişik bir boyuttan bakarak;  “Cumhurbaşkanının mitingi ile  bu  mitingi bir tutmayın. Orada  tüm devlet imkanları seferber edildi. Daha önemlisi  alanda en az iki bin polis,  dışarıdan taşıma ile en az 5 bin kişi vardı. Sayın Erdoğan’ın mitingine Amasya ilinden bile  katılımcı taşıdılar. Oysa Akşener’in mitinginde hiçbir taşıma  usulü  katılımcı olmadı. Taşıma su ile  değirmenin dönmeyeceğini 31 Mart akşamı  herkes görecek ” dedi.

ŞOK YORUMLAR… “HESAP VERMEDEN GİDEMEZLER!”

Ak Partililerin  büyükşehir adayı Murat Zorluoğlu ile ilgili ‘destek verin’ babında  yaptıkları paylaşımın altına  ilginç  yorumlar geldi. Bu yorumlardan en ilginç olanı ise  Fikret Aşçıoğlu’na ait olanıydı. Aşçıoğlu paylaşımında,  mevcut belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve ekinin hesap vermeden  gidemeyecekleri tezini ortaya koyarak; bu ekibin hem  Cumhurbaşkanın gönderdiği paraları  nerelere harcadıklarının hesabını vermeleri gerektiğini,  hem de yine aynı ekibin bir aileyi  aç bıraktığını iddia etti. İşte o paylaşımın altına gelen o dikkate değer  yorum!

zakkaya.png

TRABZONSPOR YÖNETİMİ MAHKEMEYE GİTTİ Mİ? ESKİ YÖNETİCİDEN MEVCUT YÖNETİME FLAŞ GÖNDERME… “PANTOLONLARINI DA KAYBEDERLER!”

Trabzonspor  yönetimi  eski başkan Muharrem Usta’yı yaklaşık  bir ay evvel  mahkemeye verme kararı almıştı. Alınan bu karar ile ilgili olarak henüz  atılmış somut bir adım yok. Yönetimin aldığı bu kararın,  Usta’nın 30 milyonu kulübe bağışladığına dair sözlü açıklamasını,  imza atarak resmileştirmesine  dönük bir göz dağı hamlesi olduğu iddia ediliyor.  Muharrem Usta  döneminin yöneticilerinden biri  ise bu karar ile ilgili olarak ; “Muharrem beyi mahkemeye veremezler. Çünkü ortada yasal olmayan bir şey yok. Bunu kendileri de gayet iyi biliyor.  Ancak böyle bir cahillik yaptıkları anda,  Usta’nın yapacaklarını herkes görür. Korkarım o zaman,  onu mahkemeye verenler pantolonlarını da  kaybeder”  şeklinde  iddialı bir yorumda bulundu.